مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهرازاختصاص 50 میلیارد ریال برای تجهیز ناوگان ایمنی فرودگاه بین‌المللی بوشهر خبر داد.


عباس محمدی با بیان اینکه فرودگاه بوشهر هر هفته شاهد 45 پرواز به صورت رفت و برگشت است تاکید کرد: از فرودگاه بوشهر به شهرهای مشهد، تهران، اصفهان، شیراز، خارک، اهواز، بندرعباس، و دبی، جده، مدینه ، مسکو و مدینه پرواز برقرار است که توجه به ایمنی فرودگاه از ضروریات است.
وی با بیان اینکه براساس برنامه‌ریزی و زمان‌بندی مشخص، فرودگاه‌ بین‌المللی بوشهر به انواع ماشین‌ آلات تخصصی امداد و نجات تجهیز خواهند شد گفت: خودرو نجات، خودرو کف ساز، خودرو تانکری و آتش نشانی فرودگاهی از جمله تجهیزاتی است که امسال فرودگاه بوشهر به آن مجهز می‌شود.
محمدی با اشاره به اینکه خودرو نجات فرودگاهی مهم‌ترین، تجهیزات ایمنی فرودگاهی است گفت: این خودرو مجهز به 159 قلم تجهیزات امدادی است و در نوع خود یکی از تخصصی‌ترین خودروهای امداد و نجات به حساب می‌آید.
وی با اشاره به مشکل کاهش دید در فصل‌های زمستان و تابستان در فرودگاه بوشهر براثر مه شدید و گرد و خاک گفت: با توجه به نیاز و مشکلات استان بوشهر در زمان مه‌آلودگی و گرد و غبار، دستگاه سامانه کمک ناوبری فرودگاهیILS خریداری شده است که به محض ورود آن به کشور در فرودگاه بوشهر نصب می‌شود.
محمدی ایمنی و امنیت برای سلامت پرواز را از مهم‌ترین ملزومات فرودگاه دانست و گفت: برای تجهیز فرودگاه بوشهر به 4 ایمنی فرودگاهی، 50 میلیارد ریال اختصاص یافته است.