تین نیوز | معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: توسعه بزرگراه ها، تقویت ناوگان هوایی و ریلی در اولویت کاری وزرات راه است.

سید سعید سید‌علایی در آئین تودیع و معارفه مدیران سابق و جدید راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: احیاء و نوسازی بافت های فرسوده با استفاده از تنوع بخشی در دریافت وام‌های نوسازی، ودیعه مسکن و مقاوم سازی از دیگر برنامه های این وزارتخانه است.

وی گفت: توسعه معماری اصیل ایرانی و اسلامی در طرح جامع شهرها و ساخت و سازها از سیاست های راهبردی این وزارتخانه نیز است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست با اشاره به اینکه این استان در زمینه ساخت آزاد راه نسبت به میانگین کشوری 744 کیلومتر عقب تراست، گفت: استان در زمینه احداث بزرگراه حتی در ورودی شهرهای خود در رتبه آخر کشور قرار دارد.

سید موسی خادمی افزود: بر اساس استاندارد در هر یک از ورودی شهرهای استان حداقل نیاز به 20 کیلومتر آزاد راه وجود دارد.
وی عنوان کرد: براساس برآوردهای کارشناسی هزینه ساخت هرکیلومتر راه اعم از اصلی ، فرعی و یا روستایی در این استان به لحاظ شرایط خاص و کوهستانی بودن مناطق حدود سه برابر میانگین کشوری است.

خادمی ابراز کرد: با توجه به سردسیر بودن بخشی زیادی از این استان باید تجهیزات و عوامل راهداری استان از وضعیت مطلوبی برخوردار باشند تا در روزهای برفی با مشکل مواجه نشوند.
وی وضعیت وسایل راهداری این استان را مطلوب ندانست و گفت: انتظار می رود سازمان راهداری در این زمینه چاره اندیشی کند.

مدیرکل جدید راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آئین گفت: این استان کریدور شمال به جنوب کشور می باشد که موضوع توسعه راههای آن هم از لحاظ کیفی و همئو کیفی باید بطور بویژه مورد توجه قرار گیرد.
ممتاز جهانگیری با اشاره به پراکندگی روستاهای این استان، افزود: به طور حتم توسعه و نگهداری راههای روستایی از جمله اولویت های کاری این اداره کل است.

در این آئین در پیامی از طرف آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی نماینده ولی فقیه و نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری از تلاش های خیبر بیدار پور مدیرکل سابق راه و شهرسازی این استان به خاطر کمک به ساخت مساجد و تامین زمین های حوزه های علمیه قدردانی کرد.

در پایان این مراسم از خدمات خیبر بیدار پور مدیرکل سابق راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد تقدیر و ممتاز جهانگیری به عنوان مدیر جدید معرفی شد.