اسفندیار کیانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سالانه بیش از 50 میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاههای کشور برای خرید، نگهداری و تعمیر دستگاههای کمک ناوبری و اداره فرودگاه خرم آباد هزینه می شود.
وی با بیان اینکه فرودگاه خرم آباد ظرفیتهای بسیار بالایی در راستای ارتقا صنعت حمل و نقل استان دارد، عنوان کرد: در این راستا با توجه به اعتباراتی که سالانه برای این فرودگاه هزینه می شود در صورت همکاری مدیران استانی و همچنین بخش خصوصی این فرودگاه می تواند ظرفیت مناسبی برای توسعه استان باشد.
مدیر فرودگاه خرم آباد با بیان اینکه دستگاه کمک ناوبری این فرودگاه با اعتبار 650 هزار یورو و 3 هزار و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی شرکت فرودگاههای کشور تهیه، نصب و آماده شده است، افزود: تا کنون به علت محدودیتهای هواپیمای فلایت چک(وارسی پروازی) سازمان هواپیمایی کشور این دستگاه وارد مدار فعالیت نشده است.
کیانی با بیان اینکه طی چهار ماه نخست سالجاری 184 پرواز خروجی و ورودی از طریق فرودگاه خرم آباد در مسیر تهران - خرم آباد - تهران برگزار شده است، تصریح کرد: در این مدت 11 هزار و 33 مسافر از طریق این فرودگاه جابجا شده اند و این میزان جابجایی نسبت به مدت مشابه سال قبل 18 درصد افزایش یافته است.
وی از 126 پرواز نشست و برخاست غیر برنامه ای اعم از هواپیمای دولت، بالگرد، هلال احمر، نیروی انتظامی و سایر مقامات در فرودگاه خرم آباد خبر داد و گفت: همچنین در مدت زمان یاد شده 47 هزار و 728 کیلوگرم بار از طریق فرودگاه خرم آباد جابجا شده است.