برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 2 ?? 2
dqw
 1. tomcatt ?????? ??
  tomcatt

  هوانورد عادی - گروهبان یکم
  August 2011
  IR.IRAN
  89
  تعداد تشکر : 519
  Thanked 454 Times in 91 Posts

  ??? ??? عینک جدید ضد لیزر خلبانان ساخته شد

  عینک جدید ضد لیزر خلبانان ساخته شد


  وزارت دفاع انگلیس، برای مبارزه با خطرات لیزرهای تهدید کننده نیروی هوایی، در حال ساخت یک عینک جدید است که می‌تواند طیف وسیعی از طول موج‌های لیزر را ***** کند.


  به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، تابش لیزر به سوی یک هواپیما بسیار خطرناک است. خلبان داخل اتاقک تاریک هواپیما که در ارتفاع پائین پرواز می‌کند، ممکن است با نور لیزر منحرف شده یا بطور موقت دید خود را ا دست بدهد.


  اگرچه تاکنون بطور رسمی هیچ سانحه‌ای در ارتباط با نشانگرهای لیزری گزارش نشده، اما سازمانهای هوانوردی نظامی و غیرنظامی بر این باور هستند که در طول زمان ممکن است این امر اتفاق بیفتد.


  همچنین سلاحهای لیزری خیره‌کننده(دازلر) از زمان جنگهای فالکلندز در دهه 1980 بخشی از زرادخانه نظامی بوده و اغلب در مناطق نظامی مورد استفاده هستند. از این رو وزارت دفاع انگلیس بخصوص در پی شناسایی یک حفاظت موثر در برابر لیزرها بوده است.


  مشکل این جاست که پوششهای محافظتی چشم کنونی تنها یک طول موج از نور لیزر را در یک زمان پوشش داده و لیزرهای نظامی و غیرنظامی از طول موجهای بسیار گوناگونی برخوردارند، از این رو عینک ضد لیزر باید محافظت بیشتری را ارائه کند.


  عینک پیش‌ساخت جدید توسط شرکت Thin Film Solution ارائه شده که از ساختار کامپوزیتی شامل یک لایه پلی‌کربنات ساخته شده از رنگ خاص جاذب نور استفاده می‌کند.


  این ساختار با یک پوشش خاص در عدسی‌های عینک پیوند خورده که طول‌موجهای خاص را منعکس می‌کند. نتیجه آن یک عینک با قابلیت بازتاب یا ***** کردن طول‌موجهای مختلف لیزری است.


  آزمایشگاه علوم و فناوری دفاعی با همکاری شرکت تجهیزات و پشتیانی دفاع در حال ارزیابی این عینک ویژه هستند و این فناوری هنوز در حال توسعه بوده و به اذعان وزارت دفاع انگلیس، هنوز از ضعف هایی برخوردار است اما کار بر روی آن ادامه داشته و قرار است در سال جاری کارآزمایی های انسانی آن آغاز شود.


  #1 ارسال شده در تاريخ October 15th, 2012 در ساعت 13:33:29

 2. The Following 12 Users Say Thank You to tomcatt For This Useful Post:

  A-2727 (October 15th, 2012), davar_73 (November 8th, 2014), Dream Bird (November 8th, 2014), F-35 (October 15th, 2012), IR Blue SKY (October 15th, 2012), IRIAF F-14A (November 8th, 2014), khabardad (October 16th, 2012), NightVision (October 16th, 2012), pakradm (October 15th, 2012), pilot hosein (November 12th, 2014), PILOTSAEED (October 15th, 2012), tomcat6004 (March 14th, 2015)

 3. davar_73 ?????? ??
  davar_73
  هوانورد نیمه فعال-سروان
  May 2013
  تهران-ارومیه-مشهد-کرماشان
  376
  تعداد تشکر : 2,826
  Thanked 844 Times in 303 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 2

  ??? ??? پاسخ: عینک جدید ضد لیزر خلبانان ساخته شد

  همان طور که اشاره شد دارای ضعف هایی است اما در قالب یک عینک ساده نمی تواند جاذب یا بازتاب عمل کند
  اگر جاذب باشد نیازمند سگمنت های اپتیک لوس در انتهای کریستال های دیوپتر است که نور جذب کند و اگر پالس متناوب منظم دریافت کند سیستم درست عمل می کند و فرایند جذب انجام می شود و تمام نور تبدیل به نوری با پراش متفاوت می کند که انرژی این کار را تبدیل به الکتریسیته می کند اما اینها تمام روابط ریاضی است که 30 درصد نهایت 40 درصد بازده دارد . اما در فضای واقعی ما لیزر واقعی تک فام نداریم و حتی می تواند سلاح متشکل از چندین طیف باشد که به صورت جبهه های متفاوت از نور ارسال کند که اسیستم بالا کاملا ناکرامد است مگر قطر دیوپتر حدود 20 سانت باشد که متشکل از تمامی شیشه باشد که امکان ندارد خلبان بتونه رو چشم (وزن) بگذاره مقدار قطر دیوپتر کوچک تر از 20 سانت ها هم ابیراهی به وجود می اره که خود خلبان انگار چشم هاش . ساده بگویم فرض کنید عینکی به شما بدهند که نور ابی لیزر رو براتون حذف کنه بقیه نور ها عبور میده حالا اگر لیزر ما نور قرمز باشه.... اون وقت نتیجتا شما باید کل نور ها رو حذف کنید اون وقت خلبان چی ببینه

  اگر فرایند بازتاب باشه که مشابه حالت قبلی منتهی باید تفکیک صورت بگیرد منتهی ما در حالت ازمایشگاهی و تئوری با یک سری روش ها نور لیزر از بقیه نور ها جدا می کنیم و بازتاب می دهیم واین روش بهتر است اما به شرطی که نور مزاحم نور لیزر با کیفیت پالس 80% به بالا باشد که لیزری ساخته نشده . تمامی لیزر های ساخته شده متشکل از چنیدن طیف الکترومغناطیسی نزدیک به هم هستند نه یک طیف خاص .روش بازتاب می شود گفت حدود 70 درصد لیزر از بین برد اما 30 درصد تخریبی نمی توان بازتاب داد .


  اگه سوال و توضیح بیشتر خواستید در خدمتم
  #2 ارسال شده در تاريخ November 8th, 2014 در ساعت 20:59:46

 4. The Following 3 Users Say Thank You to davar_73 For This Useful Post:

  IRIAF F-14A (November 8th, 2014), pilot hosein (November 12th, 2014), tomcat6004 (March 14th, 2015)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0