به‌زودی انجام می‌شود؛


بهره‌برداری از سیستم پیشرفته فرودگاهی در فرودگاه یاسوج» سرویس: استان ها - کهگيلويه و بويراحمد
کد خبر: 92092819431
پنجشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۲ - ۰۸:۲۶مدیر فرودگاه یاسوج‌ گفت: با نصب آنتن سامانه DVOR/DME یا سیستم پیشرفته فرودگاهی در فرودگاه یاسوج، این سامانه حیاتی به‌ زودی به بهره‌برداری می‌رسد.
فخرالدین هاشمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: با نصب آنتن سامانه پیشرفته ناوبری DVOR/DME فرودگاه یاسوج که هزینه‌ای بالغ بر 20 میلیارد ریال در برداشته است، این سیستم به‌زودی به‌بهره‌برداری می‌رسد.
وی با بیان این ‌که پروسه احداث سازه فلزی دستگاه کمک ناوبری DVOR/DME به‌ اتمام رسیده است، اظهارکرد: عملیات اجرایی فونداسیون، اجرای کانترپوز، نصب کانکس و ترانس برق دستگاه انجام شده و در فاز دوم اجرای طرح، سامانه مرکزی این سیستم به‌زودی نصب خواهد شد.
مدیر فرودگاه یاسوج خاطرنشان کرد: این پروژه تاکنون 80 درصد پیشرفت داشته و هزینه احداث و نصب آن نیز به‌صورت مشترک از محل اعتبارات استانی و شرکت فرودگاه‌های کشور تامین شده است.
هاشمی تصریح کرد: نصب این سامانه ضمن افزایش اطمینان خلبان برای فرود در باند فرودگاه، در شرایط جوی نامساعد موجب افزایش ضریب ایمنی پروازها نیز می‌شود.
وی ادامه داد: وجود این سامانه باعث افزایش تعداد پروازهای روزانه و امکان برقراری پروازهای شبانه و در نتیجه حضور بیشتر مسافران و ایجاد فرصت‌های شغلی خواهد شد.
به گزارش ایسنا، نصب این آنتن با همکاری متخصصان اداره‌کل ارتباطات و ناوبری شرکت فرودگاه‌های کشور و واحد الکترونیک فرودگاه یاسوج به مدت 14 روز صورت گرفته است.