برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 2 ?? 2
dqw
 1. parsmis ?????? ??
  parsmis
  هوانورد نیمه فعال-سروان
  June 2013
  MIS-OIAI
  399
  تعداد تشکر : 321
  Thanked 1,040 Times in 323 Posts

  new_4 خمیدگی بال هواپیما به افزایش سرعت آن کمک می کند

  به گزارش گروه ترجمه سرویس علم و فناوری ایمنا از آنجایی که تمام آنچه پرواز به آن نیاز دارد هوا است،در ابتدا به بررسی این ماده فیزیکی می پردازیم.هوا مخلوطی از گازهای اکسیژن،دی اکسید کربن و نیتروژن است و مولکول های آن دائما در حال گردش می باشند. این ماده دارای قدرتی است که می تواند پرندگان،بالن ها،بادبادک ها و هواپیماها را به حرکت در آورد. هنگامی که بالن از هوای گرم پر شود،به دلیل انبساط هوای گرم داخل بالن،بالن به سمت بالا حرکت می کند و هنگامی که هوای گرم داخل بالن سرد شود، بالن به سمت پایین حرکت می کند.
  به حرکت درآمدن بال هواپیما
  قسمت فوقانی بال هواپیما به صورت خمیده است و باعث می شود تا هوا در بالای آن سریع تر حرکت کند، این در حالی است که هوایی که جریان آهسته دارد از پایین به سمت بالا حرکت می کند و هوایی که جریان سریع دارد از بالا به پایین حرکت می کند.این فرآیند باعث می شود تا بال های هواپیما در هوا به حرکت درآیند.

  کنترل پرواز هواپیما
  فرض کنید بازوهای شما به منزله بال هواپیما باشد.اگر یکی از بال ها در پایین و بال دیگر در بالا قرار داشته باشد،مسیر هواپیما تغییر پیدا می کند.اگر دماغه هواپیما به سمت بالا حرکت کند،هواپیما می تواند حول محور عرضی خود به چرخش درآید.کنترل پرواز رعایت تمامی موارد فوق می باشد.خلبان برای تغییر مسیر و اوج گرفتن هواپیما می تواند از اهرم ها و دکمه های مختلف استفاده کند.برای حرکت هواپیما به سمت راست و یا چپ،قسمت متحرک یک بال (aileron ) به سمت بالا و قسمت متحرک بال دیگر به سمت پایین حرکت می کنند.
  خلبان هواپیما با تنظیم بالابرهای دم هواپیما می تواند هواپیما را بالا و یا پایین ببرد.پایین آوردن این بالابرها باعث پایین آمدن دماغه هواپیما و بالارفتن آنها باعث بلند شدن هواپیما می شود.هنگامی که سکان هواپیما به یک سمت تغییر جهت می دهد،هواپیما به به سمت راست یا چپ حرکت می کند.این در حالی است که حرکت دماغه هواپیما و سکان هواپیما در یک جهت می باشد.
  چگونگی کنترل هواپیما توسط خلبان
  خلبان برای کنترل هواپیما از ابزارهای مختلفی استفاده می کند،یکی از این موارد دریچه کنترل بنزین می باشد.علاه بر این بالا بردن قسمت متحرک بال باعث کنترل هواپیما می شود.همچنین از سکان هواپیما برای کنترل مسیر انحرافی هواپیما استفاده می شود،خلبان سکان هواپیما را توسط پدال ها به سمت راست و چپ حرکت می دهد. همچنین بالابرهایی که در قسمت دم هواپیما وجود دارند برای کنترل مسیر هواپیما مورد استفاده قرار می گیرند.

  دیوار صوتی
  صدا از مولکولهای جابه جا شونده هوا تشکیل می شود.این مولکول ها بر روی هم انباشته شده و امواج صوتی را تشکیل می دهند.امواج صوتی بر روی سطح دریا با سرعت ۷۵۰ مایل در ساعت حرکت می کنند.هنگامی که هواپیما با سرعت صوت حرکت می کند،امواج هوا بر روی هم قرار گرفته ،هوایی را که در جلوی هواپیما قرار دارد فشرده کرده و مانع حرکت هواپیما به سمت جلو می شوند.این فشرده سازی باعث ایجاد موج ضربه ای در جلوی هواپیما می شود.
  برای اینکه هواپیما سریع تر از سرعت صوت حرکت کند بایدامواج ضربه ای را بشکند.هنگامی که هواپیما از میان این امواج عبور می کند،امواج صوتی پراکنده شده و صدای بلندی که انفجار صوتی نام دارد ایجاد می شود.در واقع تغییر ناگهانی فشار هوا باعث انفجار صوتی می شود و هنگامی که هواپیما سریع تر از سرعت صوت حرکت کند اصطلاحا گفته می شود که دارای سرعت مافوق صوت است.
  #1 ارسال شده در تاريخ December 8th, 2013 در ساعت 12:35:10

 2. The Following 8 Users Say Thank You to parsmis For This Useful Post:

  afshinmardani (December 8th, 2013), امیررضا (December 9th, 2013), B727 (December 9th, 2013), IRIAF F-14A (December 8th, 2013), Jetstar (December 10th, 2013), omidair (December 9th, 2013), pakradm (December 9th, 2013), yalda25 (December 8th, 2013)

 3. Ferdowsi ?????? ??
  Ferdowsi
  هوانورد نیمه فعال-ستوان سوم
  November 2013
  Mashhad
  185
  تعداد تشکر : 226
  Thanked 538 Times in 148 Posts

  ??? ??? پاسخ: خمیدگی بال هواپیما به افزایش سرعت آن کمک می کند

  بسیار عنوان گمراه کننده ای داشت!
  خمیدگی بال؟ باعث افزایش سرعت؟

  این چیزی که از خمیدگی تو متن تعریف کرده، انحنای مقطع بال هستش! که به سرعت هم ربط زیادی نداره! کما اینکه خمیدگی کمتر و ضخامت کمتر، درگ کمتر و توانایی رسیدن به سرعت بیشتر رو به دنبال میاره حتی . . .
  #2 ارسال شده در تاريخ December 9th, 2013 در ساعت 13:17:23

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0