تین نیوز | مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور درباره بدهی ایرلاین‌ها به شرکت فرودگاه‌ها گفت: اراده‌ای که در این زمینه از شرکت‌های هواپیمایی انتظار داشتیم وجود نداشته و دلایل شرکت‌های هواپیمایی در زمینه بدهی‌شان توجیهی ندارد.
محمود رسولی‌نژاد در نشست خبری چهارمین نمایشگاه راه و شهرسازی ضمن بیان این مطلب گفت: تنها شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی به دلیل دولتی بودن خوش حساب‌تر از بقیه‌ ایرلاین‌هاست.
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور در ادامه با بیان اینکه بستر سرمایه‌گذاری در فرودگاه‌های کشور فراهم شده‌است، گفت: در حال حاضر چهار هزار و 500 میلیارد ریال به پروژه‌های عمرانی در فرودگاه‌ها اختصاص یافته که یک‌هزار و 500 میلیارد را از آن در دهه فجر امسال به‌بهره‌برداری می‌رسد.

رسولی‌نژاد همچنین با اشاره به اینکه باند جنوبی فرودگاه امام خمینی(ره) توسط مجری طرح در حال ساخت است، کمبود اعتبارات در روند احداث آن را مورد توجه قرار داد و گفت: وزیر راه‌و شهرسازی یک ماه پیش در بازدیدی از فرودگاه امام نظرات خود را در خصوص باند این فرودگاه اعلام کرد که باید در اجرا مد نظر قرار گیرد و از این رو توقفی در عملیات اجرایی باند جنوبی رخ نداده‌ است.
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور با اشاره به وجود پروژه‌های سرمایه‌گذاری بزرگ در فاز دو فرودگاه امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: بسترسازی سرمایه‌گذاری فرودگاهی برای بخش خصوصی فراهم شده است.
وی در ادامه در خصوص ایجاد شهر فرودگاهی نیز گفت:‌ براساس ماده 166 توسعه، دولت مکلف است شهر فرودگاهی بسازد که این طرح در سال جاری برای دولت ارسال شد و تا 20 روز آینده جزئیات آن منتشر می‌شود.
رسولی‌نژاد همچنین در خصوص عملیات رفت و برگشت حج تمتع نیز گفت: این عملیات با میانگین تاخیر کمتر از پارسال انجام شد.
وی همچنین از اعلام آمادگی فرودگاه‌ها برای عملیات زمستانی و برف‌روبی خبر داد.
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها همچنین در پایان در خصوص تاثیر تحریم‌ها بر صنعت هوایی گفت: با توافقاتی که در ژنو صورت گرفت و مکاتباتی که با کشورهای اروپایی داشتیم برخی مشکلات در صنعت هوایی حل می‌شود.