برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. mona ?????? ??
  mona

  هوانورد ارشد- مدير سابق
  September 2009
  Iran
  985
  تعداد تشکر : 13,048
  Thanked 4,746 Times in 981 Posts

  ??? ??? تصاویر سه بعدی از ماه

  دانشمندان با کمک کاوشگر قمری ناسا که درحال حاضر به دور نزدیک ترین همسایه زمین در حرکت است تصاویر زیبا و سه بعدی از ماه تهیه می کنند.

  تصاویر سه بعد جدید از ماه با ترکیب تصاویر کاوشگر قمری ناسا تهیه شده که از سال 2009 از مدار ماه تاکنون تصاویری را با وضوح تصویر بالااز سطح ماه ارائه کرده است.


  این فضاپیما دارای دوربین استریو نیست تا بتواند تصاویر سه بعدی از ماه تهیه کند اما دانشمندان توانستند با متصل کردن تصاویر یک منطقه که از زاویه ها و مدارهای مختلف گرفته شده بود به صورت مصنوعی تصاویر سه بعدی از ماه تهیه کنند.

  سارا ماتسون دانشمندان دانشگاه آریزونا از این گروه تحقیقاتی که تکنیک جدید تصاویر ماه را ابداع کردند اظهار داشت: تصاویر برجسته برای درک بهتر از ساختار سه بعدی ماه فراهم شده است. این تصویر سازی می تواند کمکهای شایانی به دانشمندان در درک پی رفت و ساختار سطح ماه به نحو کیفی داشته باشند.

  ماتسون پروه تصاویر سه بعدی را در کنگره علوم سیاره ای اروپا که طی این هفته در مادرید اسپانیا برگزار شد ارائه کرد.

  این محقق به همراه گروه خود صدها تصویر سه بعدی از ماه ارائه کرده که با اتصال تصاویر کاوشگر قمری ناسا فراهم شده است. زاویه باریک دوربین این مدارگر می تواند ماه را در یک زمان از یک زاویه ببنید، بنابراین محققان یک سیستم پردازش اتوماتیک تصویر فراهم کرده اند تا این تصاویر را به صورت ژرفنمایی با یکدیگر ترکیب کرده تا بتوان آن را با عینکهای تماشا کرد.

  نتیجه پروژه ارائه عکسهایی بوده که در آن دهانه های برخوردی ماه، جریانهای آتش فشانی ماه و گدازه های آن با جزئیات سه بعدی مشخص است. این تصاویر قرار است به صورت آنلاین نیز منتشر شود.

  ناسا کاوشگر قمری خود را در سال 2009 به فضا پرتاب کرد تا از سطح ماه با جزئیات بی سابقه ای عکس بگیرد. این مدارگرد 500 میلیون دلاری با هدف یافتن محل مناسبی برای فرود فضاپیماها در مأموریتهای آینده فعالیت می کند و شرایط تشعشع قمری و جستجو برای منابعی چون یخ ساخته شده از آب را در دهانه های برخوری ماه که همواره در سایه به سر می برند در دستور کار خود قرار داده است.
  خدایا! زندگی از این زیباتر و بهتر دیگه نمی شه.
  شکر شکر شکر


  #1 ارسال شده در تاريخ October 1st, 2012 در ساعت 22:14:07

 2. The Following 7 Users Say Thank You to mona For This Useful Post:

  Dream Bird (October 1st, 2012), F-35 (October 1st, 2012), IR Blue SKY (October 1st, 2012), IRI.AMIR (October 1st, 2012), mohammad hossein (October 1st, 2012), Mohammadme (October 2nd, 2012), عبدالاحد (October 2nd, 2012)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0