برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

???? 1 ?? 2 12 ??????????
????? ?????: ?? 1 ?? 10 ?? 18
dqw
 1. Farhan ?????? ??
  Farhan

  مدیر موقت بخش اخبار
  May 2011
  تهران
  1,694
  تعداد تشکر : 4,615
  Thanked 9,798 Times in 1,667 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 1

  hot تاپیک جامع گزارش از رزمایش سراسری مشترک مدافعان آسمان ولایت 4ˈ ( آبان 91 )  فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص)، اعلام کرد: رزمایش بزرگ مدافعان آسمان ˈولایت 4ˈ با محوریت این قرارگاه دهه سوم آبان ماه برگزار می‌شود.


  به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، امیر سرتیپ ˈ‌ فرزاد اسماعیلی ˈ روز پنجشنبه در نشستی خبری اظهارداشت: این رزمایش با همراهی یگان‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سایر نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.

  امیر سرتیپ اسماعیلی خاطرنشان کرد: این رزمایش با هدف به نمایش گذاشتن اقتدار و آمادگی کامل غیورمردان پدافند هوایی در دفاع‌از مرزهای مقدس جمهوری اسلامی ایران در نیمه شرقی کشور برگزار می‌شود.

  اسماعیلی گفت: رزمایش مشترک مدافعان آسمان ولایت 4، دو سویه است که محوریت اصلی آن دفاع با پدافند هوایی است و وسعت منطقه رزمایش بیش از 850 هزار کیلومتر مربع است و بخش وسیعی از کشور را شامل می شود.

  وی توضیح داد: استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و بخش هایی از استان های فارس و یزد محل برگزاری این رزمایش است.

  فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء ادامه داد: این رزمایش به مدت 7 روز برگزار می شود که 4 روز از این عملیات به بخش اصلی، عملی و پرحجم رزمایش اختصاص دارد و ما بقی آن به استقرار نیروها و ضداستقرار ها اختصاص دارد.

  وی به سامانه های شرکت کننده در این رزمایش بزرگ اشاره کرد و افزود: در این رزمایش انواع رادارهای دوربرد ثابت، متحرک و تاکتیکی، سامانه های شنود الکترونیکی ثابت تاکتیکی و پرنده شرکت خواهند داشت.

  اسماعیلی ادامه داد: در این رزمایش همچنین از انواع دیده بان های ثابت و هوشمند مجهز به سامانه های الکترونیکی، هواپیماهای طرح پدافندی و جنگنده بمب افکن های نیروی هوایی ارتش، هواپیماهای ترابری و سوخت رسان و بدون سرنشین استفاده می شود.

  وی خاطر نشان کرد: سیستم های جنگ الکترونیکی آفندی و پدافندی، سیستم های موشکی ارتفاع پست، متوسط و بالا و سامانه های توپخانه ای با کنترل رادار و بدون رادار در این رزمایش بزرگ شرکت خواهند داشت.

  فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء با بیان اینکه رزمایش مشترک مدافعان آسمان ولایت 4 با سایر رزمایش های نیروهای مسلح تفاوت است گفت: رزمایش سایر نیروها به صورت تک نیرویی انجام می شود و هر نیرو خود رزمایش هایشان را طراحی و اجرا می کنند.

  وی ادامه داد: رزمایش قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء رزمایشی دو سویه و مشترک است که با حجم وسیعی از نیروهای شرکت کننده ارتش و سپاه طراحی و اجرا می شود و سیاست گذاری های دفاعی کشور را در صحنه رزمایش پدافند هوایی به نمایش می گذارد.

  امیر سرتیپ اسماعیلی در ادامه به اهداف برگزاری این رزمایش اشاره کرد و گفت: نمایش بخش وسیعی از پدافند هوایی در عرصه گسترده کشور و ارتقای توان رزمی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء اعم از تجهیزات و نیروی انسانی از جمله اهداف این رزمایش است.

  به گفته وی تمرین تاکتیک های نوین متناسب با تهدید هایی که اخیرا در برخی از نقاط جهان دیده یا شنیده می شود، اجرای برخی روش های آشکار و برخی تاکتیک هایی که به عنوان لایه های پنهانی دفاع هوایی برای صحنه نبرد دیده شده، از دیگر اهداف برگزاری این رزمایش است.

  فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء با بیان اینکه در این رزمایش چابکی و چالاکی سامانه ها و عناصر پدافندی یگان های واکنش سریع که از سوی قرارگاه پدافند هوایی پیش بینی شده ، مورد آزمایش قرار می گیرد، تصریح کرد: انجام پدافند غیر عامل از جمله در بخش استتار و فریب دشمن فرضی و انجام جنگ الکترونیک توسط دشمن فرضی (نارنجی) و مقابله با آن، توسط نیروهای خودی (آبی) از دیگر اهداف این رزمایش است.

  وی با اشاره به اینکه در این رزمایش بخشی از سامانه های جنگ الکترونیک که توسط نیروهای متعهد و متخصص ایرانی طراحی و ساخته شده شرکت دارد، گفت: آن دسته از سامانه های بهینه شده و سامانه های متصل به پهپادها، رادارها، شنود الکترونیکی و سامانه های ارتباطی مستقر در استان های مختلف در این رزمایش شرکت دارند.

  امیر سرتیپ اسماعیلی گفت: با توجه به اینکه این رزمایش نیمی از کشور را در برمی گیرد مهمترین موضوع آن تعامل نیروها در شبکه یک پارچه پدافندی هوایی کشور است.

  وی با بیان اینکه از هشت هزار نیرو از ارتش، سپاه و بسیج در این رزمایش شرکت دارند، یادآور شد: از این نیروها بصورت عملیاتی، پشتیبانی، پشتیبانی رزمی و پشتیبانی عمومی استفاده می شود.

  امیر سرتیپ اسماعیلی در ادامه کنترل وضعیت بحران در حین بحران که در یک جنگ نامتقاران قابل مشاهده است و آزمایش سامانه‌های جدید پدافندی بومی و یا بهینه شده توسط بخش صنعت، دانشگاه‌ها، صنایع دفاعی و آماد و پشتیبانی را نیز از دیگر اهداف برگزاری این رزمایش عنوان کرد.

  وی خاطرنشان کرد: در این رزمایش تمامی سامانه‌های راداری، موشکی، توپخانه ای و شنود الکترونیکی که توسط بخش صنعت و دانشگاه‌های کشور طراحی، ساخته و یا بهینه سازی شده‌اند نیز به صورت عملی مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

  فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) یادآور شد: در این رزمایش عملیات پدافندی شبانه از جمله سوخت رسانی هوایی به هواپیماها که کار مشترکی میان قرارگاه و نیروی هوایی ارتش جمهوری‌ اسلامی ‌ایران است و همچنین کنترل هواپیماهای بدون سرنشین (پهپادها) و یا با سرنشین به اجرا گذاشته می‌شود.

  امیر سرتیپ اسماعیلی گفت: در کنترل هواپیماهای بدون سرنشین در این رزمایش، از یک سو شناسایی و انهدام این نوع هواپیماهای دشمن فرضی و یا به زمین نشاندن آنها با استفاده از سیستم پیشرفته جنگ الکترونیک را به اجرا می گذاریم و از سوی دیگر با استفاده از این نوع هواپیماها به عملیات شناسایی و نفوذ در بین دشمن فرضی اقدام خواهیم کرد.

  وی در خصوص پیام رزمایش مشترک و بزرگ مدافعان حریم ولایت 4 نیز گفت: با توجه به سیاست‌های دفاعی جمهوری اسلامی ایران، پیام این رزمایش، پیام دوستی، صلح، آرامش و افزایش ثبات درمنافع مشترک به کشورهای دوست و همسایه است.

  امیر سرتیپ اسماعیلی تاکید کرد: سیاست‌های دفاعی جمهوری اسلامی ایران همچنین پاسخ جدی به هر تهاجم احتمالی از سوی هر کشوری خواهد بود.
  ?????? ???? Ali Pilot : November 8th, 2012 ?? ???? 18:26:54
  #1 ارسال شده در تاريخ November 8th, 2012 در ساعت 11:17:51

 2. The Following 16 Users Say Thank You to Farhan For This Useful Post:

  Ali Pilot (November 8th, 2012), Dream Bird (November 8th, 2012), Esmaiel_F4 (November 8th, 2012), F-35 (November 10th, 2012), IR Blue SKY (November 8th, 2012), IRI.AMIR (November 9th, 2012), IRIAF F-14A (November 8th, 2012), M.R.H (November 8th, 2012), Mahan (November 8th, 2012), mohammad hossein (November 8th, 2012), mona (November 9th, 2012), Nima Amini (November 8th, 2012), number1 (November 8th, 2012), reza dezfuli (November 9th, 2012), SKY MAN (November 8th, 2012), vmanafi (November 9th, 2012)

 3. فانتوم-2 ?????? ??
  فانتوم-2

  کارشناس هوانوردی
  January 2011
  تهران
  104
  تعداد تشکر : 927
  Thanked 822 Times in 111 Posts

  ??? ??? پاسخ: تاپیک جامع گزارش از رزمایش بزرگ مدافعان آسمان ˈولایت 4ˈ ( آبان 91 )

  با عرض سلام
  جهت اطلاع نام درست این رزمایش :
  رزمایش سراسری مشترک مدافعان آسمان ولایت 4 است
  #2 ارسال شده در تاريخ November 8th, 2012 در ساعت 17:17:38

 4. The Following 10 Users Say Thank You to فانتوم-2 For This Useful Post:

  Ali Pilot (November 8th, 2012), Dream Bird (November 8th, 2012), IR Blue SKY (November 8th, 2012), IRIAF F-14A (November 15th, 2012), Mahan (November 8th, 2012), mona (November 9th, 2012), Nima Amini (November 8th, 2012), reza dezfuli (November 9th, 2012), SKY MAN (November 8th, 2012), vmanafi (November 9th, 2012)

 5. SPACE MAN ?????? ??
  SPACE MAN

  کارشناس هوانوردی
  November 2008
  tehran
  634
  تعداد تشکر : 711
  Thanked 2,912 Times in 534 Posts

  ??? ??? پاسخ: تاپیک جامع گزارش از رزمایش سراسری مشترک مدافعان آسمان ولایت 4ˈ ( آبان 91 )

  سلام....
  در مورد امیر. فرزاد اسماعیلی دوست دارم بیشتر بدونم.سوابق ایشان و ... آدم جالبی هستن
  پرواز اندازه آدم رو بر ملا میکنه... هر چی بالاتر میری.بالاتر و بالاتر میری.... دنیا از دید تو بزرگتر میشه و تو از دید دنیا کوچکتر. . .

  آرزو دارم در آسمان بمیرم ......... در آغوش عشق دومم پرواز بمیرم ......به عشق اولم خدا نزدیکتر باشم .... و از عشق سومم خانواده کمی دور ... تا درد جدایی ودل کندن را کمتر احساس کنم .....
  #3 ارسال شده در تاريخ November 8th, 2012 در ساعت 21:02:36

 6. The Following 3 Users Say Thank You to SPACE MAN For This Useful Post:

  Dream Bird (November 8th, 2012), mona (November 9th, 2012), vmanafi (November 9th, 2012)

 7. mohammad hossein ?????? ??
  mohammad hossein
  هوانورد نیمه فعال-سرهنگ دوم
  November 2011
  تهران
  614
  تعداد تشکر : 2,594
  Thanked 3,011 Times in 615 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 1

  ??? ??? پاسخ: تاپیک جامع گزارش از رزمایش سراسری مشترک مدافعان آسمان ولایت 4ˈ ( آبان 91 )

  هدف رزمایش ها در ایران ، دفاع از آرمان‌های نظام است

  تهران- فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص)، گفت: ماهیت رزما‌یش‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دفاع از آرمان‌ها، حیثیت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.  امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی روز جمعه در آستانه برگزاری رزمایش مشترک و بزرگ مدافعان آسمان ˈولایت 4ˈ در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا

  اظهار داشت : رزمایش‌هایی که سایر کشورها انجام می‌دهند یا در راستای افزایش آمادگی نیروها و تقویت تجهیزات نظامی است و یا آن که با هدف سیاست‌های تهاجمی و حمله به اهداف و منافع سایر کشورها دنبال می‌شود اما در کشور ما اینگونه نیست .

  امیر سرتیپ اسماعیلی در ادامه خاطرنشان کرد: پدافند هوایی جمهوری اسلامی ایران در برابر هر گونه تهدیدی کاملا ایستاده و از تمام توان خود برای مقابله با تهدیدات استفاده می‌کند اما از تمام توان خود برای انجام یک رزمایش داخلی استفاده نمی‌کند.  *** تمام رزمایش‌های منطقه و جهان را رصد می‌کنیم

  فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) در ادامه یادآور شد: این قرارگاه تمامی رزمایش‌هایی را که در دنیا بخصوص در منطقه انجام می‌شود رصد و آنها را بررسی می‌کند و بدیهی است رزمایش‌هایی را هم که ما انجام می‌دهیم از سوی کشورها دیگر رصد می شود.

  امیر سرتیپ اسماعیلی گفت بطور کلی با رصد متقابل این رزمایش‌ها دو طرف میزان توانمندی‌های نظامی و تاکتیکی یکدیگر را می سنجند و این موضوع می تواند در ساختار نظامی و میزان تجهیزات و نیروهای نظامی طرف ها موثر واقع شود و از سوی دیگر به عنوان تجارب نظامی و فنی نزد افسران ارشد نظامی مورد استفاده قرار گیرد.
  #4 ارسال شده در تاريخ November 9th, 2012 در ساعت 12:41:13

 8. The Following 10 Users Say Thank You to mohammad hossein For This Useful Post:

  Ali Pilot (November 9th, 2012), Dream Bird (November 15th, 2012), IRIAF F-14A (November 15th, 2012), M.R.H (November 11th, 2012), Mahan (November 12th, 2012), mona (November 9th, 2012), Nima Amini (November 9th, 2012), reza dezfuli (November 9th, 2012), SKY MAN (November 9th, 2012), vmanafi (November 9th, 2012)

 9. F-14A TOMCAT ?????? ??
  F-14A TOMCAT

  هوانورد فعال-سرهنگ
  November 2011
  ----
  1,811
  تعداد تشکر : 2,998
  Thanked 4,505 Times in 1,505 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 2

  ??? ??? پاسخ: تاپیک جامع گزارش از رزمایش سراسری مشترک مدافعان آسمان ولایت 4ˈ ( آبان 91 )

  فقط مال
  دافند هست یا نهاجا هم حضور دارد؟؟؟؟
  #5 ارسال شده در تاريخ November 9th, 2012 در ساعت 18:17:43

 10. The Following 2 Users Say Thank You to F-14A TOMCAT For This Useful Post:

  mona (November 9th, 2012), vmanafi (November 9th, 2012)

 11. reza dezfuli ?????? ??
  reza dezfuli
  هوانورد فعال-سرگرد
  April 2010
  کیش
  477
  تعداد تشکر : 5,017
  Thanked 3,313 Times in 494 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? پاسخ: تاپیک جامع گزارش از رزمایش سراسری مشترک مدافعان آسمان ولایت 4ˈ ( آبان 91 )

  ??? ??? ????? ???? ???? F-14A TOMCAT ????? ??? ??
  فقط مال
  دافند هست یا نهاجا هم حضور دارد؟؟؟؟
  یه زحمت به خودتون بدید و متن رو کاملا مطالعه کنید متوجه میشید که نهاجا هم حضور داره و از عنوانش هم مشخصه که رزمایش سراسری و مشترک هست

  اسماعیلی ادامه داد: در این رزمایش همچنین از انواع دیده بان های ثابت و هوشمند مجهز به سامانه های الکترونیکی، هواپیماهای طرح پدافندی و جنگنده بمب افکن های نیروی هوایی ارتش، هواپیماهای ترابری و سوخت رسان و بدون سرنشین استفاده می شود.
  -
  #6 ارسال شده در تاريخ November 9th, 2012 در ساعت 18:31:01

 12. The Following 5 Users Say Thank You to reza dezfuli For This Useful Post:

  Dream Bird (November 15th, 2012), F-14A TOMCAT (November 15th, 2012), Mahan (November 12th, 2012), mona (November 9th, 2012), vmanafi (November 9th, 2012)

 13. Ali Pilot ?????? ??
  Ali Pilot

  عضو شورا هوانوردی
  July 2009
  TEHRAN
  5,035
  تعداد تشکر : 11,640
  Thanked 31,849 Times in 5,065 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 2

  ??? ??? پاسخ: تاپیک جامع گزارش از رزمایش سراسری مشترک مدافعان آسمان ولایت 4ˈ ( آبان 91 )

  استفاده از جنگنده های ایرانی در رزمایش مدافعان آسمان ولایت 4


  مشاورعالی فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به اینكه امروز این نیرو توانسته است به خوبی روی پای خود بایستد، از پرواز جنگنده های ساخت ایران در رزمایش مدافعان آسمان ولایت 4 خبرداد.

  به گزارش مهر، امیر سرتیپ حسین چیت فروش در اولین روز از رزمایش مشترك سراسری مدافعان آسمان ولایت 4 در جمع خبرنگاران در خصوص نقش نیروی هوایی در این رزمایش اظهار داشت: تعدادی از هواپیماهای نیروی هوایی در قالب هواپیماهای دشمن در این رزمایش شركت كردند كه باید نقاط مورد نظر را بمباران كنند.

  وی ادامه داد: همچنین هواپیماهای نیروی هوایی ارتش از دیشب و امروز ماموریت خود را بر اساس برنامه از پیش تعیین شده انجام دادند.

  به گفته امیر چیت فروش همچنین نیروی هوایی ارتش این ماموریت را بر عهده گرفته است كه از سرتاسر منطقه عكسبردای كند و آن عكسها را در حداقل زمان در اختیار قرارگاههای مستقر در منطقه رزمایش قرار دهند ضمن آنكه این عكسبرداری ها باید به سرعت و با دقت انجام شود.

  مشاور عالی فرمانده نیروی هوایی ارتش همچنین درباره بهینه سازی تجهیزات این نیرو افزود: صنعت هوایی نیاز به بهینه سازی تجهیزات خود دارد. البته باید به این نكته مهم نیز اشاره كرد كه نوك پیكان تحریم ها نیروی هوایی بوده و خواهد بود اما با تمامی این فشارها نیروی هوایی ارتش توانسته است روی پای خود بایستد به طوری كه امروز جلوتر از سایر سازمانها و ارگانها است.

  رئیس دفتر مطالعات وتحقیقات نهاجا ادامه داد: اگر توانسته ایم امروز روی پای خود بایستیم به خاطر آن است كه از ولایت تبعیت كرده ایم و تبعیت از ولایت فقیه منجر شد تا بتوانیم تمامی قطعات وتجهیزات را حفظ ، نگهدرای و بهینه سازی كنیم، امروز باید اعلام كنم كه تمامی قطعات و تجهیزات نیروی هوایی ارتش بومی است.

  وی همچنین با اشاره به حضور هواپیماهای نیروی هوایی در رزمایش مدافعان آسمان ولایت 4 افزود: ما توانسته ایم هواپیماهای جنگنده را تولید كنیم و در این رزمایش نیز از این هواپیماها استفاده خواهیم كرد.

  امیر چیت فروش ادامه داد: اگر توانسته ایم به این دانش و تجهیزات و قطعات دست یابیم فقط به بركت تحریم كشورهای غربی است، تحریم ها باعث شد كه ایرانیان جسارت پیدا كنند و با قاطعیت وارد صحنه شوند و روی پای خود بایستند.

  مشاور عالی فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینكه دشمنان به ویژه آمریكا به قاطعیت جوانان ایرانی پی برده اند، افزود: دشمنان ما با انرژی هسته ای و یا با اف 14 كاری ندارند بلكه به یك موضوع بسیار مهم كار دارند و آن جریان ولایت فقیه است البته نه صرفا شخص آن بلكه آنها با اصل ولایت فقیه مشكل دارند.

  وی تاكید كرد: پیروی از ولایت فقیه به ما اعتماد به نفس و شجاعت داد و این اعتماد باعث شد اسم این رزمایش را مدافعان آسمان ولایت 4 انتخاب كنیم .

  امیر چیت فروش گفت: این اعتماد به نفس و شجاعت نیروهای مسلح باعث شده است كه دشمن نا امید شود.
  #7 ارسال شده در تاريخ November 12th, 2012 در ساعت 17:40:37

 14. The Following 8 Users Say Thank You to Ali Pilot For This Useful Post:

  Dream Bird (November 15th, 2012), IR Blue SKY (November 12th, 2012), IRIAF F-14A (November 15th, 2012), Mahan (November 12th, 2012), mohammad hossein (November 12th, 2012), Mohammadme (November 12th, 2012), Nima Amini (November 13th, 2012), SKY MAN (November 12th, 2012)

 15. Ali Pilot ?????? ??
  Ali Pilot

  عضو شورا هوانوردی
  July 2009
  TEHRAN
  5,035
  تعداد تشکر : 11,640
  Thanked 31,849 Times in 5,065 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 2

  ??? ??? پاسخ: تاپیک جامع گزارش از رزمایش سراسری مشترک مدافعان آسمان ولایت 4ˈ ( آبان 91 )

  فیلم// نمایش اقتدار دفاعی ایران در پهنه آسمان


  تصاویر | فیلم | ویدئو | واحد مرکزی خبر
  #8 ارسال شده در تاريخ November 12th, 2012 در ساعت 18:58:50

 16. The Following 5 Users Say Thank You to Ali Pilot For This Useful Post:

  Dream Bird (November 15th, 2012), IR Blue SKY (November 12th, 2012), Mahan (November 12th, 2012), Nima Amini (November 13th, 2012), SKY MAN (November 12th, 2012)

 17. mohammad hossein ?????? ??
  mohammad hossein
  هوانورد نیمه فعال-سرهنگ دوم
  November 2011
  تهران
  614
  تعداد تشکر : 2,594
  Thanked 3,011 Times in 615 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 1

  ??? ??? پاسخ: تاپیک جامع گزارش از رزمایش سراسری مشترک مدافعان آسمان ولایت 4ˈ ( آبان 91 )

  در دومین روز از رزمایش مشترک مدافعان آسمان ˈولایت 4ˈ انجام شد:

  کشف، شناسایی و رهگیری هواپیمای مهاجم دشمن فرضی

  بیرجند - سخنگوی رزمایش مشترک مدافعان آسمان ˈ ولایت 4 ˈ اعلام کرد: همزمان با دومین روز از برگزاری این رزمایش در پهنه وسیعی از خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران، عملیات کشف، شناسایی و رهگیری هواپیماهای مهاجم دشمن فرضی یا نیروهای نارنجی با موفقیت انجام شد.  به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، امیر سرتیپ دوم ستاد شاهرخ شهرام روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این اقدام به دنبال گزارش های منابع اطلاعاتی شبکه دیده بانی بصری قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) ارتش و مراکز جمع آوری اطلاعات (فاشا) صورت گرفت.

  به گفته امیر سرتیپ شهرام، گزارشات این مراکز حاکی از آن بود که دشمن فرضی (نیروهای نارنجی) میزان تحرکات خود را در منطقه افزایش داده اند که به دنبال آن حالت آماده باش به تمامی یگانهای پدافند هوایی مستقر در منطقه رزمایش اعلام شد.

  وی در ادامه انجام طرح های کمک رسانی، اعزام اکیپ های درمانی و اجرای اقدامات و طرح های تامینی در منطقه رزمایش را از بخش های اولیه آن برشمرد و تصریح کرد: در این مرحله طرح های عملیات روانی علیه نیروهای خودی یا آبی بر روی افکار عمومی مردم منطقه صورت گرفت.

  امیر سرتیپ شهرام ادامه داد: در این مرحله از رزمایش نقض حریم هوایی کشور خودی یا نیروهای آبی از سوی هواپیماهای دشمن فرضی یا نارنجی انجام شد.

  سخنگوی رزمایش بزرگ مدافع آسمان ولایت 4 اظهارداشت: شبکه یکپارچه پدافند هوایی تحت امر قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) ارتش بلافاصله بعد از کشف و شناسایی هواپیماهای متجاوز توسط سامانه های اطلاعات و شناسایی و راداری ، دستور پرواز هواپیماهای ˈ اسکرامبلˈ را برای تعقیب و درگیری با این هواپیماها را صادر کرد.

  امیر سرتیپ شهرام افزود: هواپیماهای متجاوز که اقدام به ایجاد اختلال الکترونیکی بر روی سامانه های راداری نیروهای خودی کرده بودند با هوشیاری و آمادگی بالای شبکه یکپارچه پدافند هوایی و انواع سامانه های توپخانه ای و موشکی روبرو شده و در رسیدن به اهداف خود ناکام ماندند.

  رزمایش مشترک سراسری مدافعان آسمان ˈ ولایت4ˈ از صبح دیروز دوشنبه با اعلام رمز ˈ یارسول اللهˈ آغاز شد.

  رزمایش مشترک مدافعان آسمان ولایت 4 با بهره برداری از توان رزمی شبکه فرماندهی و کنترل یکپارچه کشور درقالب مرکز عملیات پدافند هوایی ، مراکز عملیات منطقه ای ، مراکز کنترل گزارشات ، مراکز پست فرماندهی منطقه ای، اصلی و فرعی با شرکت یگانهای عملیات پدافندی و آفندی ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی و بسیج مردمی در مناطق وسیعی از کشور در حال برگزاری است.

  در این رزمایش انواع سامانه های راداری، موشکی، توپخانه ای ، انواع پهپادها، سامانه های شنود الکترونیک، جنگ الکترونیک و پست های دیده بانی تحت فرماندهی ، کنترل و هدایت عملیات قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) ، بکار گرفته می شود.
  #9 ارسال شده در تاريخ November 13th, 2012 در ساعت 10:05:39

 18. The Following 5 Users Say Thank You to mohammad hossein For This Useful Post:

  Dream Bird (November 15th, 2012), IRIAF F-14A (November 15th, 2012), mohamadbaha (November 13th, 2012), Nima Amini (November 13th, 2012), vmanafi (November 13th, 2012)

 19. Ali Pilot ?????? ??
  Ali Pilot

  عضو شورا هوانوردی
  July 2009
  TEHRAN
  5,035
  تعداد تشکر : 11,640
  Thanked 31,849 Times in 5,065 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 2

  ??? ??? پاسخ: تاپیک جامع گزارش از رزمایش سراسری مشترک مدافعان آسمان ولایت 4ˈ ( آبان 91 )

  فیلم//رزمایش مدافعان آسمان ولایت 4

  تصاویر | فیلم | ویدئو | واحد مرکزی خبر
  #10 ارسال شده در تاريخ November 13th, 2012 در ساعت 20:23:43

 20. The Following 4 Users Say Thank You to Ali Pilot For This Useful Post:

  Dream Bird (November 15th, 2012), IRIAF F-14A (November 15th, 2012), M.R.H (November 13th, 2012), mohammad hossein (November 13th, 2012)

???? 1 ?? 2 12 ??????????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0