برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. مديريت تالار اخبار ?????? ??
  مديريت تالار اخبار

  مدیر تالار
  June 2012
  ايروسنتر
  167
  تعداد تشکر : 10
  Thanked 1,270 Times in 167 Posts

  ??? ??? قفل صندوق توسعه برای استفاده از تسهیلات خرید هواپیما شكسته می شود
  معاون وزیر راه و شهرسازی گفت :براساس برنامه ریزی صورت گرفته، با تعامل ستاد تدابیر ویژه در جهت افزایش كیفیت صنعت و كاهش سن ناوگان هوایی، قفل صندوق توسعه ملی به منظور خرید هواپیما شكسته خواهد شد .
  به گزارش خبرنگار اقتصادی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان هواپیمایی كشوری، 'حمید رضا پهلوانی' در جلسه چگونگی استفاده از تسهیلات ارزی برای خرید هواپیما ، اظهار داشت: با تعامل ستاد تدابیر ویژه، قفل صندوق توسعه ملی شكسته خواهد شد.

  این جلسه با حضور معاون صندوق توسعه ملی و مدیران عامل شركت های هواپیمایی تشكیل وچگونگی تسهیل و تسریع استفاده از وام اختصاص یافته توسط این صندوق تشریح شد .

  رئیس سازمان هواپیمایی كشوری افزود: به دنبال محدودیت هایی كه در گذشته وجود داشت تاكنون استفاده از صندوق توسعه ملی عملی نشده بود، اما با برگزاری جلسات و مذاكرات مكرر با ستاد تدابیر ویژه امكان استفاده از تسهیلات صندوق فراهم خواهد شد.

  معاون وزیر راه و شهرسازی از شركت های هواپیمایی خواست تا با استفاده به موقع از این صندوق در جهت افزایش كیفیت صنعت و كاهش سن ناوگان هوایی گام اساسی برداشته شود و سازمان هواپیمایی كشوری آماده همكاری و مذاكرات لازم به منظور حل مشكلات موجود است.

  وی با بیان اینكه پرداخت تسهیلات مذكور به منظور بهینه سازی و كاهش عمر ناوگان صورت گرفته ،اضافه كرد: هموطنان در انتظار تغییرات گسترده در مجموعه ناوگان هوایی كشور بسر می برند و اكنون بسترسازی شده و زمینه این تغییرات فراهم است ،ضمن اینكه دلیلی بر عدم استفاده از این امكانات وجود ندارد.

  برپایه این گزارش ، سید محمد قاسم حسینی قائم مقام صندوق توسعه ملی نیز در این نشست از اصلاحات اساسی اساسنامه صندوق توسعه ملی خبرداد و گفت: با اصلاحات صورت گرفته محدودیتی هایی كه در گذشته پیش روی این صندوق از جمله آورده یك و نیم برابری سهم مشتری وجود داشت، حذف شد و شركت های هواپیمایی باید نسبت به تعیین بانك عامل، نحوه تضامن و انتقال پول اقدام كنند.

  وی مدت زمان بازپرداخت تسهیلات ارزی برای خرید هواپیما در مناطق محروم را 10 سال و در سایر مناطق هشت سال اعلام كرد و افزود: شركت های هواپیمایی كه سهام آنها كمتر از 51 درصد خارجی و یا اینكه كمتر از 21 درصد سهم آنها دولتی باشد، می توانند از این تسهیلات استفاده كنند.

  معاون صندوق توسعه ملی در پاسخ به درخواست شركت های هواپیمایی مبنی بر اینكه پازپرداخت تسهیلات اختصاص یافته به صورت ریالی انجام شود، اظهارداشت: صندوق توسعه ملی یك بنگاه اقتصادی است و ارائه تسهیلات به صورت ارزی انجام می شود، بازپرداخت وام نیز براساس اساسنامه می بایست به صورت ارزی انجام گیرد .

  حسینی در پاسخ به پرسش شركت های هواپیمایی پیرامون وثیقه قرار گرفتن هواپیما در برابر تسهیلات تخصیصی، و پرداخت تنخواه به شركت ها به منظور خرید هواپیما، گفت: نحوه تضامن بانكی به صندوق مربوط نمی شود و هنگامی كه بانك ها طرح توجیه فنی و اقتصادی شركت هواپیمایی را بررسی و به ما ارائه دهند ،ظرف یك هفته نسبت به اعلام به بانك مركزی و اختصاص این وام اقدام خواهد شد.

  به گفته وی ، صندوق توسعه ملی یك بنگاه دولتی است و امكان پرداخت یارانه و یا تنخواه وجود ندارد.

  وی تصریح كرد: هیچ محدودیتی به لحاظ تعیین بانك عامل وجود ندارد و شركت های هواپیمایی می توانند با این بانك ها وارد مذاكره شوند.

  حسینی اضافه كرد: ستاد تدابیر ویژه به منظور حل مشكلات ناشی از شرایط بحرانی تشكیل شده و بانك عامل می تواند نسبت به حل برخی از مشكلات مانند مدت زمان و یا نحوه بازپرداخت وام و اخذ مجوز با ستاد تدابیر ویژه وارد مذاكره شود.
  #1 ارسال شده در تاريخ July 14th, 2012 در ساعت 19:37:20

 2. The Following 4 Users Say Thank You to مديريت تالار اخبار For This Useful Post:

  IR Blue SKY (July 14th, 2012), IRIAF F-14A (July 15th, 2012), Mohammadme (July 14th, 2012), Nima Amini (July 15th, 2012)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0