برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. mona ?????? ??
  mona

  هوانورد ارشد- مدير سابق
  September 2009
  Iran
  985
  تعداد تشکر : 13,048
  Thanked 4,746 Times in 981 Posts

  ??? ??? کشف منشا احتمالی آب بر روی ماه  دانشمندان به احتمال زیاد منشا آب بر روی ماه را کشف کرده اند که آن جریان مداومی از ذرات باردار خورشیدی یا همان بادهای خورشیدی است.

  یافته های محققان دانشگاه میشیگان حاکی از آن است که یخ درون سایه های مداوم دهانه های آتشفشانی قطبی بر روی ماه که گاهی اوقات به آن تله های سرد می گویند می تواند حاوی اتم های هیدروژن باشد که از بادهای خورشیدی نشات گرفته است.


  مدل های تئوری از ثبات آب ماه که تاریخ آن به اواخر دهه 1970 باز می گردد حاکی از آن است که یونهای هیدروژن(پروتون ها) ناشی از بادهای خورشیدی می توانند با اکسیژن سطح ماه برای تشکیل آب و ترکیبات مرتبط موسوم به هیدروکسیل ها که حاوی یک اتم هیدروژن و یک اتک اکسیژن و موسوم به OHهستند ترکیب شوند.

  این مطالعات نشان می دهد که ترکیب آب به صورت هیدروکسیل در مواد ماه رایج است، اما این ترکیب از آب مایع یا یخ نیست که به راحتی به عنوان از آن در پایگاه های سرنشین دار آینده استفاده کرد.

  این به آن معناست که آب احتمالا بر روی عطارد و سیارک هایی مانند وستا و اروس در منظومه شمسی مان نیز وجود دارد.

  این اجسام سیاره ای محیط های بسیار متفاوتی دارند اما تمامی آنها قابلیت تولید آب را دارند. طی پنج سال گذشته رصد های فضاپیما و بررسی های آزمایشگاهی جدید آپولو از نمونه های ماه اعتقادات بلند مدت از خشک بودن ماه را تغییر داده است.

  در سال 2009 ماهواره رصد و حسگر دهانه های آتشفشانی ماه، مشاهده کرد دهانه یکی از آتشفشانهای ماه به طور دائم موادی را بیرون می دهد که به طور شگفت انگیزی غنی از آب منجمد است.

  آب و ترکیبات مرتبط، همچنین در سنگفرش ماه - لایه از پودر و تکه های سنگی که سطح ماه را می پوشاند- تشخیص داده شده است.

  با این حال هنوز منشا آب سطح ماه مشخص نیست.
  خدایا! زندگی از این زیباتر و بهتر دیگه نمی شه.
  شکر شکر شکر


  #1 ارسال شده در تاريخ October 18th, 2012 در ساعت 21:52:58

 2. The Following 5 Users Say Thank You to mona For This Useful Post:

  IR Blue SKY (October 18th, 2012), IRI.AMIR (October 18th, 2012), Mahan (October 18th, 2012), Mohammadme (October 18th, 2012), tomcatt (October 18th, 2012)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0