رشد تعداد پروازهای خارجی و عبوری درآسمان ایرانشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۱۸


تین نیوز | معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌ها از افزایش 5.1 درصدی تعداد پروازها در ماه مهرماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: مجموع پروازهای انجام‌ شده در فضای کشور در مهر ماه به 35 هزار و 421 سورتی رسید.
به‌گزارش تین نیوز از روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌های کشور، ابراهیم شوشتری ضمن اعلام این خبر گفت: در مهر ماه سال جاری 15 هزار و 39 پرواز عبوری بر فراز آسمان ایران انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ده درصد رشد به چشم می‌خورد.
وی افزود: در ماه گذشته پنج هزار و 593 نشست و برخاست بین‌المللی انجام شده که در قیاس با مدت مشابه در سال 91، بیش از 12 درصد رشد را می‌توان مشاهده کرد.
معاون عملیات هوانوردی با اشاره به کاهش 0.2 درصدی پروازهای داخلی تصریح کرد: در مهر ماه سال جاری 14 هزار و 36 پرواز داخلی فایل شده است که نسبت به مهر سال گذشته 30 مورد کاهش صورت گرفته است.
شوشتری اظهار کرد: در مهر ماه جاری نسبت به ماه‌ گذشته به طور کلی 1140 سورتی کاهش در پروازهای داخلی، 706 سورتی افزایش در پروازهای عبوری، 456 سورتی افزایش در نشست و برخاست بین‌المللی و 80 سورتی کاهش در سایر پروازها صورت گرفته و در مجموع 970 سورتی کاهش به ثبت رسیده اس