تین نیوز | تمامی تجهیزات كمك ناوبری از گمرک ترخیص شده یا در حال ترخیص هستند
معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌های کشور با بیان اینکه ما به دنبال ارتقاء و به روز رسانی ‌تجهیزات هوانوردی در کشور هستیم گفت: تمامی تجهیزات كمك ناوبری از گمرک کشور ترخیص شده و یا براساس مقررات در حال ترخیص هستند.
به گزارش تین نیوز از روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور، ابراهیم شوشتری معاون عملیات هوانوردی با اشاره به تحریم‌های اعمال شده از سال‌های گذشته در بخش تجهیزات هوانوردی بخصوص تجهیزات راداری شامل سخت‌افزار و اتوماسیون راداری، گفت: از مجموع پنج راداری که خریداری شده بود، چهار رادار در فرودگاه‌های مختلف نصب شد و یکی از آنها همزمان با آغاز تحریم در گمرک کشور فرانسه باقی ماند.
وی در ادامه افزود: رادار فوق مربوط به فرودگاه بندرعباس بوده که هنوز تحویل شرکت فرودگاه‌های کشور نشده است.
شوشتری با بیان اینکه در مدت زمان تشدید تحریم‌های اقتصادی، خرید تجهیزات، قطعات یدکی و دستگاه‌های کمک‌ناوبری به سختی انجام می‌شد، عنوان کرد: ما توانستیم با وجود تشدید تحریم‌ها بخشی از تجهیزات مورد نیاز صنعت هوایی کشور را خریداری کنیم.
شوشتری اظهار امیدواری کرد؛ با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، اقدامات لازم را برای تجهیز به موقع فرودگاه‌ها و فضای كشور با تامین اعتبارات لازم اجرایی کنیم.
معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌های کشور اظهار داشت: با وجود تعداد زیاد فرودگاه‌ها، گستره وسیع فضای كشور و راه‌های هوایی، با اولویت‌بندی و انتخاب شرکت‌های معتبر سازنده تجهیزات ناوبری هوایی می‌توانیم نوسازی و بهسازی زیرساخت‌های (CNS –ATM) حوزه فرودگاهی و راه‌های هوایی را در یك فرایند زمانی مناسب انجام دهیم.
وی افزود: شناسایی نیازهای واقعی فرودگاه‌ها از جمله اقداماتی است که براساس برنامه‌ریزی انجام شده در دستور كار این معاونت قرار داشته و مطالعات اولیه آن انجام شده است.
شوشتری ادامه داد: امیدواریم در این رابطه با تامین منابع مالی و شناسایی شرکت‌های توانمند، هرچه سریعتر گام‌های اساسی برداشته شود چراکه به‌دلیل ارائه سرویس استاندارد به‌صورت 24 ساعته به كلیه پروازها اعم از داخلی، بین‌المللی و عبوری الزاما بایستی تجهیزات و امكانات خود را به روز نگهداریم.