برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 2 ?? 2
dqw
 1. tomcatt ?????? ??
  tomcatt

  هوانورد عادی - گروهبان یکم
  August 2011
  IR.IRAN
  89
  تعداد تشکر : 519
  Thanked 454 Times in 91 Posts

  ??? ??? نمایشگاه هوایی 92 ایران بین المللی است

  سومین نمایشگاه هوایی ایران هم در تهران تمام شد اما به نظر می رسد کاستی ها و مشکلات این حوزه باید دیده شود .در این باره در مصاحبه اختصاصی با علی محمد خان محمدی هزاوه، دبیر اجرایی سومین نمایشگاه ملی توانمندی های صنایع هوایی و فضایی ایران به بررسی نمایشگاه سوم پرداختیم تا راه آینده را همزمان ببینیم.
  این گفت و گو در محل نمایشگاه و در ساعات پایانی آن انجام شد که در میان ازدحام جمعیت، اطلاع رسانی بلند گوها و مسابقات موشک کاغذی همراه بود.دبیر اجرایی نمایشگاه سوم که با حوصله و اندکی شوخ با ما صحبت می‌کرد، احتمالا خرسند از پایان نمایشگاهی بود که سنگینی بار آن بر دوشش بود.در ادامه این گفت و گو را بخوانید:

  ـ از چه زمانی برنامه ریزی برای برگزاری نمایشگاه را آغاز کردید؟
  این نمایشگاه خیلی زمان برد برنامه ریزی برای آن از قبل از عید آغاز شد و به تدریج کارها را پیش بردیم و کم کم کارهایی که روی کاغذ آورده بودیم اجرایی شد، در حدود 7 یا 8 ماه روی این پروژه کار کردیم ضمن آنکه دست مایه این نمایشگاه دو سال برنامه ریزی قبلی بوده که باعث شد خیلی اطلاعا و برنامه های قبلی را نظام مند نماییم و کارها را پیش ببریم تغییراتی ایجاد کنیم که باعث رشد نمایشگاه باشد مثلا امسال ثبت نام تمام غرفه ها به صورت الکترونیک بوده.

  ـ دست اندر کاران و سازمان های برگزار کننده این نمایشگاه چه کسانی بودند؟
  این نمایشگاه سه برگزار کننده اصلی داشت: سازمان سازمان صنایع هوایی،ستاد توسعه فناوری هوا و فضا و اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران اینها سه برگزار کننده اصلی بودند و ما هم به عنوان دبیرخانه و دبیر اجرایی کارهای اجرایی را انجام دادیم ضمن اینکه حمایت کننده های معنوی نیز زیاد بودند مثلا دفتر همکاری فناوری ریاست جمهوری هزینه تندیس هایی که در پایان کار نمایشگاه به غرفه داران داده شد را تقبل کردند.

  ـ بودجه ای که صرف برگزاری این نمایشگاه شد چقدر بوده است؟
  بودجه ای که ما پیش بینی کردیم حدود 500 میلیون تومان بود اما هزینه ای که اینجا و با حضور شرکت ها شده و هزینه ای که شرکت ها متحمل شدن این هزینه اولیه را به میزان 700 تا 800 میلیون تومان افزایش داد.

  ـ کیفیت نمایشگاه از لحاظ تعداد بازدید کننده و فناوری های ارائه شده را چقدر می دانید؟
  از جهت آنکه من خودم دبیر اجرایی نمایشگاه هستم حرفم در این زمینه خیلی سندیت ندارد اما از نظر تنوع و تعداد غرفه ها بسیاری از مردم می گفتند که خیلی بهتر بوده و در زمینه علم و فناوری پیشرفت زیادی داشته است.

  ـ آیا برنامه خاصی برای نمایشگاه سال آینده دارید؟ انتظار دارید که این نمایشگاه چه تاثیری بر نمایشگاه سال بعد بگذارد؟
  همه خوش بین هستند که سال آینده این نمایشگاه خیلی بهتر برگزار شود و مفید تر و سودمند تر باشد ما فکر می کردیم که امسال و با وجود شرایط سخت اقتصادی استقبال با مشکل رو برو شود اما به حمد لله استقبال خوب بوده و سال آینده ان شاء الله بهتر هم می شود.

  ـ آیا از نحوه اطلاع رسانی و تبلیغات راضی بودید؟
  اطلاع رسانی از وظایف ما نیست و اتحادیه بخشی دارد که مسئولیت کار اطلاع رسانی بر عهده آن است و هزینه های این امر نیز با آنهاست. ولی ما هم باید کمک می کردیم و کردیم به خصوص به واسطه ایمیل و اس ام اس و ... اما در کل فکر می کنم برای اطلاع رسانی باید بهتر کار می شد.
  متاسفانه رسانه ملی باید بیشتر به این امر می پرداخت اگر چه بخش های کوتاه در اینباره داشتند ولی کافی نبود چون هوا و فضا چیزی نیست که به راحتی بتوانیم محل قرار گیری‌اش در عناوین را مشخص کنیم، باید همه کمک کنند تا برکاتش را بعدا ببینند. ما چون بودجه‌مان محدود بود بسیاری از کارهای تبلیغاتی را نتوانستیم انجام دهیم. اما در نهایت امیدواریم که سال آینده اطلاع رسانی بهتر انجام شود.

  ـ نظرتان راجع به محل برگزاری این نمایشگاه چیست؟ چون یک سری از افراد از نبود وسایل نقلیه گلایه مند بودند و نظرشان این بود که اگر این نمایشگاه داخل شهر برگزار می شد تعداد بازدید به دلیل سهولت دسترسی بالا می رفت آیا با این گفته موافقید؟
  ما خودمان این فکرها را کرده بودیم. اما این محل محل ستاد برگزار کننده است و محل را به طور رایگان در اختیار ما گذاشتند که این باعث می شد هزینه اجاره غرفه پایین بیاید و اگر ما می خواستیم فرضا در نمایشگاه بین المللی این نمایشگاه را اجرا کنیم هزینه غرفه حداقل سه برابر می شد و دیگر اینکه اینجا و این محل چهره هوایی دارد و سالهاست که تمام همایش‌های مرتبط هوایی در اینجا برگزار می شود و ما فکر می کنیم تسهیلاتی که اینجاست نکات منفی از قبیل حمل و نقل و دسترسی را جبران می نماید.

  ـ نمایشگاه بعدی چه زمانیست و چه تدابیری اتخاذ کردید؟
  نمایشگاه بعدی نمایشگاه کیش است که در تاریخ 21 تا 24 آذر ماه برگزار می گردد و از آنجا که نمایشگاه بین‌المللی است و شرکت های خارجی در آن حضور دارند در حوزه نمایش هوایی قوی تر است. دبیر اجرایی این نمایشگاه آقای بنکدار هستند ما هم آنچه در توانمان باشد برای کمک به ایشان انجام می دهیم تا در کارشان موفق باشند.

  ـ سخن پایانی و حرفی که ناگفته مانده باشد دارید؟
  در کجای کره زمین کسی برای ما صندلی تعیین نکرده و نگفته که ما می توانیم کجا قرار بگیریم و این همت و مشارکت خومان است که جایگاهمان را تعیین می کند و هر کس تصمیم بگیرد عالی در زمینه ای کار کند قطعا پیشرفت خواهد کرد. حال اگر همان کار با سستی انجام پذیرد هیچ پیشرفتی حاصل نخواهد شد.
  مثلا اگر در صنایع هوا و فضا تصمیم بگیرند با هم همکاری کنند و مقتدرانه به فعالیت بپردازند، قطعا موفق می شوند و همین نمایشگاه نیز نمادی از این نوع اقدامات است.
  درست است که ما در تحریم هستیم اما هوا و فضا لبه فناوری دنیاست و بالاترین فناوری ها در این زمینه صورت می گیرد بنابر این همین تحریم ها در نهایت می توانند به خود سازی ما یاری برسانند. من اعتقاد دارم که ما باید با یکدیگر خیلی منسجم عمل کنیم تا جایگاه خوبی را در جهان کسب نماییم.
  در آخر اینکه اینجا محل بسیار خوبی برای نوجوانان بود، همه چیز از اندیشه و ذهن آغاز می شود.
  زمانی که نوجوانان می آیند و ذهن های خلاق، مبتکر و پیشرو را می بینند حتی در قالب سرگرمی و مسابقات می توانند با همین موشکهای کاغذی سرمایه های برای آینده شوند.
  #1 ارسال شده در تاريخ October 22nd, 2012 در ساعت 11:31:32

 2. The Following 14 Users Say Thank You to tomcatt For This Useful Post:

  A-2727 (October 23rd, 2012), aligmc (October 23rd, 2012), Dream Bird (October 22nd, 2012), Farhan (October 22nd, 2012), IR Blue SKY (October 22nd, 2012), IRIAF F-14A (October 23rd, 2012), Mahan (October 23rd, 2012), mohamadbaha (October 22nd, 2012), mohammad hossein (October 23rd, 2012), Mohammad Tomcat (October 22nd, 2012), Mohammadme (October 22nd, 2012), mona (October 22nd, 2012), pakradm (October 22nd, 2012), سجیل (October 25th, 2012)

 3. Mohammad Tomcat ?????? ??
  Mohammad Tomcat

  عضو ارشد شورا هوانوردی
  September 2007
  esfahan
  1,115
  تعداد تشکر : 10,394
  Thanked 2,470 Times in 662 Posts

  ??? ??? پاسخ: نمایشگاه هوایی 92 ایران بین المللی است

  برای همین بود که تا روز اول نمایشگاه هم نمیدونسیتم ساعت نمایشگاه چنده.
  #2 ارسال شده در تاريخ October 22nd, 2012 در ساعت 22:19:57

 4. The Following 7 Users Say Thank You to Mohammad Tomcat For This Useful Post:

  Dream Bird (October 22nd, 2012), Hesam7e7 (October 24th, 2012), IR Blue SKY (October 23rd, 2012), Mahan (October 23rd, 2012), mona (October 22nd, 2012), tomcatt (October 23rd, 2012), سجیل (October 25th, 2012)

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0