برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. Esmaiel_F4 ?????? ??
  Esmaiel_F4

  هوانورد فعال-سرهنگ دوم
  July 2012
  اهواز
  959
  تعداد تشکر : 8,446
  Thanked 5,425 Times in 934 Posts

  ??? ??? بنزین هواپیما لیتری چند؟

  مقرر شده است ایران‌ایر بخشی از حساب‌های خود را در این‌باره با طلبی که از دولت دارد، تهاتر کند.  به گزارش جهان به نقل از فارس، مدیرعامل هما با اشاره به توافق این ایرلاین با شرکت پخش بابت تهاتر حساب بدهی سوخت و طلب هما از دولت، گفت: طبق مصوبه هیئت وزیران مقرر شد سوخت برای پروازهای خارجی ایرلاین‌های داخلی، فعلاً لیتری ۷۰۰ تومان محاسبه شود.

  فرهاد پرورش درباره آخرین تعاملات این ایر‌لاین با شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بابت پرداخت بدهی دریافت سوخت، اظهار داشت: مقرر شده است ایران‌ایر بخشی از حساب‌های خود را در این‌باره با طلبی که از دولت دارد، تهاتر کند.

  وی با بیان اینکه در این‌باره مصوبه هیئت وزیران صادر شده است، یادآور شد: پس از این مصوبه، در فرودگاه امام خمینی (ره) و دیگر فرودگاه‌های کشور، طی تعامل با شرکت ملی پخش و توافقات اخیر، در حال پرداخت بهای سوخت هستیم.

  مدیرعامل ایران‌ایر با تأکید بر اینکه بدهی ایران‌ایر به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی سنواتی است، اضافه کرد: بخشی از این بدهی از سنوات قبل صورت جلسه شده است، البته ۲ نکته هم در این‌باره باید مورد توجه قرار گیرد بدین ترتیب که نرخ سوخت در سال‌های قبل متفاوت بوده ضمن آنکه بخشی از آن هم مشمول پرداخت یارانه بود.

  پرورش ادامه داد: یارانه سوخت که باید از سنوات قبل به ایران‌ایر اختصاص می‌یافت پرداخت نشد اما شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی مدعی است این نرخ سوخت نیز باید به همان قیمت اصلی پرداخت شود.

  مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران افزود: به هر حال در این‌باره مذاکره و صورت‌جلسه انجام و نرخ‌ها استخراج شده است، حساب هما با شرکت ملی پخش فرآورده نفتی بابت دریافت سوخت، به عنوان حساب سنواتی تقریباً روشن شده و مقرر شد با در نظر گرفتن این حساب طلب ایران‌ایر از دولت در کنار بهای سوخت دریافتی، تهاتر شود.

  پرورش افزود: طبق مصوبه‌ای که ابلاغ شده است همچنین مقرر شد فعلاً برای همه پرواز‌های داخلی هر لیتر سوخت به بهای ۷۰۰ تومان و برای همه پروازهای خارجی هم هر لیتر همان ۷۰۰ تومان محاسبه شود.

  مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: این مورد مشمول تمام شرکت‌های هواپیمایی‌ داخلی است که هر لیتر سوخت را فعلاً در پرواز‌های داخلی ۷۰۰ تومان و در پروازهای خارجی هم ۷۰۰ تومان دریافت کنند.

  پرورش افزود: در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برای پرواز‌های خارجیِ شرکت‌های هواپیمای داخلی، فعلاً نرخ سوخت هر لیتر ۷۰۰ تومان محاسبه شده و مابه‌التفاوت تا نرخ فوب خلیج فارس (بیش از ۲۰۰۰ تومان) به حساب آنها نوشته می‌شود.

  وی با اشاره به لزوم حمایت بیشتر دولت از شرکت‌های هواپیمایی داخلی، ادامه داد: ایرلاین‌های داخلی دارای هواپیماهایی کمی قدیمی‌تر از شرکت‌های هواپیمایی خارجی هستند بنابراین مصرف سوخت این هواپیماها هم نسبت به ایرلاین‌های خارجی که به ایران پرواز دارند بیشتر است، باید شرایط رقابت سالم برای آنها فراهم شود و این در حالی است که اغلب مسافران مایل هستند با ایرلاین‌های داخلی پرواز کنند.

  مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: قطعا استکبار جهانی مایل نیست پرواز‌های خارجی شرکت‌های هواپیمای داخلی استمرار یابد اما ایرلاین‌های داخلی با توان هرچه بالاتر در برابر این ناعدالتی ایستاده‌اند و به برقراری پرواز‌های خارجی خود تاکید دارند.

  پرورش افزود: این در حالی است که شرکت‌های هواپیمایی داخلی از نظر درآمد-هزینه در شرایط مطلوب نیستند زیرا تهیه قطعات و نگهداری هواپیما در شرایط ایمن، پرهزینه است و انتظار می‌رود حمایت از ایرلاین‌ها انجام شود.

  مدیرعامل هما درباره ورود هواپیما به ناوگان هوایی ایرا‌ن‌ایر، گفت: به دنبال ورود تعدادی هواپیما به ناوگان این ایرلاین‌ هستیم که اگر موفقیت‌آمیز بود اعلام می‌کنیم.

  منبع: جهان نيوز - بنزین هواپیما لیتری چند است؟
  IRIAF F-4 Phantom


  Phantom Phor EVER
  #1 ارسال شده در تاريخ February 1st, 2013 در ساعت 14:43:18

 2. The Following 7 Users Say Thank You to Esmaiel_F4 For This Useful Post:

  AWG-9 (May 30th, 2015), B727 (February 1st, 2013), Captain Mostafavi (February 1st, 2013), Dream Bird (February 1st, 2013), pakradm (February 1st, 2013), reza_forouhi (March 25th, 2013), عبدالاحد (February 1st, 2013)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0