برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. mona ?????? ??
  mona

  هوانورد ارشد- مدير سابق
  September 2009
  Iran
  985
  تعداد تشکر : 13,048
  Thanked 4,746 Times in 981 Posts

  ??? ??? توليد سوخت جت از آب دريا  محققان آزمايشگاه تحقيقات نيروي دريايي آمريكا موفق به توسعه فرايندي براي استخراج دي اكسيد كربن از آب دريا و استفاده از آن براي توليد گاز هيدورژن شده‌اند كه مي‌تواند بصورت كاتاليستي به سوخت جت تبديل شود.

  دكتر «هيتر ويلاور» از محققان NRL‌ تأكيد مي‌كند: با اين روش مي‌توان سوخت JP-5‌ را از آب دريا توليد كرد كه مشكلات زيست محيطي و نياز به تأمين سوخت از منابع خارجي را به حداقل مي‌رساند.


  در اين روش دي اكسيد كربن از آب دريا استخراج شده و با استفاده از سلول الكتروشيميايي اسيدي، هيدروژن توليد مي‌شود. هيدورژن توليدي به هيدوركربن تبديل شده و مي‌تواند براي توليد سوخت جت مورد استفاده قرار بگيرد.

  محققان فرايند دو مرحله اي را در آزمايشگاه توسعه داده اند كه امكان تبديل دي اكسيد كربن (CO2)‌ و هيدروژن (H2) جمع‌آوري شده از آب دريا به هيدروكربن مايع را فراهم مي‌كند.

  در گام نخست يك كاتاليست با پايه طلا با قابليت دستيابي به سطوح تبديل 60 درصد دي اكسيد كربن توسعه داده شد كه در عين حال مي توانست ميزان توليد متان ناخواسته را از 97 درصد به 25 درصد كاهش داده و در عوض هيدروكربن غير اشباع با زنجيره طولاني (الفين) توليد كند.

  در گام بعدي، الفين ها در طول يك فرآيند شيميايي به مايع حاوي مولكول هاي هيدروكربن تبديل مي شوند كه از طريق واكنش كاتاليزور نيكل به سوخت جت تبديل مي شوند.


  بهينه سازي اين فرايند و عملي شدن اين پروژه در مقياس بزرگتر به بودجه‌اي در حدود سه تا شش ميليون دلار نياز دارد.
  خدایا! زندگی از این زیباتر و بهتر دیگه نمی شه.
  شکر شکر شکر


  #1 ارسال شده در تاريخ October 1st, 2012 در ساعت 21:17:06

 2. The Following 5 Users Say Thank You to mona For This Useful Post:

  Dream Bird (October 1st, 2012), IR Blue SKY (October 1st, 2012), IRI.AMIR (October 1st, 2012), Nima Amini (October 2nd, 2012), سجیل (October 3rd, 2012)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0