مدیرکل فرودگاه یزد از برقراری مجدد پروازهای فرودگاه یزد به مقصد کیش خبر داد. به گفته وی، پروازهای این فرودگاه در هشت ماهه نخست امسال، نسبت به زمان مشابه سال گذشته، 8.2 درصد افزایش داشته است.

سعدالله وطن‌خواه در گفتگو با تین نیوز، با اشاره به برقراری پرواز کیش در این فرودگاه اظهار کرد: پروازهای فرودگاه یزد به مقصد کیش که در یک مقطع زمانی تعطیل شده بود، از 29 آذرماه، مجددا برقرار می شود.

وطن خواه ادامه داد: فعلا قرار است دوشنبه ها و جمعه ها، هر روز دو پرواز، از فرودگاه یزد به مقصد کیش انجام شود. این پروازها توسط کیش ایر انجام خواهد شد.

مدیرکل فرودگاه یزد افزود: همچنین امیدواریم بتوانیم با همکاری کیش ایر، از دو هفته آینده، پرواز تهران ـ یزد ـ تهران را نیز به جدول پروازی خود اضافه کنیم.

به گفته وطن‌خواه، فرودگاه یزد در 8 ماه گذشته، شاهد 8.2 درصد رشد پرواز نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل بوده است.

پیش‌بینی 130 پرواز حج عمره و جابجایی 27 هزار زائر

وی همچنین با اشاره به نزدیک بودن زمان پروازهای حج عمره گفت: پروازهای حج عمره فرودگاه یزد از 6 دی ماه آغاز می شود و پیش بینی ما این است که 130 پرواز رفت و برگشت، برای جابجایی 27 هزار زائر داشته باشیم. این پروازها با همکاری شرکت سعودی انجام می شود.

مدیرکل فرودگاه یزد افزود: سال گذشته، 114 پرواز حج عمره در فرودگاه یزد انجام شد.

آغاز عملیات نصب ILS در فرودگاه یزد

وطن‌خواه همچنین به اجرای مقدمات نصب دستگاه ILS در فرودگاه یزد اشاره کرد و ادامه داد: مجوز نصب این دستگاه صادر شده و بودجه 550 میلیون تومانی برای این کار، از سوی شرکت فرودگاه های کشور تخصیص داده شده است و عملیات اجرایی نصب این سیستم، در روزهای آینده آغاز می شود و امیدواریم تا اردیبهشت ماه آینده به بهره برداری برسد.

برگزاری جلسه نهایی طرح جامع فرودگاه یزد
وی در ادامه درباره طرح جامع فرودگاه یزد اظهار کرد: جلسه نهایی بازنگری در طرح جامع فرودگاه یزد، هفته آینده، با حضور مسئولان فرودگاه یزد و شرکت فرودگاه ها، در تهران برگزار خواهد ش