برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 7 ?? 7
dqw
  1. عبدالاحد ?????? ??
    عبدالاحد

هوانورد ارشد - سرهنگ
    February 2011
    منزل
    1,402
    تعداد تشکر : 4,588
    ارسال هاي وبلاگ : 3

??? ??? کالیبره کردن اسپید کنترل

با سلام- دوستان هرچي در مورد کاليبره کردن انواع اسپيد کنترل ميدونند بزارند اينجا . ميدونيد که کاليبره کردن هر اسپيد کنترلي روش مخصوص خودش رو داره پس:

روش کالیبره کردن اسپید کنترل مامبا مانستر از شرکت کسل کریشن Castle Creations Mamba Monster ESC رو براتون درج ميکنم

1- مطمئن باشید که کلید اصلی رادیو و اسپید در حالت خاموش قرار گرفته اند Radio and ESC OFF
    2- ملخ ها رو باز کنيد
    3- رادیو را روشن کرده و اهرم گاز را تا اخر فشار دهید ( بسمت گاز خوردن )
    4- درحالیکه اهرم گاز را تا اخر گرفته اید اسپید کنترل را روشن کنید، بعد شنیدن صدای بیپ و بعد از گذشت حدود 2ثانیه چراغ سبز رنگ روی اسپید به حالت چشمک زن درامده و 4بار صدای بیپ از اسپید شنیده میشود، بعد از شنیدن صدای بیپ چراغ قرمز اسپید شروع به چشمک زدن میکند، در این حالت اهرم گاز روی رادیو را تا اخر بسمت ترمز فشار داده و نگه دارید تا مجددا 4 بار صدای بیپ را بشنوید، بعد شنیدن صدای بیپ اهرم گاز را در حالت وسط (Neutral) قرار داده ، چراغ زرد اسپید شروع به چشمک زدن کرده و بعد از شنیدن صدای بیپ ، اسپید کنترل شما با رادیو کالیبره شده و اماده بکار میباشد.

حالا خودم در اين مورد موندم:
    يدونه اسپيد کنترل مدل
    DJI ESC-30A OPTO Brushless Speed Controller for F330 F450 F550 دارم ميخوام کاليبرش کنم اما هر کاري ميکنم نميشه چون تا حالا با اين مدل کار نکردم. اگر کسي چيزي ميدونه کمک کنه و روشش رو درج کنه.بدجور لازم دارم
    ?????? ???? عبدالاحد : June 13th, 2013 ?? ???? 10:48:13

ما پگرمندء بین گوں دیما روگین ذمہ دارے نہ گوں گوستگین یادان

#1 ارسال شده در تاريخ June 13th, 2013 در ساعت 10:47:06

2. The Following User Says Thank You to عبدالاحد For This Useful Post:

M.R.H (June 13th, 2013)

3. عبدالاحد ?????? ??
    عبدالاحد

هوانورد ارشد - سرهنگ
    February 2011
    منزل
    1,402

??? ??? پاسخ: کالیبره کردن اسپید کنترل

خوب ديگه نيازي نيست خودم راهش رو پيدا کردم و به دوستان ميگم
    روشش طبق متن بالايي هست- سيم اسپيد کنترل رو به تروتل رسيورتون وصل ميکنيد . از من در کانال 3 هست طبق عکس:

همه کابل ها به رسيور وصل باشه اشکالي نداره . ضمنا اتوپايلوت يا کوپايلوت شما هم متصل باشه
    راديو رو روشن ميکنيد گازشو تا آخر ميديد بالا بعد برق اسپيد کنترلتون رو وصل ميکنيد و اسپيد هي بوق ميزنه بعد گاز رو تا ته کم ميکنيد و اسپيد صداي وصل شدن رو ميده و قطع ميشه و بعد تمام شد ديگه. از منبع تغذيه درش مياريد و راديو رو خاموش ميکنيد. هرکدوم از اسپيد کنترل ها رو به همين شکل کالژبره کنيد و يادتون نره در انتهاي کار کابل تروتل رو دوباره سرجاش نصب کنيد

#2 ارسال شده در تاريخ June 13th, 2013 در ساعت 13:11:08

4. The Following User Says Thank You to عبدالاحد For This Useful Post:

M.R.H (June 13th, 2013)

5. عابدین ?????? ??
    عابدین
    هوانورد نیمه فعال-ستوان یکم
    June 2012
    فضولی مگه؟
    329
    تعداد تشکر : 211
    ارسال هاي وبلاگ : 1

جناب عبدالحد انقدر به خودتون زحمت ندید.بیایید در انجمن ارسی دات ای ار کاملا توضیح داده.
    در ضمن این روشی رو هم که شما انجام دادید همه گیر نیست و جای ریسک داره.(این روزها قیمت های تهیه قطعات مدل بالا رفته و جای ریسک کردن نباید گزاشت.حتی برای یک کار کوچک مثل کالیبره کردن اسپید)

یک نکته اونم اینکه شما اصلا به کالیبره کردن نیازی ندارید.همون اتصالات عادی رو انجام بدید موتور با ترنسمیتر تراتل میکس میشه.(چون اون روشی رو که شما فرمودید یک باره تراتل و بلافاصله بستن تراتل این خودش ولتاژ زیادی میکشه و فشار بالایی روی موتور میاره.)
    همیشه به خاطر داشته باشید که به یکباره تراتل رو تا اخر ندید مخصوصا برای موتورهای الکتریکی (براش و براش لس و داکت فن ها)
    همین طور برای نیترو ها و بنزینی ها.

اگر دقت کرده باشید در هواپیماهای واقعی اللخصوص مسافربری ها خلبان اروم تا 50 درصد تراتل و یکباره 50 درصد دیگر رو به تراتل میده تا تمام اجزا با هم به طور یکنواخت تری میکس و کار کنند.

در مورد موتور های الکتریکی هم همین صدق میکنه.چون مقدار امپراژی که موتور میکشه به واسطه bec یا همون اسپید هست که اگر یکباره باشه فشار میاره روی اسپید و موتور .باتری هم که کار خودشو میکنه.
    ?????? ???? عابدین : June 13th, 2013 ?? ???? 15:19:28
    #3 ارسال شده در تاريخ June 13th, 2013 در ساعت 15:15:53

6. عبدالاحد ?????? ??
    عبدالاحد

هوانورد ارشد - سرهنگ
    February 2011
    منزل
    1,402

اتفاقا براي کواد رتور بعضي مواقع که تنظيمش بهم مي خوره نيازه . اصلا هم خراب نميشند . اين روش متدول ترين نوعش هست و خرابي هم نداره

#4 ارسال شده در تاريخ June 13th, 2013 در ساعت 18:01:59

7. عبدالاحد ?????? ??
    عبدالاحد

هوانورد ارشد - سرهنگ
    February 2011
    منزل
    1,402

تو اون انجمن هم عضو هستم فقط يک مورد اسپيد کنترل رو توضيح داده بود واسه اين مجبور شدم زنگ بزنم به صنايع دفاع و از مهندسشون بپرسم که ايشون کاملا توضيه داد- اما در کل سايتش نخصصي تر هست و مطالب و راهنمايي هاشون بهتر و کامل تره اينو قبول دارم.

#5 ارسال شده در تاريخ June 13th, 2013 در ساعت 18:07:20

8. M.R.H ?????? ??
    M.R.H
    هوانورد نیمه فعال-ستوان یکم
    August 2012
    کرمان
    296
    تعداد تشکر : 3,770
    ارسال هاي وبلاگ : 1

ممنون هادی جان خیلی کامل بود اما یه سوال نقشه ای که قرار دادی از سایت شرکتی که خریداری کردی پیدا کردی؟؟؟

#6 ارسال شده در تاريخ June 13th, 2013 در ساعت 19:49:59

9. عبدالاحد ?????? ??
    عبدالاحد

هوانورد ارشد - سرهنگ
    February 2011
    منزل
    1,402

بله - اين نقشه مخصوص فوتابا 7کاناله با رسيور مخصوصش هست .

#7 ارسال شده در تاريخ June 13th, 2013 در ساعت 20:28:44

10. The Following User Says Thank You to عبدالاحد For This Useful Post:

M.R.H (June 13th, 2013)

???? ??? ????? ? ??????

• ??? ????????? ????? ????? ????? ????
  • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
  • ??? ????????? ???? ????? ????.
  • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
  •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0