تین نیوز | رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور از افزایش 1.8 درصدی پروازهای انجام شده در فرودگاه‌ها و بر فراز آسمان کشور خبر داد.
به‌گزارش تین نیوز از روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌های کشور، محمود رسولی‌نژاد با اعلام این خبر گفت: در هشت ماه سال جاری، 275 هزار و 547 پرواز داخلی، خارجی، عبوری و سایر انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به میزان چهار هزار و 821 پرواز افزایش نشان می‌دهد.
وی همچنین با اشاره به رشد 8.2 درصدی پروازهای عبوری از آسمان کشور گفت: در هشت ماه سال گذشته یکصد و پنج هزار و 952 پرواز عبوری انجام شد که در سال جاری این رقم به 114 هزار و 661 پرواز رسیده و از این رو تعداد هشت هزار و 709 پرواز رشد داشته است.
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور میزان پروازهای داخلی در هشت ماه سال جاری 110 هزار و 516 پرواز عنوان کرد و افزود: پروازهای داخلی نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 1.9 کاهش روبرو بوده است.
وی همچنین کاهش نشست و برخاست پروازهای بین‌المللی در سطح کشور را مورد توجه قرار داد و گفت: در این بخش شاهد کاهش 0.6 درصدی پروازها بوده‌ایم.
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور همچنین خاطرنشان کرد: در آبان ماه سال جاری تعداد نشست و برخاست بین‌المللی كشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12.5 درصد رشد داشته است.
گفتنی است؛ روزانه بیش از 1200 پرواز در قالب پروازهای داخلی، بین‌المللی و عبوری از کشور انجام می‌شود.