تین نیوز | مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور با تأکید بر رعایت همه استانداردها و ایمنی لازم در صنعت هوایی گفت: سن ناوگان هوایی ایران بالای 15 تا 20 سال است ولی این موضوع به معنی عدم رعایت ایمنی لازم در پروازها نیست.محمود رسولی‌نژاد صبح امروز در جریان بازدید از فرودگاه مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در جمع کارکنان این فرودگاه از نیاز کشور به نوسازی ناوگان هوایی خبر داد و اظهار کرد:‌ میانگین سن ناوگان کشور در حال حاضر بالای 15 تا 20 سال است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور با بیان اینکه در حال حاضر علی‌رغم سن بالای ناوگان هوایی، ایمنی و استاندارد همه پروازها با دقت زیادی رعایت می‌شود، افزود: بدون شک جوان‌سازی این ناوگان به ارتقای ایمنی و سطح خدمات فرودگاه‌ها به مردم کمک شایانی خواهد کرد.
وی از در دست اجرا بودن طرح توسعه فرودگاه‌های کشور خبر داد و گفت: ایمنی، امنیت و توسعه پایدار از رویکرد ما در شرکت فرودگاه‌ها است و مردم مطمئن باشند تا زمانی که استانداردها نباشد، هیچ هواپیمایی از فرودگاه‌های کشور بلند نمی‌شود و هواپیمایی نیز در باند فرودگاه‌های کشور به زمین نمی‌نشیند.

*صنعت هوایی بیش از هر صنعتی از تحریم‌ها آسیب دیده است

رسولی‌نژاد با اشاره به بررسی الزامات هر هواپیما قبل از پرواز تأکید کرد و گفت: در پروازهای کنونی کشور ایمنی لازم وجود دارد ولی موضوع اصلی؛ ارتقای این ایمنی‌ها است که با افزایش روابط با کشورهای غربی در زمینه خرید تجهیزات لازم این مهم عملی می‌شود.
این مسئول کشوری، رادار، تجهیزات پشتیبانی خدمات، قطعات یدکی، هواپیماهای جدید و مواردی دیگر را از جمله امکانات لازم برای فرودگاه‌های کشور دانست و تصریح کرد:‌ تا قبل از تحریم‌ها این تجهیزات و قطعات از کشورهای غربی تأمین می‌شدند ولی بعد از آن از کشورهای آسیای شرقی تأمین می‌شوند.
وی با ابراز امیدواری در نتیجه‌بخش بودن مکاتبات ایران با کشورهایی که از دادن قطعات و تجهیزات لازم به فرودگاه‌های کشور خودداری می‌کردند، یادآور شد: یکی از صنایعی که در جریان تحریم‌های ظالمانه علیه کشور آسیب دید، صنعت هوایی ما بود که به یاری خدا توانستیم روی پای خود بایستیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور تصریح کرد:‌ با گشایشی که به زودی حاصل خواهد شد، اضافه شدن هواپیماهای جدید و خرید قطعات یدکی لازم، صنعت هوایی کشور جان دوباره‌ای می‌گیرد.