برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. Su-37 ?????? ??
  Su-37

  هوانورد عادی - گروهبان یکم
  July 2012
  شهرکرد
  81
  تعداد تشکر : 520
  Thanked 220 Times in 80 Posts

  new_2 تولید سوخت جت از آب دریا

  محققان آزمايشگاه تحقيقات نيروي دريايي آمريكا، موفق به توسعه‌ي فرآيندي براي استخراج دي‌اكسيدكربن از آب دريا و استفاده از آن براي توليد گاز هيدورژن شدند كه مي‌تواند به‌صورت كاتاليستي، به سوخت جت تبديل شود.
  http://hitna.ir/hitna_content/media/...14936_orig.png
  دكتر «هيتر ويلاور» از محققان NRL‌ تأكيد مي‌كند: «با اين روش، مي‌توان سوخت JP-5‌ را از آب دريا توليد كرد كه مشكلات زيست‌محيطي و نياز به تأمين سوخت از منابع خارجي را به حداقل مي‌رساند».
  در اين روش، دي اكسيد كربن از آب دريا استخراج شده و با استفاده از سلول الكتروشيميايي اسيدي، هيدروژن توليد مي‌شود. هيدورژن توليدي به هيدروكربن تبديل شده و مي‌تواند براي توليد سوخت جت مورد استفاده قرار گيرد.
  محققان، فرآيندي دو مرحله‌اي را در آزمايشگاه توسعه داده‌اند كه امكان تبديل دي‌اكسيدكربن (CO2)‌ و هيدروژن (H2) جمع‌آوري‌شده از آب دريا به هيدروكربن مايع را فراهم مي‌كند. در گام نخست، يك كاتاليست با پايه‌ي طلا، با قابليت دستيابي به سطوح تبديل 60 درصد دي‌اكسيدكربن، توسعه داده‌شد كه درعين‌حال، مي‌توانست ميزان توليد متان ناخواسته را از 97 درصد به 25 درصد كاهش‌داده و در عوض، هيدروكربن غير اشباع، با زنجيره‌ي طولاني (الفين) توليد كند. در گام بعدي، الفين‌ها در طول يك فرآيند شيميايي، به مايع حاوي مولكول‌هاي هيدروكربن تبديل مي‌شوند كه از طريق واكنش كاتاليزور نيكل، به سوخت جت تبديل مي‌شوند.
  بهينه‌سازي اين فرآيند و عملي‌شدن اين پروژه در مقياس بزرگ‌تر، به بودجه‌اي در حدود سه تا شش ميليون دلار نياز دارد.
  منبع:توليد سوخت جت از آب دريا!
  #1 ارسال شده در تاريخ October 9th, 2012 در ساعت 13:41:57

 2. The Following 3 Users Say Thank You to Su-37 For This Useful Post:

  IR Blue SKY (October 9th, 2012), M.R.H (October 9th, 2012), Nima Amini (October 9th, 2012)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0