برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 10 ?? 10
dqw
  1. complexcoding ?????? ??
    complexcoding
    هوانورد عادی - گروهبان سوم
    January 2012
    قزوین
    36
    تعداد تشکر : 115

??? ??? برای چنین مدل موشک ساده ای باید چه کار کنم؟

دوستان سلام
    یه موشک ساده با بطری نوشایه و سوخت الکل که از انتهای آن فتیله ای قرار داره می خواهم بسازم اما به نظر شما چه اتفاقی در آخر می افته؟
    کمی الکل در بطری ریخته و آن را تکان می دهم تا گاز آن متراکم شود . آیا همچین موشکی به آیرودینامیک احتیاج دارد؟
    ممنون
    #1 ارسال شده در تاريخ December 15th, 2012 در ساعت 07:58:07

2. The Following 3 Users Say Thank You to complexcoding For This Useful Post:

Esmaiel_F4 (December 15th, 2012), IRI.AMIR (December 18th, 2012), عبدالاحد (December 17th, 2012)

3. Esmaiel_F4 ?????? ??
    Esmaiel_F4

هوانورد فعال-سرهنگ دوم
    July 2012
    اهواز
    959
    تعداد تشکر : 8,446

??? ??? پاسخ: برای چنین مدل موشک ساده ای باید چه کار کنم؟

من که زیاد نمیدونم ولی حتما باید نازل داشته باشه و بالک هم در پایین موشک هم زیبایی و تا حدی تعادل و هم اینکه مرکز ثقل رو پایین میاره که باعث تعادل بهتر میشه
    IRIAF F-4 Phantom

Phantom Phor EVER
    #2 ارسال شده در تاريخ December 15th, 2012 در ساعت 14:05:07

4. The Following 3 Users Say Thank You to Esmaiel_F4 For This Useful Post:

complexcoding (December 15th, 2012), IRI.AMIR (December 18th, 2012), عبدالاحد (December 17th, 2012)

5. complexcoding ?????? ??
    complexcoding
    January 2012
    قزوین
    36

دوستان در موشك ها از ميكرو كنترلر استفاده ميشه؟
    #3 ارسال شده در تاريخ December 17th, 2012 در ساعت 08:59:54

6. The Following 3 Users Say Thank You to complexcoding For This Useful Post:

Esmaiel_F4 (December 19th, 2012), IRI.AMIR (December 18th, 2012), عبدالاحد (December 17th, 2012)

7. عبدالاحد ?????? ??
    عبدالاحد

هوانورد ارشد - سرهنگ
    February 2011
    منزل
    1,402
    تعداد تشکر : 4,588
    ارسال هاي وبلاگ : 3

در بعضي ها آره .

ما پگرمندء بین گوں دیما روگین ذمہ دارے نہ گوں گوستگین یادان

#4 ارسال شده در تاريخ December 17th, 2012 در ساعت 19:41:51

8. The Following 2 Users Say Thank You to عبدالاحد For This Useful Post:

complexcoding (December 18th, 2012), IRI.AMIR (December 18th, 2012)

9. M.R.H ?????? ??
    M.R.H
    هوانورد نیمه فعال-ستوان یکم
    August 2012
    کرمان
    296
    تعداد تشکر : 3,770
    ارسال هاي وبلاگ : 1

از نظر آیرودینامیک چون طول موشک شما کوچیک است در انتها آن 3 تا باله کوچک با فاصله 90 درجه از هم قرار دهید در نظر داشته باشید که فقط 3 تا چون اگر تعداد به 4 برسد موشک شما به علت اندازه کوچک شروع به چرخش می کند
    نکته ای که واضح است این که شما باید نوک موشک خودتون تیز قرار دهید در ضمن مرکز ثقل را هم فراموش نکنید که مورد مهمی است
    در ضمن فکر نکنم به میکروکنترلر نیازی داشته باشید چون شما در ابتدای راه هستید پس در مراحل اول فقط روی برد و قدرت شلیک آن متمرکز بشید بعدا می توانید برای کنترل آن از رادیوکنترل هم استفاده کنید که بسیار راحتر است

#5 ارسال شده در تاريخ December 17th, 2012 در ساعت 21:43:20

10. The Following 3 Users Say Thank You to M.R.H For This Useful Post:

AIR BUS (December 17th, 2012), complexcoding (December 18th, 2012), IRI.AMIR (December 18th, 2012)

11. complexcoding ?????? ??
    complexcoding
    January 2012
    قزوین
    36

??? ??? ????? ???? ???? M.R.H ????? ??? ??
    از نظر آیرودینامیک چون طول موشک شما کوچیک است در انتها آن 3 تا باله کوچک با فاصله 90 درجه از هم قرار دهید در نظر داشته باشید که فقط 3 تا چون اگر تعداد به 4 برسد موشک شما به علت اندازه کوچک شروع به چرخش می کند
    نکته ای که واضح است این که شما باید نوک موشک خودتون تیز قرار دهید در ضمن مرکز ثقل را هم فراموش نکنید که مورد مهمی است
    در ضمن فکر نکنم به میکروکنترلر نیازی داشته باشید چون شما در ابتدای راه هستید پس در مراحل اول فقط روی برد و قدرت شلیک آن متمرکز بشید بعدا می توانید برای کنترل آن از رادیوکنترل هم استفاده کنید که بسیار راحتر است
    خيلي ممنون از پاسختون
    اما من نقطه ضعفم روي آيروديناميكه موشكه اين كتاب هاي آيروديناميك همش رو هواپيما كار مي كنند و چيزي از موشك نمي گن . والا كتاب انگليسي هست اما من نمي تونم بخونمشون. حالا بايد چه كرد؟
    #6 ارسال شده در تاريخ December 18th, 2012 در ساعت 13:17:00

12. The Following 2 Users Say Thank You to complexcoding For This Useful Post:

Esmaiel_F4 (December 19th, 2012), IRI.AMIR (December 18th, 2012)

13. IRI.AMIR ?????? ??
    IRI.AMIR

مدیر تالار مهندسی هوافضا و ..
    May 2010
    آبادان
    734
    تعداد تشکر : 1,966

??? ??? ????? ???? ???? complexcoding ????? ??? ??
    خيلي ممنون از پاسختون
    اما من نقطه ضعفم روي آيروديناميكه موشكه اين كتاب هاي آيروديناميك همش رو هواپيما كار مي كنند و چيزي از موشك نمي گن . والا كتاب انگليسي هست اما من نمي تونم بخونمشون. حالا بايد چه كرد؟
    سلام به همگی دوستان
    در مورد این موضوع می خواستم این نکته رو متذکر بشم که اگر می خواهید در رشته ای مثل هوافضا موفق باشید باید حتما در مورد زبان انگلیسی خودتان تصمیمات جدی بگیرید. من به شخصه هنوز کسی را نمی شناسم که در این رشته موفق باشد د زبان انگلیسی را خوب بلد نباشد. هر کسی هم که ادعا کند که در این زمینه باسواد است ولی زبان انگلیسی بلد نیست، خیلی ساده بگویم کهه دروغ می گوید.
    این رشته متعلق به ما نیست و ما در این زمینه عقب هستیم و اگر بخواهیم خودمان را جلو بکشیم باید بتوانیم این علم را از دارندگان آن بدزدیم. این تنها راه موفقیت سریع است.
    اگر کوه ها از جای کنده شوند تو ثابت و استوار باش
    دندان ها را بر هم بفشار، کاسه سرت را به
    خدا عاریت بده
    پای بر زمین میخکوب کن، به صفوف پایانی لشکر دشمن بنگر
    از فراوانی دشمن چشم بپوش، و بدان که پیروزی از سوی
    خدای سبحان است
    #7 ارسال شده در تاريخ December 18th, 2012 در ساعت 15:04:53

14. The Following 5 Users Say Thank You to IRI.AMIR For This Useful Post:

complexcoding (December 18th, 2012), Esmaiel_F4 (December 19th, 2012), IR Blue SKY (December 18th, 2012), M.R.H (December 18th, 2012), Nima Amini (December 18th, 2012)

15. complexcoding ?????? ??
    complexcoding
    January 2012
    قزوین
    36

با تشكر اما رشته من الكترونيكه و برنامه نويسي كامپيوتر هم انجام مي دم ديگه نمي خوام وارد مقوله سنگينو تخصصي مثل آيروديناميك موشك و محاسبات مكانيك اون بشم واسه همين دنبال راه ميانبري مي گردم تا بعد با كسي كه در اين زمينه آگاهي داره همكاري گروهي داشته باشم ولي حالا فقط براي فهميدن درك بهتر موضوع مي خوام بدونم ... ديگه نمي تونم برم يك كتاب 600 صفحه اي انگليسي با فرمول هاي اونو ياد بگيرم!!! هر كاري گروهي به نتيجه مي رسه هركسي در تخصص خودش اما دونستن و تست و اجرا تا حدودي كه از قضيه سر در بياري لازمه تا صحبت و چالش ها رو درك كني.
    ؟
    ?????? ???? complexcoding : December 18th, 2012 ?? ???? 19:30:09
    #8 ارسال شده در تاريخ December 18th, 2012 در ساعت 19:27:48

16. The Following 2 Users Say Thank You to complexcoding For This Useful Post:

Esmaiel_F4 (December 19th, 2012), IRI.AMIR (December 19th, 2012)

17. complexcoding ?????? ??
    complexcoding
    January 2012
    قزوین
    36

من چي كنم يكي جواب بيده !!!
    #9 ارسال شده در تاريخ December 25th, 2012 در ساعت 22:08:15

18. The Following User Says Thank You to complexcoding For This Useful Post:

M.R.H (December 26th, 2012)

19. M.R.H ?????? ??
    M.R.H
    هوانورد نیمه فعال-ستوان یکم
    August 2012
    کرمان
    296
    تعداد تشکر : 3,770
    ارسال هاي وبلاگ : 1

علم آیرودینامیک یک علم تجربی است شما در ابتدا هستید پس نیازی به فرمول و از این جور چیزا ندارید حتی حرفه ای ترین سازه های هوایی با آزمایش نمونه کوچکتر و حتی نمونه ها ی کاغذی تست می شدند فرمول ها و دانستن طرح های درجه اول ایرودینامیک زمانی به کار شما می آید که قصد طراحی هواپیما یا هر شئ پرنده ای که نیاز به مانور های فرود و.... و اندازه آن حداقل یک متر باشد نه موشک که تقریبا برای کار شما کل طرح حرکتی آن ثابت است بنابر این اگر می خواهید پی به ایرودینامیک ببرید توصیه می کنم اول نمونه سازی کنید . برای نمونه ساز بهتر است از موشک آبی شروع کنید شما با یک بطری نوشابه می تونید این آزمایشو انجام بدید اگر طریقه ساخ اونو بخوایید می تونید توی اینترنت جستجو کنید (نمی دونم توی انجمن هست یا نه) اگر هم چیزی دستگیرتون نشد بازم بگید کلا براتون آموزش میدم کار سختی نیست ساخت اون 10 دقیقه کار داره .
    در کل شما این سازه رو تست کنید و به صورت تجربی چیزی می آموزید که توی هیچ فرمولی نیست
    در مرحله ی دوم شما نوک این موشک آبی رو تیز کنید و نتیجه آزمایشو با قبلی مقایسه کنید در مورد باله ها هم به این نکته توجه کنید باله ها در اینجا برای بر قراری تعادل موشک شما هستند نه نیروی برا !! برای بال ها طرح delta-wing رو به شما توصیه می کنم

#10 ارسال شده در تاريخ December 26th, 2012 در ساعت 20:23:13

20. The Following 2 Users Say Thank You to M.R.H For This Useful Post:

complexcoding (December 27th, 2012), فانتوم-2 (December 27th, 2012)

???? ??? ????? ? ??????

• ??? ????????? ????? ????? ????? ????
  • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
  • ??? ????????? ???? ????? ????.
  • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
  •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0