برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,851 Times in 3,723 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  new_3 استانداردسازی پیام‌های هوانوردی فرودگاه‌های کشور در رشت

  کارشناس مسئول واحد شبکه پیام‌های هوانوردی فرودگاه سردار جنگل رشت از برگزاری دوره‌های آموزشی استانداردهای پیام‌های هوانوردی فرودگاه‌های کشور تا 20 دی‌ماه جاری در فرودگاه رشت خبر داد.
  به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، علیرضا سعادتی‌نیا در دوره آموزشی «استاندارد پیام‌های هوانوردی» که با حضور کارشناسان هفت فرودگاه کشور به میزبانی فرودگاه رشت آغاز شد، اظهار کرد: دوره آموزش تخصصی با نام «استاندارد پیام‌های هوانوردی» به مدت 36 ساعت از امروز به میزبانی فرودگاه رشت آغاز شد.

  وی افزود: در این دوره آموزشی که تا 20 دی‌ماه جاری ادامه دارد 9 نفر از کارکنان واحد شبکه پیام‌های هوانوردی فرودگاه‌های ساری، کرمان، امام خمینی، همدان، گرگان، زاهدان و سه نفر از واحد شبکه پیام‌های هوانوردی فرودگاه سردار جنگل رشت شرکت دارند.
  این کارشناس مسئول هدف از برگزاری این دوره را استانداردسازی پیام‌های هوانوردی طبق برنامه پروازی جدید ایکائو (سازمان هواپیمایی بین‌المللی کشوری) عنوان کرد.
  استاد دوره آموزشی مذکور نیز گفت: سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری (ایکائو) از 15 نوامبر سال 2012 طرح جدید پروازی را ابلاغ کرده که آموزش این دوره برای کارکنان واحدهای شبکه پیام‌های هوانوردی و مراقبت پروازی ضروری است و به منظور ایمنی پرواز و جلوگیری از هر گونه حوادث احتمالی این دوره آموزشی در فرودگاه رشت برگزار می‌شود.
  خلبان حاجی آقا کوچک، به سرفصل‌های آموزشی این دوره اشاره کرد و افزود: در این دوره سرفصل‌هایی در زمینه پیش‌زمینه، دوره انتقال و برنامه زمان‌بندی طرح پرواز، معرفی مشخصه شناسایی هواپیما و قوانین پروازی در طرح پرواز تدریس می‌شود.
  وی، معرفی و توضیح درباره تغییرات مطرح شده در تجهیزات ناوبری، مخابراتی و تقرب هواپیما در آیتم شماره 10 طرح پرواز، معرفی و توضیح درباره دستگاه‌های نظارتی هواپیما و تغییرات رخ داده، معرفی و توضیح قوانین مربوط به درج نشانگرهای مورد نیاز در آیتم شماره 18 را از دیگر سرفصل‌های قابل تدریس در دوره آموزشی مذکور عنوان کرد.
  این استاد دوره آموزشی‌ «استاندارد پیام‌های هوانوردی» خاطرنشان کرد: طرح پرواز فرمت‌های صحیح درباره اطلاعات تکمیلی طرح پرواز و قوانین یورو، کنترل و اجلاس منطقه‌ای، طرح پرواز استاندارد‌سازی پیام‌های هوانوردی و طرح روبکس آموزش کاربری INFPL Converter که توسط متخصصان اداره کل شبکه پیام‌های هوانوردی شرکت فرودگاه‌های کشور طراحی و در مرکز سوئیچینگ نصب شده است، تدریس می‌شود.
  به گفته وی، با توجه به اهمیت مبادله اطلاعات مربوط به هوانوردی، هواشناسی و ضرورت داشتن سرعت در این مبادله و رله آنها، ایجاد واحد شبکه پیام‌های هوانوردی در فرودگاه‌ها ضروری است و امر تهیه، توزیع و مبادله پیام‌های هوانوردی و سلامتی پروازها از جمله طرح پروازها (FPLs)، نوتام برف (SNOWTAMs)، اجازه نامه‌ها (PERMs)، نوتام‌ها (NOTAMs) یا اطلاعیه‌های هوانوردی شامل هرگونه تغییرات و خرابی دستگاه‌های ناوبری و کمک ناوبری و ارتباطی، باند و میدان‌های پروازی و تمام گزارش‌های جوی، ورود و خروج، ابطال و تأخیر پروازها، تأخیرات و تغییرات هواپیماها را با دیگر فرودگاه‌های داخل و خارج از کشور که در این امر دخیل هستند مبادله می‌کند.
  به گزارش فارس، واحد شبکه پیام‌های هوانوردی در فرودگاه‌ها به سیستم سوئیچینگ (AMSS) مجهز است و پیام‌های هوانوردی با فرمـت خاص و مطابق بـا دستورالعمل‌ها و نشریات ایـکائو بوده و از اختصارات و رمزها به منظور تسریع و دقت بالا در ارسال این پیام‌ها استفاده می‌شود و طـبق موازین ایـکائو قابل درک و فهم برای پرسنل هوانوردی تمام کشورهاست.
  #1 ارسال شده در تاريخ January 6th, 2013 در ساعت 20:58:48

 2. The Following 4 Users Say Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

  Dream Bird (January 6th, 2013), IR Blue SKY (January 7th, 2013), Mohammadme (January 6th, 2013), pakradm (January 7th, 2013)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0