برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 2 ?? 2
dqw
 1. سید عماد رضوی ?????? ??
  سید عماد رضوی
  هوانورد نیمه فعال-سرگرد
  September 2013
  قزوین
  541
  تعداد تشکر : 808
  Thanked 1,583 Times in 443 Posts

  ??? ??? پیشنهاد شرکت‌های اروپایی برای فروش قطعات هواپیما به ایران

  پیشنهاد شرکت‌های اروپایی برای فروش قطعات هواپیما به ایران  شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۱۸


  تین نیوز | ‌مدیرعامل شرکت هواپیمایی کاسپین ‌با تأکید بر اینکه دولت باید تکلیف نرخ سوخت را در پروسه آزادسازی قیمت بلیت هواپیما مشخص کند، بر لزوم حمایتی بودن نرخ سوخت تأکید کرد و گفت: حتماً در کنسرسیوم پیشنهادی دولت شرکت می‌کنیم.

  یکی از اصلی‌ترین مسائلی که دولت یازدهم در بخش حمل و نقل دنبال می‌کند، موضوع آزادسازی نرخ بلیت هواپیما در گام اول و تشکیل کنسرسیوم ایرلاین‌های داخلی است؛ امری که وزیر راه و شهرسازی بیش از هر چیز بر آن تأکید دارد.


  موضوع آزادسازی نرخ‌های صنعت حمل و نقل هوایی جزو قانون برنامه است؛‌ طبق قانون‌ باید در گام اول نرخ‌های بلیت هواپیما متنوع‌سازی شود و در گام دوم آزادسازی کامل داشته باشیم؛ البته متنوع‌سازی به عنوان گام اول پیاده نشده است ولی ظاهراً دولت قصد دارد آزادسازی کامل را تا پایان سال عملیاتی کند.


  البته در موضوع آزادسازی، متأسفانه بدون نگرش تخصصی، موضوع افزایش نرخ بلیت مطرح می‌شود، در حالی که آزادسازی صرفاً به معنای افزایش تعرفه نیست، بلکه نرخ‌گذاری متناسب با تقاضا است.


  باید با حفظ منافع مشتری و مسافر، صنعت حمل و نقل هوایی را حفظ کرد و راهکار اصلی این موضوع، آزادسازی نرخ بلیت است اما در این میان موضوعی که موجب دغدغه خاطر ایرلاین‌‌ها شده است، افزایش قیمت سوخت پس از آزادسازی نرخ‌های بلیت هواپیما است.


  ‌سوخت برای شرکت‌های هواپیمایی ‌آیتمی قابل توجه بوده و در سبد هزینه ایرلاین‌ها موضوعی اساسی است به همین دلیل ایرلاین‌ها تأکید دارند در صورت آزادسازی نرخ‌های بلیت، نباید قیمت سوخت هواپیما آزاد شود و آنها به شدت با آزادسازی قیمت سوخت هواپیما مخالف هستند.


  به عقیده شرکت‌های هواپیمایی، هواپیماهایی که وارد کشور می‌شود به واسطه شرایط تحریم، قدیمی و پرمصرف هستند همچنین از نگاهی دیگر به واسطه آنکه تسهیلات مالی برای نوسازی ناوگان وجود ندارد، هواپیماهای قدیمی در حال وارد شدن به کشور است که قطعاً مدیریت چنین مشکلاتی در اختیار شرکت‌های هواپیمایی نیست، بنابراین آزادسازی نرخ سوخت به آنها ضربه می‌زند.


  به هر حال نمایندگان مجلس، سازمان هواپیمایی کشوری، ایرلاین‌ها و انجمن شرکت‌های هواپیمایی هر کدام درباره عملیاتی شدن این موضوع نظراتی دارند و ‌مواردی را مطرح می‌کنند.


  در این راستا به سراغ جمشید ترکان مدیرعامل شرکت هواپیمایی کاسپین رفتیم تا نظر آنها را هم در این‌باره جویا شویم.


  وی معتقد است: ‌ایرلاین‌داری در ایران، قبل از آنکه یک تجارت باشد، نوعی رسالت است که باید انجام شود تا‌ مردم بهترین خدمات را دریافت کنند.


  ترکان ابتدا درباره این ایرلاین توضیح داد: شرکت هواپیمایی کاسپین به عنوان اولین شرکت هواپیمایی خصوصی در ایران‌، عملیات پروازی را با هواپیماهای توپولف ‌آغاز کرد و سپس میزان پروازهای داخلی و خارجی را گسترش داد به نحوی که در سال 86 بالاترین پروازهای خارجی را نسبت به همه شرکت‌های هواپیمایی داشتیم.


  مدیرعامل شرکت هواپیمایی کاسپین با بیان اینکه رمپ، آشیانه و امکانات این شرکت هواپیمایی ‌وسیع است، افزود: خط فنی را ایجاد کرده و مجوزهای لازم را گرفتیم.


  وی با بیان اینکه پس از الزام قانونی زمین‌گیری توپولف‌ها، تصمیم گرفتیم این هواپیماها را با بوئینگ‌های MD جایگزین کنیم، گفت: خلبان 1 و خلبان 2 این شرکت هواپیمایی، توسط خود ایرلاین تربیت شده است.


  مدیرعامل شرکت هواپیمایی کاسپین افزود: در حال حاضر با برخورداری از 4 فروند هواپیمای بوئینگ MD ملکی و تعدادی هواپیمای اجاره‌ای در حال فعالیت هستیم.


  ترکان اضافه کرد: با شرایط فعلی و تلاش‌های دولت امیدواریم موضوع تحریم صنعت حمل و نقل هوایی کمرنگ شود و بتوانیم به صورت مستقیم با سازنده‌های هواپیما وارد تجارت شویم تا هزینه‌ها و مشکلات کاهش یابد؛ البته تحریم‌ها موجب شد از توانایی داخل بیشتر استفاده کنیم و امور فنی را توسط متخصصان داخلی انجام دهیم.


  لزوم بررسی‌های کارشناسی برای ورود هواپیماهای جدید به ایران

  وی اظهار داشت: در شرایط تحریم ورود هواپیما و قطعات آن برای تهیه و فراهم کردن قطعات هواپیما، مجبور شدیم به واسطه‌ها روی آوریم که همین موجب افزایش هزینه‌های زیادی برای ایرلاین‌های داخلی شده است.


  ترکان یادآور شد: پس از توافقات ژنو، ظاهراً تحریم‌های صنعت حمل و نقل هوایی کاهش یافته است، بنابراین سازوکارهای ورود هواپیما باید از همین الان برای خرید هواپیما انجام شود، ضمن آنکه باید بررسی‌های لازم برای شناخت مدل هواپیماهایی که مناسب آب و هوای ایران است انجام شود.


  ترکان اضافه کرد: در سطح وزارت راه و شهرسازی نیز همکاری خوبی با ایرلاین‌ها برای این کار انجام شده است.


  مدیرعامل شرکت هواپیمایی کاسپین اضافه کرد: دولت قول داده است که از محل صندوق توسعه ملی برای نوسازی ناوگان هوایی کشور به ایرلاین‌ها کمک کند که اگر این موضوع محقق شود، مشکلات ایرلاین‌ها کاهش می‌یابد.


  وی ادامه داد: هر چقدر تعداد هواپیماهای هم‌مدل در یک ایرلاین افزایش یابد، هزینه‌ها کاهش یافته و خدمات افزایش می‌یابد.


  اعلام آمادگی و پیشنهاد شرکت‌های خارجی برای فروش قطعات هواپیما به ایران

  مدیرعامل شرکت هواپیمایی کاسپین درباره توسعه ناوگان و ورود هواپیماهای جدید به کشور اظهار داشت: درخواست‌هایی از سوی شرکت‌های خارجی برای فروش قطعات هواپیما به ایران پس از توافقات ژنو‌ انجام شده است.


  وی بیان کرد: از سوی کشور‌های اروپایی، ‌درخواست‌هایی برای فروش قطعا هواپیما به این ایرلاین داشته‌ایم و آنها آمادگی خود را ‌به ما اعلام کرده‌اند، اما به آنها گفتیم ‌فعلاً دست نگه دارند، که در این باره بخش حقوقی ما در حال پیگیری است.


  ترکان اضافه کرد: بالاخره در بخش خرید هواپیما، در کنار رفع تحریم‌های هواپیما و قطعه، باید موضوع تحریم‌های بانکی هم رفع شود و در این‌ صورت است که این مورد‌ به نتیجه می‌انجامد.


  مدیرعامل شرکت هواپیمایی کاسپین اضافه کرد: تا قبل از توافقات ژنو برنامه داشتیم سه فروند هواپیما وارد ناوگان کاسپین کنیم، اما فعلاً منتظریم شرایط فعلی مشخص شود تا اگر تحریم‌ها تا حدی برداشته شد با کاهش هزینه‌ها، هواپیما وارد کنیم.


  کنسرسیوم ایرلاین‌ها را می‌پذیریم و حتماً در آن خواهیم بود

  ترکان با تأکید بر لزوم نزدیک‌تر شدن فعالیت‌‌های شرکت‌های هواپیمایی داخلی به یکدیگر، اظهار داشت: از تشکیل کنسرسیوم شرکت‌های هواپیمایی استقبال می‌کنیم و حتماً در کنسرسیوم خواهیم بود، امیدواریم این موضوع شامل همه ایرلاین‌ها شود و کسی خود را جدا نداند.


  مدیرعامل شرکت هواپیمایی کاسپین با بیان اینکه هم‌اکنون با برخی ایرلاین‌ها از نظر کیترینگ، فنی و فروش بلیت همکاری داریم، اضافه کرد: امیدواریم این تدبیر برای همه باشد، البته شاید ما بتوانیم بیشتر به ایرلاین‌های دولتی در موضوع تشکیل کنسرسیوم کمک کنیم تا آنها به ما کمک کنند، ولی بالأخره این موضوع برای همه ایرلاین‌ها برد-برد است.


  دولت نرخ سوخت را همزمان با نرخ بلیت آزاد نکند/لزوم تشکیل اتاق فکر

  وی درباره آزادسازی قیمت‌های بلیت‌ هواپیما و انتظار ایرلاین‌ها از دولت در این باره اظهار داشت: برای قیمت‌گذاری در مورد هر کالایی، شاخص‌هایی وجود دارد که باید بررسی شود این شاخص‌ها بر چه مبنایی بوده و طبق آن هزینه محاسبه می‌شود.


  مدیرعامل شرکت هواپیمایی کاسپین تأکید کرد: در حال حاضر بر سر موضوع نرخ سوخت هواپیما اختلافاتی وجود دارد و از گذشته مشکلاتی داشتیم؛ در این راستا دولت هم باید در آزادسازی نرخ بلیت هواپیما به موضوع قیمت سوخت توجه کند و نرخ سوخت را همزمان با نرخ بلیت آزاد نکند.


  ترکان با بیان اینکه باید بهترین وسیله حمل و نقل برای مردم هواپیما باشد، اضافه کرد: آزادسازی زمانی درست است که در تعیین شاخص‌های هزینه‌هایی که در دست دولت قرار دارد، نظیر سوخت، تعرفه‌های فرودگاهی و از این قبیل، تدبیر کارشناسی وجود داشته باشد و شرکت‌ها نیز در این باره با رقابت سالم، خدمات بهینه ارائه دهند.


  مدیرعامل شرکت هواپیمایی کاسپین اضافه کرد: وقتی نرخ سوخت هواپیما به نحوی باشد که هزینه‌های ایرلاین را افزایش غیر منطقی دهد و از سویی دیگر با آزادسازی نرخ بلیت، نرخ سوخت هم آزاد شود، ایرلاین در ارائه خدمات با مشکل مواجه خواهد بود.


  ترکان بیان کرد: باید در این باره اتاق فکر تشکیل شود و تصمیم‌سازی‌ها با حضور دولتمردان و بخش خصوصی انجام شود.


  وی افزود: در صورت حمایت دولت از ایرلاین‌ها، برنامه‌ریزی، ارائه خدمات باکیفیت، رقابت سالم و رشد مالی ایرلاین‌ها محقق می‌شود.


  مدیرعامل شرکت هواپیمایی کاسپین اضافه کرد: قطعاً کمک دولت و همکاری با شرکت‌ها موجب افزایش سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در صنعت حمل و نقل هوایی می‌شود و می‌توان هواپیما را با سرعت عمل بهتری خریداری کرد.


  ترکان یادآور شد: اغلب هواپیماهای ناوگان هوایی ایران به سختی خریداری شده است و پس از خریداری، ثبت آن به نام جمهوری اسلامی ایران در شرایط تحریم بسیار مشکل است که ما این کار را انجام دادیم.


  مدیرعامل شرکت هواپیمایی کاسپین تأکید کرد: حمایت دولت در کنار کاهش تحریم‌ها قطعاً موجب رشد شرکت‌ها می‌شود ضمن آنکه شرایط فرودگاهی نیز اگر بهتر شود خدمات به مردم ارتقاء می‌یابد.
  #1 ارسال شده در تاريخ December 14th, 2013 در ساعت 12:58:15

 2. The Following 5 Users Say Thank You to سید عماد رضوی For This Useful Post:

  Amin_Khalili (December 14th, 2013), امیررضا (December 15th, 2013), Farhan (December 14th, 2013), mamad pilot123 (December 14th, 2013), pakradm (December 15th, 2013)

 3. Farhan ?????? ??
  Farhan

  مدیر موقت بخش اخبار
  May 2011
  تهران
  1,694
  تعداد تشکر : 4,615
  Thanked 9,798 Times in 1,667 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 1

  ??? ??? پاسخ: پیشنهاد شرکت‌های اروپایی برای فروش قطعات هواپیما به ایران

  فرض میکنیم که تحریم های مربوط به خرید هواپیما و تحریم بانکی همین فردا برداشته شد.چهار فروند ام دی کاسپین در مجموع شاید 10میلیون دلار قیمت داشته باشند با اینحال این شرکت چطور میخواهد یک فروندA320 با قیمت80 میلیون دلار وارد ناوگان کند؟ در نتیجه باز هم بالاجبار باید به سراغ هواپیما با عمر و ساعت پرواز بالا بروند و این چرخه ی باطل تا زمانیکه از طرف دولت حمایت جدی در کار نباشد ادامه خواهد یافت
  #2 ارسال شده در تاريخ December 14th, 2013 در ساعت 20:57:13

 4. The Following 3 Users Say Thank You to Farhan For This Useful Post:

  امیررضا (December 15th, 2013), mamad pilot123 (December 15th, 2013), pakradm (December 15th, 2013)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0