برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 6 ?? 6
dqw
  1. montazer_o ?????? ??
    montazer_o
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    September 2012
    میانه
    3
    تعداد تشکر : 0

new_3 اموزش مبتدی ساخت هواپیمای مدل ؟؟

باسلام تمام دوست داران پرواز من می خواستم یه هواپیمای مدل بسازم که قابلیت پرواز داشته باشه وبا کمترین هزینه درست بشه ممنون میشم اگر دوستان کمکم کنند
    تا نقشه ای پیدا کنم ؟
    #1 ارسال شده در تاريخ September 26th, 2012 در ساعت 23:35:45

2. The Following 3 Users Say Thank You to montazer_o For This Useful Post:

Dream Bird (September 27th, 2012), Nima Amini (September 26th, 2012), saman9086 (September 28th, 2012)

3. Nima Amini ?????? ??
    Nima Amini

عضو شورا هوانوردی
    July 2008
    ایران
    1,673
    تعداد تشکر : 8,296

??? ??? پاسخ: اموزش مبتدی ساخت هواپیمای مدل ؟؟

با سلام.

برای ساخت هواپیمای مدل معمولا از دو material متداول استفاده می کنند.

اولی فوم هست که یکی از محبوب ترین نوع اون برای مدلرها EPO هست. فوم محکم و بسیار مطلوبی هست و میشه کل هواپیما رو ازش ساخت.

دومی که از نوع اول هم محبوب تر هست، یک نوع چوب با نام بالسا هست. این چوب از یک نوع درخت به اسم بالسا بدست میاد و معمولا از کشورهایی نظیر اکوئادور و در کل برخی از کشورهای آمریکای لاتین و شرق آسیا به ایران وارد می کنند.

مزیت استفاده از فوم هزینه ی کم تر اون نسبت به بالسا هست اما ایرادی که داره اینه که بعد از کرش به سختی تعمیر میشه و خیلی ها بعد از کرش از این نوع هواپیمای مدل بدلیل تعمیر بسیار دشوارش استفاده نمی کنند.

اما بالسا اینطور نیست، در هر بار کرش، شما می تونید به راحتی از محل کرش دیده الگو برداری کنید و بخش آسیب دیده رو با بالسا بسازید و روی اون قسمت بچسبونید و در کل راحت تعمیر میشه. اما هزینه ی این چوب در ایران بالاتر از فوم هست (هزینه ی ساخت کل بدنه با بالسا بیشتر از فوم هست).

پیشنهاد بنده به شما:
    بدنه رو با بالسا بسازید و بال رو با فوم.
    از اونجایی که ساخت هواپیماهای مدل trainer (آموزشی) نیازی به محاسبه ی خاصی ندارند، نیازی به محاسبه و طراحی بال افقی و عمودی نیست و از یک ورق بالسا هم می تونید برای این دو بخش استفاده کنید (در این نوع هواپیماهای مدل اصطلاحا به دم افقی شما استابیلایزر یا پایدارکننده می گویند، برخلاف هواپیمای مدل، این اصطلاح در پهپادها به یک سیستم مرتبط با AP مربوط می شود)

پس Fuselage و Vtail و Htail با بالسا و بال هم با فوم (اگر تونستید بال رو هم با بالسا بسازید و هیچ مشکلی پیش نمیاد و خیلی هم خوب میشه).
    اگر هم بال رو با فوم درست کردید، از تیرک های چوبی برای مقاوم کردن بال استفاده کنید.

طبق فرض تاپیک، اگر شما برای اولین بار هواپیمای مدل میسازید، چالشی که در ابتدا با آن رو به رو خواهید شد مهارت هست.
    ممکنه خیلی از قسمت ها و قطعات رو صرفا برای یک بدنه ی خالی خراب کنید.

مشکل بعدی ای که خواهید داشت، ساخت یک دستگاه hot wire cutter هست.

سپس مشکل در نصب سروو ها، نصب eleron و rudder و elevator ... .

البته همه ی این مشکل ها به راحتی حل خواهند شد و در نگاه اول مشکل به نظر می رسند، صرفا باید صبر کرد.

در اولین فرصت یک پلان هواپیمای مدل تایپ سسنا (آسان ترین و ابتدایی ترین تایپ هواپیمای مدل) رو از اینترنت دانلود کنید (فایل DWG (اتوکد) و یا فرمت های تصویری مثل PNG و ...) و شروع به کار کنید.

سعی کنید با فکر خودتون جلو برید.

اگر می بینید ساخت هواپیمای مدل (حتی trainer) وقت شما رو می گیره و یا مشکلات پیش روی هواپیما شما رو اذیت می کنه، پیشنهاد دومم اینه که ابتدا یک کیت آماده خریداری کنید که هم قیمتش پایین تر از هزینه ی ساخت هواپیمای مدل هست و هم مهارت شما رو بالا می بره.

وقتی کیت رو اسمبل کردید (صرفا اسمبل خالی نیست و برش قطعات هم باید وجود داشته باشه) و پروازش دادید، آماده میشید برای ساخت هواپیمای مدل.

اگر در حین کار، به مشکلی برخوردید، می تونید در همین تاپیک بیان کنید.
    #2 ارسال شده در تاريخ September 27th, 2012 در ساعت 00:19:15

4. The Following 8 Users Say Thank You to Nima Amini For This Useful Post:

A-2727 (September 27th, 2012), Dream Bird (September 27th, 2012), e.rahro (January 22nd, 2013), IR Blue SKY (September 27th, 2012), Mahan (September 27th, 2012), Mohammadme (September 27th, 2012), nikfly (October 12th, 2012), saman9086 (September 28th, 2012)

5. montazer_o ?????? ??
    montazer_o
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    September 2012
    میانه
    3
    تعداد تشکر : 0

سلام ممنون از راهنمایی کامل تون ولی دوروزه دارم دنبال طرح می گردم که اندازه ومقیاسی داشته باشه ولی پیدا نکردم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید تا یه نقشه پیدا کنم
    در ضمن از کجا میتونم گیت اماده پیدا کنم که قیمت مناسب داشته باشه

?????? ???? montazer_o : September 27th, 2012 ?? ???? 16:01:50
    #3 ارسال شده در تاريخ September 27th, 2012 در ساعت 15:59:30

6. The Following 3 Users Say Thank You to montazer_o For This Useful Post:

e.rahro (January 22nd, 2013), Nima Amini (September 27th, 2012), saman9086 (September 28th, 2012)

7. Nima Amini ?????? ??
    Nima Amini

عضو شورا هوانوردی
    July 2008
    ایران
    1,673
    تعداد تشکر : 8,296

کیت آماده ...

فکر نکنم در محل سکونت شما کیت آماده ارائه بشه، باید به صورت اینترنتی یا تلفنی از شرکت های مرتبط با هواپیمای مدل سفارش بدید تا براتون به صورت پستی ارسال بشه.

برای جستجوی شرکت مربوطه در اینترنت هم برای یافتن سریع بهتره از واژه ی Hobby استفاده کنید. مثل Hobby King و یا اسم یک شهر رو قبل از هابی بنویسید مثل Tehran Hobby یا Tabriz Hobby.

البته دقیقا نمی دونم شرکت هایی با این دو اسم وجود داشته باشند یا نه، صرفا برای مثال عرض کردم و اگر هم موجود باشند بنده هیچ تضمینی نمی کنم.

شما جستجو بفرمایید، اگر پیدا نکردید مجددا بفرمایید تا رسیدگی بشه.

در مورد مقیاس هم عرض کنم که برای یک هواپیمای مدل از نوع ترینر یا یک هواپیمای مدل تایپ سسنا نیازی به این همه سخت گیری نیست، یک پلن (Plan) از هواپیمای سسنا دانلود بفرمایید و اگر هیچ اندازه ای روی اون وجود نداشت، fuselage length رو بین 1 متر تا 1.2 متر در نظر بگیرید و با نسبت گیری سایر بخش ها رو هم بدست بیارید و سپس اندازه ی مقیاسی که نقشه باید بزرگ بشه رو بدست بیارید و بدید بیرون براتون پلات کنند.

هر جایی که فکر می کنید واضح توضیح ندادم بفرمایید تا مجددا بیان کنم.
    #4 ارسال شده در تاريخ September 27th, 2012 در ساعت 16:16:45

8. The Following 5 Users Say Thank You to Nima Amini For This Useful Post:

e.rahro (January 22nd, 2013), IR Blue SKY (September 27th, 2012), Mahan (September 27th, 2012), nikfly (October 12th, 2012), saman9086 (September 28th, 2012)

9. AIR BUS ?????? ??
    AIR BUS

هوانورد فعال-سرهنگ دوم
    December 2011
    تهران
    1,209
    تعداد تشکر : 4,847

سلام عزیزان من کلی گشتم ولی آخرم نتونستم مدل هواپیماهای مسافربری رو پیدا کنم و به اجبار یه مدل f15 و یک فانتوم f4-E رو خریدم.الان f15 رو کاملش کردم ولی برای رنگ آمیزیش هم نمیدونم رنگش رو از کجا بخرم و هم نمیدونم چطوری این استتار هواپیماهارو درست پینت بزنم.از طرفی هم می خواستم بدونم میشه علامت های جنگنده های ایران رو برای چسبوندن پیدا کرد؟؟؟این برچسب های خود پک برای us.navy هستش

Mahan Air
    #5 ارسال شده در تاريخ October 11th, 2012 در ساعت 18:03:35

10. E.K.Dynamics ?????? ??
    E.K.Dynamics
    هوانورد عادی - گروهبان دوم
    April 2013
    Karaj
    48
    تعداد تشکر : 65
    ارسال هاي وبلاگ : 2

سلام، از کجا میشه فوم خرید؟
    (محدوده تهران و کرج)
    چه دعایی کنمت بهتر از اینکه خدا، پنجره ی باز اتاقت باشد...
    #6 ارسال شده در تاريخ July 31st, 2013 در ساعت 19:41:01

??????? ?????

1. چگونه خلبان مسافربری شویم ؟؟
    ???? amirhosseinpilot ?? ????? راه و روش استخدام
    ????: 21
    ????? ?????: February 1st, 2017, 19:54:12
  2. برنامه پرواز در ايرلانهاي مختلف..؟؟!!!
    ???? Ehsan-shafiei ?? ????? سایر موضوعات مهمانداری
    ????: 7
    ????? ?????: July 27th, 2012, 10:29:05
  3. ایا زمان جنگ ایران سوخو داشته است ؟؟
    ???? ashkan154 ?? ????? نیروی هوایی ایران
    ????: 25
    ????? ?????: December 18th, 2011, 19:20:22

???? ??? ????? ? ??????

• ??? ????????? ????? ????? ????? ????
  • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
  • ??? ????????? ???? ????? ????.
  • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
  •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0