تین نیوز | رییس گروه مالی گردشگری و هیات همراه به منظور بسترسازی برای توسعه فعالیت‌های فی مابین با سازمان جهانی جهانگردی، با رییس این سازمان دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش روابط‌عمومی گروه مالی گردشگری، در این دیدار که در مقر سازمان جهانی جهانگردی در مادرید اسپانیا و در فضایی صمیمانه برگزار شد، گزارشی از وضعیت تاسیس، فعالیت و خدمات گروه مالی گردشگری ارائه و بحث‌هایی در خصوص توسعه همکاری‌ها میان اعضای این گروه با سازمان جهانی جهانگردی مطرح شد.
در این دیدار که با حضور مهدی جهانگیری، رییس گروه مالی گردشگری و طالب ریفاعی، رییس سازمان جهانی جهانگردی، برگزار شد، طرف ایرانی با تاکید بر عضویت شرکت سمگا از شرکت‌های عضو گروه مالی گردشگری به عنوان نخستین عضو سازمان جهانی جهانگردی از بخش خصوصی ایران، خواستار بررسی شرایط عضویت دیگر عضو این گروه یعنی بانک گردشگری در این سازمان شد.

رییس گروه مالی گردشگری در این جلسه به تشریح توانمندی‌های این گروه پرداخت و گفت: شرکت‌های عضو گروه مالی گردشگری فعالیت‌های گسترده‌ای در حوزه‌های مرتبط با صنعت گردشگری انجام داده‌اند. وی افزود: بانک گردشگری به عنوان یک بانک تجاری خصوصی، با سهامداران 100درصد خصوصی توانسته در کنار فعالیت‌های عادی خود به ارائه خدمات و تسهیلات با هدف حمایت از فعالان صنعت گردشگری بپردازد. وی همچنین خاطرنشان کرد: باشگاه گردشگری ایرانیان به عنوان یک مرکز بزرگ ارائه‌دهنده خدمات مشاوره‌ای و تخفیفات برای گردشگران، سعی در ترغیب مردم به گردشگری دارد. شرکت سمگا نیز از طریق یکی از توابع خود به‌نام شرکت آریا زیگورات، مشغول ساخت نخستین هتل فرودگاهی ایران در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)است. رییس گروه مالی گردشگری تاکید کرد: مرکز آموزش علمی و کاربردی «کاراد» به عنوان یک مرکز دانشگاهی که امکان ارائه خدمات آموزشی رسمی مورد تایید کشور جمهوری اسلامی ایران را تا مقطع کارشناسی ارشد دارد، دستاوردهای مهمی در حوزه پرورش نیروهای مستعد در حوزه علوم گردشگری، مدیریت و رشته‌های مرتبط با آن داشته‌است.

طالب ریفاعی، رییس سازمان جهانی جهانگردی در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از روند عضویت شرکت‌های ایرانی در سازمان جهانی جهانگردی که به دنبال عضویت شرکت سمگا به عنوان نخستین عضو رسمی بخش خصوصی ایران در این سازمان صورت گرفت، از پیشنهادهای طرف ایرانی استقبال کرد و وعده بررسی شرایط اجرایی شدن آنها را مطرح کرد.
در این دیدار مدیران عامل شرکت سمگا و بانک گردشگری نیز حضور داشتند.