برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 2 ?? 2
dqw
 1. emkan78 ?????? ??
  emkan78
  هوانورد نیمه فعال-سرهنگ دوم
  February 2013
  تهران
  595
  تعداد تشکر : 145
  Thanked 715 Times in 322 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 7

  hot پرواز شماره 902 هواپیمایی کره

  در تاریخ بیستم آوریل ۱۹۷۸ یک فروند هواپیمای ۷۰۷ مسافربری کره با تعدادی مسافر از مقصد پاریس به سوی سئول در پرواز بود . این هواپیما در منطقه " کولا پنین سولا " اتحاد جماهیر شوروی به دلیل خروج از کالیدور های بین المللی پرواز ، ابتد توسط رادار هاي ضد هوايي پدافند منطقه به عنوان يك فروند هواپيماي ۷۴۷ شناسايي شد ! و به همين منظور يك فروند هواپيماي سوخو به خلباني كاپيتان Bosov جهت رهگيري و شليك موشك به هواپيماي فوق به منطقه اعزام شد.
  بر پايه سخنان Kim Chang Ky كاپيتان هواپيماي مسافربري كره اي ، هواپيماي رهگير روس ها از سمت راست به او نزديك شد ! ( در صورتي كه طبق عهد نامه هاي بين المللي مي بايستي شكاري هاي رهگير از سمت چپ به سوژه نزديك شوند ) خلبان كره اي اعلام كرد كه سرعت هواپيما را كاهش داده و در همين حال چراغ هاي فرود را روشن كرد . كه مفهوم آن اين است كه به دستورات هواپيماي تعقيب كننده را عمل كرده و آماده فرود سخت است .
  تلاش كاپيتان بوئينگ ۷۰۷ براي تماس با هواپيماي تعقيب كننده بر روي فركانس ۵/۱۲۱ مگاهرتز توسط برج كنترل فنلاند به اثبات رسيده است . ولي اتحاد جماهير شوروي در اعلاميه هاي رسمي خود اعلام كرد كه خلبان هواپيماي كره اي به در خواست فرود اضطراري خلبان شكاري هرگز توجه اي نكرده است ! زماني كه خلبان شكاري روس ها اعلام كرد كه هواپيماي متجاوز بوئينگ ۷۴۷ نيست بلكه يك هواپيماي ۷۰۷ است . تصميمي كه فرماندهي روس ها مي گيرد اين است كه هواپيماي فوق RC-135 جاسوسي است كه بر پيكره ۷۰۷ جاي گرفته است ! به همين دليل تصميم مي گيرد دستور شليك آتش را براي هواپيماي متجاوز صادر كند
  بر اساس استراق سمع آمريكايي ها ، خلبان هواپيماي شكاري روس ها دقايقي براي متقاعد كردن فرمانده ارشد خود به منظور لغو اين دستور تلاش كرده بود . زيرا او معتقد بود كه نشانه تجاري KAL را بر روي بدنه هواپيماي كره اي مشاهده كرده است . اما طبق دستوري كه به وي ابلاغ شد دو راكت هوا به هواي " پي - ۶۰ " به سوي بوئينگ شليك شد كه اولي به آن اصابت نكرده .. ولي موشك دوم بخشي از بال چپ هواپيما را متلاشي كرده و سبب سقوط آن و كشته شدن دو مسافر كه بر اثر تركش هاي انفجار موشك به هواپيما گرديد .
  به محض خروج ناگهاني فشار داخل كابين ، هواپيما سريع به سمت پائين كشيده مي شود . به طوري كه از نگاه رادار هاي پدافند روس ها هم گم مي شود . در اين وضعيت هواپيماي شكاري هم هدف خود را در ابر ها گم مي كند ! در آن ساعاتي كه هواپيماي پرواز ۹۰۲ بر فراز منطقه Kola peninsula سعي مي كرد جايي هموار براي فرود اضطراري پيدا كند ، و بعد از چندين بار تلاش ناموفق در تاريكي شب ، عاقبت هواپيما بر روي درياچه يخ Korpijärvi فرود مي آيد . در تمام ساعات فوق پدافند هوايي روس ها هيچ گونه اطلاعاتي از هواپيماي ساقط شده متجاوز نداشتند !
  روس ها هرگز براي تحقيق چگونگي ماجرا با كارشناسان بين المللي همكاري نكردند . آن ها حتي از در اختيار گذاشتن اطلاعات جعبه سياه هواپيما سر باز زدند . آن ها با تكه تكه كردن قطعات هواپيما آن را از منطقه درياچه خارج كردند ! بعد ها وقتي رازداري آن ها برملا شد ، اطلاعات جعبه سياه هواپيما تجزيه و تحليل شده و نقشه مسير پروازي منتشر شد . و مشخص گرديد كه در آن قسمت از كاليدور هوايي كه بر فراز شبه جزيره قرار داشت ، هواپيما به دليل چرخش به راست در دايره بزرگ و طولاني و به دليل خطاي ابزار هاي ناوبري دچار اين حادثه شده بود
  #1 ارسال شده در تاريخ August 17th, 2013 در ساعت 13:08:53

 2. The Following 6 Users Say Thank You to emkan78 For This Useful Post:

  B727 (August 18th, 2013), bigshow (August 18th, 2013), Esmaiel_F4 (August 17th, 2013), M.R.H (August 17th, 2013), pakradm (August 17th, 2013), سينا حمزانلويي (August 17th, 2013)

 3. emkan78 ?????? ??
  emkan78
  هوانورد نیمه فعال-سرهنگ دوم
  February 2013
  تهران
  595
  تعداد تشکر : 145
  Thanked 715 Times in 322 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 7

  ??? ??? پاسخ: پرواز شماره 902 هواپیمایی کره

  سوخوی 15 قاتل بوئینگ های کره
  ?????? ???? emkan78 : August 17th, 2013 ?? ???? 14:04:20
  #2 ارسال شده در تاريخ August 17th, 2013 در ساعت 14:02:12

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0