تین نیوز | رئیس سازمان هواپیمایی كشوری در بازدید از مركز كنترل فضای كشور، وجود امکانات و تجهیزات گسترده در این مركز را نشانگر برنامه‌ریزی قوی در این حوزه عنوان کرد.
به گزارش تین نیوز از روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌های کشور؛ در این بازدید که برای نخستین بار از سوی علی‌رضا جهانگیریان در مقام رئیس سازمان هواپیمایی کشوری انجام گرفت، محمود رسولی‌نژاد رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور، ابراهیم شوشتری معاون عملیات هوانوردی، وی را همراهی می‌کردند.
در این بازدید از بخش‌های مختلف حوه معاونت عملیات هوانوردی همچون مراقبت پرواز شامل كنترل هواپیما، مسیرهای هوایی و فرودگاه‌های كشور و همچنین بخش الكترونیك كه مجموعه ارتباطات و ناوبری سیستم‌های ناوبری و كمك‌ناوبری، نگهداری و تعمیر را پوشش می‌دهد، دیدن شد.
معاون عملیات هوانوردی شركت فرودگاه‌های كشور در این بازدید، ضمن ارائه گزارش از نحوه فعالیت بخش‌های مختلف با اشاره به وجود 92 راه هوایی در كشور گفت: در حال حاضر از 16 رادار برای پوشش پروازهای مختلف بهره می‌گیریم كه در این میان با 11 كشور همسایه ارتباط سیستمی داریم.
در ادامه نیز رئیس سازمان هواپیمایی کشوری وجود امکانات و تجهیزات گسترده در مركز كنترل فضای كشور را نشانگر برنامه‌ریزی قوی در این حوزه عنوان و خاطرنشان کرد: دقت و هوشیاری همكاران مانند یك ساعت باید مورد نظر قرار بگیرد.
وی برخورداری کشور از توان علمی و امكانات لازم در زمینه علم و فناوری را مورد توجه قرار داد و ضمن تاکید بر بهره‌گیری از این پتانسیل ارزشمند اظهار داشت: این وضعیت 50 درصد نیازمندی‌های موجود در این بخش را برای كشور تامین می‌كند و قطعاً موجب تقویت روحیه خودباوری ملی نیز خواهد شد .
یادآور می‌شود؛ این بازدید به‌منظور آشنایی با نحوه فعالیت‌های مرکز كنترل فضای کشور و رصد کردن زیرساخت‌های ناوبری و نظارتی صورت گرفت .
گفتنی است؛ در این بازدید جمعی از مدیران، معاونین و دست‌اندركاران سازمان هواپیمایی كشوری و شركت فرودگاه‌های كشور نیز حضور داشتند