تین نیوز | مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس پرواز هواپیماهای فوق سبك بر فراز منطقه تخت جمشید را تکذیب کرد.
به گزارش تین نیوز از روابط‌عمومی فرودگاه‌های استان فارس؛ حمیدرضا سیدی ضمن اعلام این مطلب گفت: براساس كتابAIP، منطقه پرسپولیس(تخت جمشید) جزء منطقه ممنوعه پروازی تا ارتفاع 7 هزار پا از سطح دریا است و لذا هیچ پروازی در ارتقاع كمتر از 12 هزار پا از سطح دریا اجازه عبور از روی این منطقه را ندارد.
وی افزود: عبور از مجاورت این منطقه به شرط داشتن حداقل 8 هزار پا از سطح دریا و فاصله یك مایلی از منطقه مذكور امكان‌پذیر است.
سیدی همچنین خاطرنشان کرد: سایر آثار باستانی موجود در منطقه مانند نقش رستم و پاسارگارد نیز شامل محدودیت‌های پروازی فوق‌الذکر است.
وی رعایت موارد مذکور را برعهده بهره‌بردار خواند و یادآور شد؛ تمام مسئولیت‌های ناشی از عدم رعایت مفاد فوق‌الذكر متوجه ایشان خواهد بود.
مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس همچنین با اشاره به نظارت در این خصوص خاطرنشان کرد: طی مدتی كه فرودگاه زرقان به بهره‌بردار واگذار شده هیچگونه تخلفی گزارش نشده و مطابق ضوابط اقدام شده است.
وی تبلیغ "پرواز بر فراز تخت جمشید "كه از سوی یك آژانس‌های هواپیمایی انجام شده را غیرواقعی خواند و گفت: در این خصوص به بهره‌بردار تذكر داده شد كه نسبت به تبلیغات دقت نماید تا زمینه سوء استفاده وجود نداشته باشد.
گفتنی است؛ چندی پیش خبری مبنی بر انجام پرواز با هواپیماهای دو نفره و فوق سبک بر فراز تخت جمشید منتشر شده بود.