بزودي آتش نشاني هوايي راه اندازی می شود
.
فرمانده نيروي انتظامي با اشاره به اينكه هم اكنون آمبولانس هوايي در حال فعاليت است گفت: بزودي آتش نشاني هوايي نيز براي خدمت به مردم راه اندازي مي شود.
به گزارش خبرنگار واحد مركزي خبر، سردار سرتيپ احمدي مقدم در دومين همايش حمل و نقل عمومي افزود: با وجود افزايش 12 درصدي خودروها در مقايسه با سال گذشته، امسال كاهش 16 درصدي تلفات ناشي از تصادفات را داشته ايم.
وي با اشاره به اين كه علاوه بر افزايش خودروها، همچنان با خرابي و نبود روشنايي راه ها در نزديكي شهرها مواجه هستيم گفت: دو سوم تصادفات در شعاع 30 كيلومتري شهرها روي مي دهد.
سردار احمدي مقدم عجله كردن در رانندگي را از عمده ترين علل تصادفات برشمرد و افزود: جوانان با ماشين هاي گران قيمت بدون توجه به ميزان جرايم عامل بسياري از جرائم رانندگي هستند.
فرمانده نيروي انتظامي با اشاره به اين كه سال گذشته بيش از 27 هزار نفر جان خود را در حوادث رانندگي از دست دادند گفت: دو سوم قربانيان در وقوع تصادفات نقش نداشته اند.
سردار سرتيپ احمدي مقدم بر ساماندهي مكانيزه ناوگان حمل و نقل عمومي براي جلوگيري از خطرآفريني رانندگان بي مسئوليت و بعضا معتاد تاكيد كرد و افزود: بايد مراقبت هاي الكترونيكي و گشت هاي هوايي و نامحسوس توسعه يابد.
وي گفت: بايد به اورژانس، جمعيت هلال احمر، نيروهاي امداد و نجات و رسانه ها كه در كاهش تصادفات نقش تعيين كننده اي دارند توجه بيشتري شود.
فرمانده نيروي انتظامي تاكيد كرد: استفاده از كمربند و كلاه ايمني كه كاهش تلفات را به همراه داشته است بايد به لحاظ فرهنگي نهادينه شود.
سردار احمدي مقدم با بيان اين كه نيروهاي راهنمايي و رانندگي از 18 هزار نفر سال گذشته به 25 هزار نفر افزايش يافت افزود: پيش بيني مي شود تا پايان سال اين تعداد به 30 هزار نفر افزايش يابد.
فرمانده نيروي انتظامي با بيان اينكه هم اكنون 36 هزار دستگاه خودروي سنگين و عمومي به دستگاه GPS مجهز هستند خاطرنشان كرد: همه خودروها بايد به اين دستگاه مجهز شوند.
سردار احمدي مقدم ارتقاي فرهنگ رانندگي، افزايش تحقيقات و پايش تصادفات بر اساس موقعيت جغرافيايي، بهبود هندسي راهها، تقويت روشنايي راهها و نصب علائم راهنمائي و رانندگي در معابر مورد نياز را از راههاي جلوگيري از تصادفات برشمرد.
وي در ادامه با اشاره به طرح سهميه بندي بنزين و افزايش حدود 13 درصدي مسافران ناوگان حمل و نقل عمومي گفت: فقط سهميه بندي بنزين در كاهش تصادفات و تلفات موثر نبوده است بلكه دستگاههاي مسئول نيز در اين زمينه همكاري كرده اند.
فرمانده نيروي انتظامي با بيان اين كه كاهش تصادفات و تلفات ناشي از آن به همكاري و طرحي مشترك، حوصله، عزم و تعامل همه دستگاهها نياز دارد گفت: اين همكاري زودبازده نيست و به زمان نياز دارد.
takeoff.ir