تین نیوز | شركت فرودگاه‌های كشور طی یك سال گذشته بیش از 3‌هزار میلیارد ریال را برای خرید تجهیزات آتش‌نشانی و افزایش ضریب ایمنی اختصاص داد.

به گزارش تین نیوز از روابط‌عمومی شركت فرودگاه‌های كشور، ابراهیم شوشتری با اعلام این خبر گفت: در یك سال اخیر ده قرارداد در حوزه تامین تجهیزات ایمنی و آتش‌نشانی به ارزشی بافزون بر سه هزار و 49 میلیارد و 900 میلیون ریال منعقد شده است. معاون عملیات هوانوردی شركت فرودگاه‌های كشور افزود: این تجهیزات شامل خودرو تانكر پشتیبانی 12500 لیتری فرودگاهی(12 دستگاه)، خودروی نجات(12 دستگاه)، ست هیدرولیك (10)، فن اگزوز تخلیه دود داخل هواپیما (10)، دستگاه تایلر فوم‌پاش روی باند(3)، لباس اطفاء حریق PBI(250)، كلاه آتش‌نشانی(250)، شارژ هوای فشرده(5)، خرید و توزیع فومAFFF(1500 لیتر) و بازسازی و بهسازی خودروهای كف‌ساز فرودگاهی(40 دستگاه) می‌شود.

به گفته وی بیشترین هزینه اختصاص داده شده مربوط به قرارداد خودروی نجات است كه هزینه‌ای افزون بر یك هزار و 520 میلیارد ریال در برداشته است.

شوشتری در ادامه توجه به حفظ و ارتقای ایمنی در فرودگاه‌ها را مهم خواند و افزود: ارتقای CAT فرودگاه‌ها و رعایت‌ استانداردهای جهانی و الزامات ایكائو همواره در برنامه شركت فرودگاه‌ها در حوزه ایمنی بوده است.