برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. mona ?????? ??
  mona

  هوانورد ارشد- مدير سابق
  September 2009
  Iran
  985
  تعداد تشکر : 13,048
  Thanked 4,746 Times in 981 Posts

  ??? ??? چه كساني مسافران ماه را نجات دادند؟  تيم چهار نفره Navy SEAL طي چندين ماه تمرينات فشرده و طبقه‌بندي شده، بازگشت ايمن فضانوردان آپولو 11 را فراهم كردند؛ اما هيچ گاه اشاره اي به مأموريت آنها نشد.

  كپسول فضايي آپولو 11 ، 24 جولاي 1969 ميلادي و پس از سفر هشت روزه به ماه در هزار مايلي سواحل هاوايي در اقيانوس آرام فرود آمدند.

  پس از فرود كپسول فضايي، تيم امدادي Navy SEAL به سرپرستي به «جان وولفرام» بلافاصله بوسيله بالگرد به منطقه رسيده و بداخل آبهاي سرد اقيانوس پريدند. اين تيم طي چندين ماه دوره‌هاي فشرده و طبقه بندي شده، براي نجات جان سه مسافر بازگشته از ماه تمرين كرده بودند.

  اين گروه به منظور پيشگيري از به زير آب رفتن كپسول و در ميان باد شديد، يك حلقه بادي به وزن 90 كيلوگرم را بدور كپسول متصل كردند.

  با تكميل مراحل اتصال لنگرهاي زير آبي (sea anchor)، فرمانده عمليات با نگاه كردن بداخل كپسول از سلامت فضانوردان مطمئن شد و «نيل آرمسترانگ»، «باز آلدرين» و «مايكل كالينز»، سه فضانورد آپولو 11 از كپسول خارج شدند.

  تيم امدادي و فضانوردان در طول اين مدت از لباس و ماسك هاي مخصوص (biological isolation garments) براي پيشگيري از خطرات بيولوژيكي احتمالي منتقل شده از ماه استفاده كردند و لباس هاي فضانوردان بوسيله اسپري «هيپوكلريت سديم» ضد عفوني شدند.

  پس از اين مراحل سه مسافر ماه درون سبدي به نام Billy-Pugh قرار گرفته و توسط بالگرد نيروي دريايي از منطقه خارج شدند.
  خدایا! زندگی از این زیباتر و بهتر دیگه نمی شه.
  شکر شکر شکر


  #1 ارسال شده در تاريخ July 28th, 2012 در ساعت 21:59:19

 2. The Following 3 Users Say Thank You to mona For This Useful Post:

  Captain Mostafavi (July 28th, 2012), IR Blue SKY (July 28th, 2012), M.R.H (November 14th, 2013)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0