برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. HamidGh ?????? ??
  HamidGh
  هوانورد عادی - سرباز صفر
  August 2010
  تهران
  2
  تعداد تشکر : 0
  Thanked 11 Times in 2 Posts

  فلش_جدید کاهش فشار خون فضانوردان پس از بازگشت از فضا


  تحقیقات جدید نشریه فاسب ( نشریه فدراسیون انجمن های آمریکایی بیولوژی تجربی) نشان می دهد که علت عمده افت فشار خون در حالت ایستاده و راکد، به خطر افتادن توانایی انقباض معمولی شریانها و وریدها و بازگشت خون به قلب است.
  هنگامی که فضانوردان به زمین باز می گردند، علاوه بر افت ارتفاع دچار افت فشار خون نیز می شوند. این شرایط ( که از آن بعنوان افت فشار خون وضعیتی یاد می گردد) در نیمی از فضانوردان که به ماموریتهای کوتان مدت ( دو هفته یا کمتر ) و تقریبا در همه فضانوردانی که به ماموریتهای بلند مدت ( 4 تا 6 ماهه ) اعزام می گردند، رخ می دهد. گزارش تحقیقات جدید که در نشریه فاسب چاپ گردیده است راز بیولوژیکی این اتفاق را که چگونه رخ می دهد، آشکار ساخته است. در این گزارش آمده است که " از توانایی انقباض معمولی شریانها و وریدها در شرایط گرانش (جاذبه) کم کاسته شده و از عبور جریان طبیعی خون ممانعت می گردد. " راهبردهای توسعه یافته پیشگیری و درمان فضانوردان نیز ممکن است دلیلی امیدوار کننده نیز برای درمان جمعیت سالخورده ای از کره زمین باشد که بیش از هر رده سنی دیگری بیماری افت فشار خون وضعیتی را تجربه کرده اند.
  آقای دکتر مایکل دی دلپ محقق گروه فیزیولوژی و حرکت شناسی کاربردی و مرکز علوم ورزشی دانشگاه فلوریدا در گینزویل می گوید: " اندیشه اکتشافات فضایی در تخیل انسان از بدو هستی بطور فزاینده ای وجود داشته است. بعنوان یک دانشمند تاکنون از فرصتها و موقعیتهایی بهره برده ام تا دریابم که چالش های پزشکی بسیاری در ارتباط با مسافرت در محیط های بی وزنی مانند افت فشار خون وضعیتی، زوال استخوانی و اختلال بصری در فضانوردان که به تازگی شناخته شده است، وجود دارند. اگر چه بعید است من روزی به آرزوهای دوران کودکی ام برای سفر به فضا دست یابم ولی از اینکه بتوانم در کشف چگونگی اثرات میکروگرانشی در تغییرات حاصله در بدن انسان و کاهش این اثرات کمک کنم تا بشر بتواند با راحتی خیال به اکتشافات خود در مرزهای جهان پیرامون بپردازد، بسیار خوشنود خواهم شد. "
  برای رسیدن به آنچه که در بالا بیان شد، دکتر دلپ و همکارانش به بررسی شریانها و وریدهای موشها در مرکز فضایی کندی در فلوریدا پرداخته اند. آنها رگهای خونی گروهی از موشها را در سه ماموریت آخر شاتل فضایی اس تی اس 131، اس تی اس 133 و اس تی اس 135 مورد مطالعه قرار دادند. موشهایی که در ماموریت اس تی اس 131 و اس تی اس 135 بکار گرفته شده بودند پس از بازگشت به زمین به همراه موشهای ماموریت اس تی اس 133، یک، 5 و هفت روز پس از فرود مورد آزمون قرار گرفتند. آنها نه تنها دریافتند که این موشها شرایط افت فشار خون وضعیتی معادل انسان را تحمل کرده اند، همچنین کشف کردند که در شرایط گرانش طبیعی، بیش از چهار روز طول می کشد تا این شرایط به حالت اولیه بازگردد.
  " آقای جرالد وایزمن مدیر مسئول مجله فاسب می گوید : " تاکنون علاقه قابل توجهی در فرستادن انسان به ماه، سیارک ها و مریخ وجود داشته است اما آنچه را که در حال حاضر دریافته ایم این است که گسترش ماموریت های فضایی در خود خطرات آشکار ذاتی بالا و فراتر از آن را دارد. اگر همواره به دیدار از جهان دور و یا سکونت همیشگی در آنجا بمدت طولانی امیدوار هستیم، باید دریابیم تا چگونه اثرات گرانش کم و بی گرانشی را بر بدن انسان کاهش دهیم. ارمغان این گزارش این است که ما را یک قدم به سمت انجام این اقدام نزدیکتر می نماید."
  تحقیق، ترجمه و ویرایش : حمید قناعتی

  منبع
  ?????? ???? HamidGh : October 27th, 2012 ?? ???? 20:23:21
  #1 ارسال شده در تاريخ October 27th, 2012 در ساعت 20:19:57

 2. The Following 3 Users Say Thank You to HamidGh For This Useful Post:

  airplane (January 10th, 2013), IR Blue SKY (October 28th, 2012), mona (October 27th, 2012)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0