برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 4 ?? 4
dqw
  1. Captain Mostafavi ?????? ??
    Captain Mostafavi
    هوانورد فعال-سرهنگ
    January 2012
    Iran Blue Sky
    965
    تعداد تشکر : 3,212
    ارسال هاي وبلاگ : 1

??? ??? درجه پنج خط خلبانان مسافربری

با عرض سلام خدمت تمومی دوستان عزیز.
    امیدوارم حالتون خوب باشه.
    ------------------------------------------------------
    من که داشتم در مورد خلبانان تحقیق میکردم،به یه موضوع جالب برخورد کردم و اون هم درجه پنج خط کاپیتان عین الله اردشیری است.
    میخواستم بدونم که ریت پنج خط به چه خلبانانی اعطا میشه؟
    تا جایی که من اطلاع دارم،خلبانان ارشد (کاپیتان ها) جت های تجاری،از ریت چهار خط استفاده میکنن و مدرکشون ATPL هستش.
    با این حساب،کاپیتان عین الله اردشیری،چطور از ریت پنج خط استفاده میکنن؟ آیا مدرکی بالا تر از ATPL واسه خلبانان مسافربری وجود داره؟
    لطفا دوستانی که در این زمینه اطلاعات دارن،راهنمایی کنن.
    با تشکر
    مصطفوی

#1 ارسال شده در تاريخ August 22nd, 2012 در ساعت 12:30:34

2. The Following 6 Users Say Thank You to Captain Mostafavi For This Useful Post:

Esmaiel_F4 (July 27th, 2013), Farhan (August 22nd, 2012), pakradm (August 22nd, 2012), pilot 747 (August 22nd, 2012), sfaiazy (August 22nd, 2012), shahryar_bp (August 22nd, 2012)

3. EASTERLY WIND ?????? ??
    EASTERLY WIND
    هوانورد نیمه فعال-ستوان دوم
    January 2012
    FL40
    229
    تعداد تشکر : 76

??? ??? پاسخ: درجه پنج خط خلبانان مسافربری

??? ??? ????? ???? ???? Captain Mostafavi ????? ??? ??
    با عرض سلام خدمت تمومی دوستان عزیز.
    امیدوارم حالتون خوب باشه.
    من که داشتم در مورد خلبانان تحقیق میکردم،به یه موضوع جالب برخورد کردم و اون هم درجه پنج خط کاپیتان عین الله اردشیری است.
    میخواستم بدونم که ریت پنج خط به چه خلبانانی اعطا میشه؟
    تا جایی که من اطلاع دارم،خلبانان ارشد (کاپیتان ها) جت های تجاری،از ریت چهار خط استفاده میکنن و مدرکشون ATPL هستش.
    با این حساب،کاپیتان عین الله اردشیری،چطور از ریت پنج خط استفاده میکنن؟ آیا مدرکی بالا تر از ATPL واسه خلبانان مسافربری وجود داره؟
    لطفا دوستانی که در این زمینه اطلاعات دارن،راهنمایی کنن.
    با تشکر
    مصطفوی

وجود ریت 5 خط از لحاظ علمی هیچ جایگاه متفاوتی با ریت 4 خط ندارد....در دهه های گذشته به خلبانان با تجربه یا قهرمانانی که در شرایط خاص موفق به جلوگیری از

سوانح می شده در آمریکا این ریت را برای احترام به خلبان مورد نظر اهدا می کردند...که البته دیگر کمتر شاهد آن هستیم چون اصولا سقف ریت برای یک خلبان تجاری

4 خط می باشد....ایشون احتمالا یا خودشون خیلی خودشون رو تحویل گرفتن یا شرکت مربوطه به عنوان احترام و قدر دانی به وی اهدا کرده....

اصولا از لحاظ تاکتیکی هیچ تفاوتی با ریت 4 خط ندارد.

البته متاسفانه در ایران استاد خلبانان خیلی جوان در رسته های پایین تر هم 4 خط می پوشند که امروزه خیلی مرسوم نیست چون به نظر ریت 4 خط برازنده خلبانانی

هست که هزاران ساعت تجربه پرواز های تجاری را داشته باشند.....

در ضمن ارزش یک خلبان به لباس و زرق وبرق آن نیست بلکه به عملکرد-شخصیت و سواد او بستگی دارد.
    ..این ریت و لباس ها را هرکسی میتواند

از حسن آباد تهیه کند....
    ?????? ???? EASTERLY WIND : August 22nd, 2012 ?? ???? 18:49:02
    پرواز ...آرزوی کودکانه ام...دوستت دارم . SAFETY IS THE FIRST.

#2 ارسال شده در تاريخ August 22nd, 2012 در ساعت 18:47:04

4. The Following 8 Users Say Thank You to EASTERLY WIND For This Useful Post:

A-2727 (August 23rd, 2012), Captain Mostafavi (August 22nd, 2012), Esmaiel_F4 (July 27th, 2013), IRIAF F-14A (August 24th, 2012), Mohammadme (August 22nd, 2012), Navab (August 24th, 2012), pakradm (August 22nd, 2012), sfaiazy (August 22nd, 2012)

5. Captain Mostafavi ?????? ??
    Captain Mostafavi
    هوانورد فعال-سرهنگ
    January 2012
    Iran Blue Sky
    965

??? ??? ????? ???? ???? EASTERLY WIND ????? ??? ??
    وجود ریت 5 خط از لحاظ علمی هیچ جایگاه متفاوتی با ریت 4 خط ندارد....در دهه های گذشته به خلبانان با تجربه یا قهرمانانی که در شرایط خاص موفق به جلوگیری از

سوانح می شده در آمریکا این ریت را برای احترام به خلبان مورد نظر اهدا می کردند...که البته دیگر کمتر شاهد آن هستیم چون اصولا سقف ریت برای یک خلبان تجاری

4 خط می باشد....ایشون احتمالا یا خودشون خیلی خودشون رو تحویل گرفتن یا شرکت مربوطه به عنوان احترام و قدر دانی به وی اهدا کرده....

اصولا از لحاظ تاکتیکی هیچ تفاوتی با ریت 4 خط ندارد.

البته متاسفانه در ایران استاد خلبانان خیلی جوان در رسته های پایین تر هم 4 خط می پوشند که امروزه خیلی مرسوم نیست چون به نظر ریت 4 خط برازنده خلبانانی

هست که هزاران ساعت تجربه پرواز های تجاری را داشته باشند.....

در ضمن ارزش یک خلبان به لباس و زرق وبرق آن نیست بلکه به عملکرد-شخصیت و سواد او بستگی دارد.
    ..این ریت و لباس ها را هرکسی میتواند

از حسن آباد تهیه کند....
    با سلام خدمت شما و با تشکر از توضیحات جامعتون
    --------------------------------------------------------
    طبق منابع *********************************/archive/index.php/t-43606.html و بهترین خلبان خاورمیانه میهمان ویژه برنامه بر آستان جانان منطقه 21 من مطلع شدم که ایشون تنها کاپیتان با ریت پنج خط در خاورمیانه هستن،پس ایشون نمیتونن شخصا و خود سرانه با ریت پنج خط وارد محیط کاری بشن که شما فرمودین زیاد به خودشون لطف دارن!!!!!
    حتما یک معیار و ملاک مشخص برای اعطای این درجه به کاپیتان های جت های تجاری وجود داره،وگر نه چرا ایشون در کل منطقه خاورمیانه تونستن به این ریت دست پیدا کنن؟ این خودش جای سؤال نیست؟
    شاید تعداد مدارک تایپی که یک خلبان میگیره هم در بدست آوردن این ریت مهم باشه چون ایشون 36 مدرک تایپ دارن.
    خلاصه من اطلاع دقیق ندارم ولی فک نکنم چندان هم بی ارزش باشه و یا صرفا جهت تشکر باشه،مسلما در این صورت به قهرمانانی همچون کاپیتان هوشنگ شهبازی هم این ریت اعطا میشد و سایر قهرمانان دیگر صنعت هوانوردی غیر نظامی ایران.
    بله،حتما از لحاط علمی با ریت چهار خط متفاوت نیست چون خودم مدرک بالاتر از ATPL ندیدم و در جایی هم ثبت نشده.
    بله،ارزش خلبان به عملکرد و بالاتر از اون به شخصیت اون وابسته هست ولی هدف از ایجاد این تاپیک،اطلاعات دقیق بدست آوردن از نحوه کسب این درجه توسط یک خلبان هواپیمای مسافربری است.
    -----------------------------------------------------------
    لطفا دوستانی که از نحوه بدست آوردن درجه پنج خط توسط کاپیتان های جت های تجاری،اطلاعات دقیق تری دارن،در این تاپیک وارد بشن و اطلاعاتشون رو در اختیار عموم بزارن تا این تاپیک به یک تاپیک جامع درباره ریت پنج خط کاپیتان های جت های تجاری تبدیل بشه.
    با تشکر
    ?????? ???? Captain Mostafavi : August 22nd, 2012 ?? ???? 23:00:48

#3 ارسال شده در تاريخ August 22nd, 2012 در ساعت 20:15:05

6. The Following 3 Users Say Thank You to Captain Mostafavi For This Useful Post:

Esmaiel_F4 (July 27th, 2013), IRIAF F-14A (August 24th, 2012), pakradm (August 22nd, 2012)

7. Captain Mostafavi ?????? ??
    Captain Mostafavi
    هوانورد فعال-سرهنگ
    January 2012
    Iran Blue Sky
    965

یعنی هیشکی تو این سایت نیست تا علاوه بر توضیحات جناب Eastery Wind ،اطلاعات دقیق تری درباره این ریت بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
    ?????? ???? Captain Mostafavi : August 23rd, 2012 ?? ???? 22:47:19

#4 ارسال شده در تاريخ August 23rd, 2012 در ساعت 22:34:49

8. The Following User Says Thank You to Captain Mostafavi For This Useful Post:

pakradm (August 24th, 2012)

???? ??? ????? ? ??????

• ??? ????????? ????? ????? ????? ????
  • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
  • ??? ????????? ???? ????? ????.
  • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
  •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0