تین نیوز | مدیرکل فرودگاه شهید بهشتی استان اصفهان گفت: از سال آینده برنامه گسترش ترمینال پروازهای داخلی فرودگاه آغاز به کار می‎کند.


علی قاسم‎زاده با بیان اینکه لغو کامل تحریم‎ها به طور قطع تأثیرات مثبتی بر ناوگان هواپیمایی کشور دارد، اظهار کرد: لغو تحریم‎ها سبب می‎شود تا خرید هواپیما برای کشور آزاد شده و وضعیت ناوگان کشور بهبود می‎یابد.


وی افزود: به طور قطع اگر تعداد هواپیماها بیشتر شود و مشکلات هواپیماهایی که به دلیل کمبود قطعات از شبکه ناوگان خارج شده‎اند رفع شود و به خط پروازی وارد شود، ظرفیت در تمام فرودگاه‎های کشور و اصفهان افزایش پیدا می‎کند.


مدیرکل فرودگاه شهید بهشتی استان اصفهان تصریح کرد: در حال حاضر برنامه‎هایی در مورد افزایش ظرفیت داریم و پیش‎بینی می‎کنیم که پرواز‎ها از اصفهان به مقاصد مختلف افزایش پیدا می‎کند.


وی با بیان اینکه تمام خطوط کشور دارای ایمنی لازم هستند، اضافه کرد: تمام خطوط هواپیمایی کشور به دلیل اینکه ملزم به رعایت حداقل استانداردهایی جهانی هستند از ایمنی لازم برخوردار بوده و خوشبختانه در چند سال اخیر حادثه رخ نداده است.


قاسم‎زاده خاطرنشان کرد: در حال حاضر برنامه‎هایی که در دستور کار داریم گسترش ترمینال‌ها، سیستم‎های ناوبری و عوامل پروازی هستند.


وی افزود: سیستم‎های ناوبری در حال نوسازی بوده و سیستم‎های کمک بازرسی نیز گسترش می‎یابند.


مدیرکل فرودگاه شهید بهشتی استان اصفهان اذعان داشت: از برنامه‎های دیگری که در حال اجرا هستند گسترش ترمینال‎های خارجی بوده که در حال حاضر 6 هزار مترمربع بوده و 8 هزار مترمربع نیز در حال ساخت است.


وی ساخت ساختمان‎های جنبی مورد نیاز را از دیگر برنامه‎ها دانست و اظهار کرد: از سال آینده نیز ترمینال‎های پروازهای داخلی گسترش می‎یابند.