پرونده كلاهبرداري يك ميليارد ريالي تحت پوشش آژانس هوايي بازگو شد
.
رييس پليس فرودگاه‌هاي كشور از دستگيري سركرده اصلي باند جعل و كلاهبرداري بليط هواپيما و تأسيس آژانس بدون مجوز خبر داد.

به گزارش گروه «حوادث» ايسنا، سردار محمود بت‌شكن اظهار كرد: اواخر سال 1385، تعدادي افراد سودجو با هويت جعلي مبادرت به تشكيل و سازماندهي باند كلاهبرداري كرده و به اين ترتيب با سوءاستفاده از موقعيت پرسود بازار بليط هواپيما و رزرو هتل و تورهاي گردشي با عنوان جعلي، آژانس هواپيمايي تحت عنوان «پرنيان طبيعت» تأسيس و ضمن اجاره مكان مناسبي در منطقه جردن و تزئين محل به سبك آژانس و نصب تابلو و نشر آگهي در جرايد كثيرالانتشار، فعاليت خود را از هشتم اسفند ماه 85 آغاز کردند.

وي افزود: بر اين اساس افرادي كه به قصد عزيمت به محلهاي مورد نظر براي گذراندن تعطيلات جهت تهيه بليط به صورت حضوري و يا تماس تلفني با آژانس ارتباط برقرار مي‌كردند به دليل برخورد طبيعي اعضاي شاغل در آژانس كوچكترين شكي به موضوع نكردند.

سردار بت‌شكن ادامه داد: همزمان با فرا رسيدن ايام تعطيلات نوروز، مسافران در موعد مقرر با مراجعه به فرودگاه هنگام كنترل بليط براي اخذ كارت سوار شدن به هواپيما از طريق مسوولان كانتر چك بليط شركت هواپيمايي آرم‌كيش متوجه جعلي بودن بليط و افتادن در دام افراد سودجو و كلاهبردار شدند.

فرمانده پليس فرودگاه‌هاي كشور اضافه كرد: اين در حالي بود كه اين افراد با مراجعه به محل استقرار آژانس متوجه تخليه كامل ساختمان شده و متعاقب آن با مراجعه به پليس فرودگاه و تنظيم شكايت و ارسال آن به مراجع قضايي، شناسايي و دستگيري اعضاي باند را خواستار شدند.

به گزارش ايسنا وي تصريح کرد: در اين خصوص دستور ويژه‌اي به پليس آگاهي فرودگاه مهرآباد داده شد و مأموران بلافاصله براي كشف حقيقت و بازديد از محل و نحوه استقرار آژانس و هويت افراد در آن به موقعيت رفته و با تخليه كامل ساختمان و جعلي بودن هويت تمام اعضاي باند مواجه شدند.

رييس پليس فرودگاه‌هاي كشور اضافه کرد: با تلاش مؤثر و دقيق كارآگاهان پليس آگاهي فرودگاه براي شناسايي هويت اصلي اعضاي باند اقدام و پس از آن نيز ميزان كلاهبرداري به ارزش تقريبي يك ميليارد ريال ارزيابي و مشخص شد: اين پرونده700 شاكي دارد كه همگي شناسايي شدند. همچنين در جريان عمليات‌هاي تعقيب و مراقبت پليس و استفاده از منابع و مخبرين، ماموران پس از چند روز تلاش بي‌وقفه موفق به دستگيري 5 تن از اعضاي باند شدند كه پس از تحقيقات به مقام قضايي معرفي و هريك با قرار مناسب روانه زندان شدند.

سردار بت‌شکن با اشاره به دستگيري سركرده اصلي باند گفت: دو تن ديگر از اعضاي باند با تلاش شبانه‌روزي و بكاربردن ترفندهاي پليسي و كارهاي اطلاعاتي به صورت محسوس و غيرمحسوس در تهران شناسايي و دستگير شدند و اقدامات لازم براي دستگيري دو تن ديگر از اعضاي متواري باند ادامه دارد.