برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. Ghanaati ?????? ??
  Ghanaati
  هوانورد عادی - گروهبان سوم
  July 2012
  تهران
  37
  تعداد تشکر : 44
  Thanked 224 Times in 34 Posts

  new_4 آزمایش ارابه فرود فضاپیمای دریم چیسر یا شکارچی رویا  شرکت سیرا نوادا SNC از شرکای کاری ناسا، اخیرا توانست آزمایش کامل ارابه فرود دماغه فضاپیمای دریم چیسر یا شکارچی رویا را با موفقیت به پایان برساند.

  آزمایش صورت گرفته و آزمایشاتی که در آینده انجام خواهد شد بعنوان بخشی از مرحله دوم برنامه توسعه حمل و نقل تجاری کارکنان فضایی شرکت سیرا نوادا در قالب موافقت نامه صورت گرفته با ناسا تحت برنامه ای با همین نام است. از این آزمایش بعنوان جهشی مهم در فرایند آماده سازی و آزمایشات آتی سامانه فرود فضاپیمای دریم چیسر در سال جاری میلادی، یاد شده است.
  این آزمایش تجربی با هدف ارزیابی اثرات حاصله از تماس ارابه فرود با باند و حصول اطمینان از یک فرود ایمن طراحی و انجام گردیده است.
  سیرا نوادا یکی از هفت شرکتی است که در برنامه توسعه قابلیتهای حمل و نقل تجاری کارکنان فضایی ایالات متحده آمریکا به مدار پایین زمین و ایستگاه فضایی بین المللی و بالعکس فعالیت دارد. دریم چیسر تنها فضاپیمایی است که در قالب مرحله دوم برنامه و با طراحی صورت گرفته توسط سیرا نوادا، مجهز به بال و از قابلیت نشست بر روی باند های فرود متعارف برخوردار شده است. این فضاپیما برای حمل 7 فضانورد به فضا طراحی گردیده است.
  مدیر اجرایی برنامه دریم چیسر در ناسا معتقد است که سامانه فرود این فضاپیما بایستی درست مانند فضاپیمای مدارگرد شاتل، بمنظور بازگشت ایمن کارکنان فضایی، صحیح و بی نقص عمل نماید. وی می گوید بسیار خوب است که دیده می شود سیرانوادا با تکیه بر تجربه ای نوین در حال توسعه فضاپیمای دریم چیسر است.
  سیرانوادا در ماه فوریه سال جاری میلادی ارابه فرود اصلی دریم چیسر را مورد آزمایش قرار داده است و با انجام آزمایش موفقیت آمیز ارابه فرود دماغه ، گامی مهم را در فرآیند آزمایشات تکمیلی آتی و مشارکت در برنامه توسعه حمل و نقل تجاری کارکنان فضایی برداشته است.
  معاون مدیر سامانه های اکتشافی فضایی و مدیر برنامه دریم چیسر می گوید: " این آزمایش، نقطه مهمی در برنامه توسعه مدارگرد حمل و نقل کننده کارکنان فضایی به شمار می رود. بعنوان آخرین گام و قبل از پرواز آزاد دریم چیسر، اکنون در حال آماده سازی خود جهت انجام آزمایشات آتی در سال جاری میلادی هستیم."
  همه شرکای صنعتی ناسا از جمله سیرانوادا بمنظور دستیابی به اهداف تعیین شده در برنامه یاد شده همچنان با جدیت مشغول ادامه اقدامات خود هستند.

  SNC : Sierra Nevada Corporation

  تحقیق، ترجمه و ویرایش : حمید قناعتی

  Space Tourism, Space Transport and Space Exploration News


  #1 ارسال شده در تاريخ July 14th, 2012 در ساعت 19:39:13

 2. The Following 4 Users Say Thank You to Ghanaati For This Useful Post:

  A-2727 (July 14th, 2012), F-35 (July 15th, 2012), IR Blue SKY (July 14th, 2012), mona (July 14th, 2012)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0