پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۴۰

تین نیوز | عضو کمیسیون عمران مجلس، در واکنش به متنوع سازی نرخ بلیت هواپیما، گفت: تنوع سازی نرخ بلیت هواپیما در بسیاری از کشورهای جهان اجرایی شده، اما به نظر می‌رسد با آزادسازی و تنوع قیمت بلیت هواپیما در کشور نوعی آشفتگی در حمل و نقل هوایی کشور ایجاد شود.


سید بهلول حسینی در واکنش به متنوع سازی نرخ بلیت هواپیما، گفت: تنوع سازی نرخ بلیت هواپیما در بسیاری از کشورهای جهان اجرایی شده، اما به نظر می‌رسد با آزادسازی و تنوع قیمت بلیت هواپیما در کشور نوعی آشفتگی در حمل و نقل هوایی کشور ایجاد شود.


نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، افزود: بحث تنوع سازی قیمت در حمل و نقل بویژه ناوگان هوایی کشور امری منطقی و قابل قبول به نظر می‌رسد، اما وزارت راه و شهرسازی باید این موضوع را مدنظر قرار دهد که با این اقدام کنترل ایرلاین‌ها امری سخت و دشوار خواهد بود.


وی تصریح کرد: درصورت عدم کنترل نرخ بلیت هواپیما از طرف وزارت راه و شهرسازی نوعی خودمختاری در ایرلاین‌ها بوجود خواهد آمد و ممکن است هر شرکت هواپیمایی مصمم باشد قیمت‌های خود را به مردم اعمال کند، که این امر نگرانی خاصی را برای مسافرین شرکت‌های هواپیمایی ایجاد خواهد کرد.


حسینی اظهار کرد: تنوع سازی نرخ بلیت هواپیما رقابت پذیری را در بین ایرلاین‌ها افزایش خواهد داد، اما آیا با این نوع آزادسازی قیمت، تغییری نیز در کیفیت ارائه شده شرکت‌های هواپیمایی بوجود خواهد آمد، که به نظر من، ایجاد چنین تحولی سخت خواهد بود.


این نماینده مردم در مجلس نهم، عنوان کرد: دولت باید با نظارت دقیق بر روی نرخ بلیت هواپیما، ایرلاین‌هایی را که قیمت‌های خود را افزایش داده، اما تغییری در کیفیت ایجاد نکرده‌اند، بازخواست و از افزایش نرخ‌های آنها جلوگیری کند.


عضو کمیسیون عمران مجلس، خاطر نشان کرد: هرچند تنوع سازی نرخ بلیت هواپیما از طرف شرکت‌های هواپیمایی ممکن است ناوگان هوایی کشور را با مشکلاتی مواجه کند، اما پرداخت یارانه به بلیت هواپیما و دیگر ناوگان حمل و نقل کشور همانند آنچه امروز انجام می‌شود نیز مطلوب و پسندیده به نظر نمی‌رسد./