تین نیوز | در پی توافق، بین شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران و شرکت هواپیمای نفت ایران، پرواز‌های شهرستان گچساران به سایر نقاط کشور به زودی میسرخواهد شد.

مهندس باورساد مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در مصاحبه اختصاصی با ابتکار جنوب با بیان این نکته افزود: در پی توافق به عمل آمده قرار شد، هماهنگی لازم برای راه اندازی خط پروازی گچساران به مقاصد مختلف کشور به زودی انجام شود. باورساد همچنین اظهار داشت: در جلسه ای که با مسئولین هواپیمایی نفت داشتم، موافقت لازم برای گسترش فرودگاه گچساران و اضافه شدن خطوط پرواز دیگر نیز اخذ شد. مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران ادامه داد: پیشنهاد دادیم، با گسترش فرودگاه گچساران، خطوط پروازی از گچساران به مشهد و بالعکس و همچنین پروازهای برد کوتاه اهواز – گچساران – شیراز و بالعکس نیز بزودی در دستور کار قرار گیرد. وی همچنین ادامه داد: بنا داریم پرواز تهران گچساران را که در حال حاضر هفته ای دو نوبت انجام می‌شود، به حداقل چهار پرواز در هفته افزایش دهیم. باورساد همچنین از برنامه ریزی برای خرید و نصب تجهیزات لازم برای انجام پرواز در شب فرودگاه گچساران خبر داد و اضافه کرد در حال حاضر بدلیل فقدان تجهیزات مورد نیاز امکان استفاده و اضافه شدن پروازها در ساعات پایان روز یا نزدیک به تاریکی میسر نمی‌باشد، زیرا اگر پروازی در گچساران با تاریکی مواجه شود، توان بلند شدن و بازگشت را نخواهد داشت، که امیدواریم با نصب این تجهیزات، این محدودیت را نیز بر طرف نمائیم.

باورساد همچنین با اشاره به شرایط اقلیمی و محیطی یاسوج که در محاصره کوهها می‌باشد، اذعان داشت، با این تفاسیر امکان استفاده از هواپیماهای بزرگتر در مرکز استان از لحاظ فنی ممکن نخواهد بود و لذا با توجه به نزدیک بودن گچساران به شهرهای بهبهان، دهدشت، نورآباد، دیلم، گناوه و حتی امیدیه و آغاجاری، توسعه گسترش فرودگاه گچساران و اضافه شدن خطوط پروازی دیگر می‌تواند کمک شایانی به مردم گچساران و شهرهای اطراف خواهد داشت. و در گزارش ابتکار جنوب، مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با اشاره بر یکی دیگر از خدمات این شرکت، به شناسایی و رفع ایراد بسیاری از نقاط حادثه خیز و خطرناک جاده‌های منطقه گچساران و حومه اشاره نمود و بیان داشت با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده در شرکت به منظور رفاه و امنیت بیشتر مردم و مسافران منطقه، بسیاری از نقاط مرکز حادثه خیز در جاده‌های منطقه توسط تیم‌های کارشناسی این شرکت شناسایی و به صورت کلی رفع ایراد شده اند. باورساد همچنین از افزایش تولید نفت و گاز از مخازن گچساران یاد کرد و افزود با لطف پروردگار و به حکمت و تلاش پرسنل خدوم و زحمتکش شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران امروز توانسته ایم بیش از هر زمان دیگری در امر تولید و انجام وظائف محوله موفق باشیم به طوری که به اذعان کارشناسان در ماههای اخیر عملکرد این شرکت تأثیر بسزایی در برآیند تولید کل مناطق نفت خیز جنوب داشته است. باورساد در ادامه با انتقاد از فشارها و انتقادات ناسالم و مغرضانه برون سازمانی اظهار کرد: شرح وظایف مدیریت عامل شرکت به صورت مدون و مشخصی وجود دارد و لذا مدیریت می‌بایست با توجه به استراتژی‌های موجود در جهت تحقق اهداف شرکت گام بردارد. وی با اشاره به افزایش چشمگیر بودجه جاری شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران ادامه داد، با پیگیری‌های مستمر و تلاش‌های شبانه روزی توانستیم بودجه جاری این شرکت بزرگ نفتی را که تا پیش از این از سایر شرکتهای تابعه مناطق نفت خیز کمتر بود افزایش بودجه جاری در سال آتی با تلاش مستمر و پیگیریهای انجام شده انشاء اله صورت خواهد گرفت. باورساد اظهار داشت: در حال حاضر با توجه به اعمال افزایش بودجه جاری در سال آتی می‌توانیم با فراغ بال بیشتر به وظائف محوله عمل نمائیم و نیز امکان خدمت بیشتر به مردم و منطقه در قالب اجرای پروژه‌های عام المنفعه بیشتر از گذشته را خواهیم داشت.

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در پاسخ به سوال خبرنگار ابتکار در مورد ایرادات وارده به روند استخدام‌ها اظهار داشت: مجموعه عظیم و بزرگ وزارت نفت، تمام ساز و کارهای لازم برای جذب استخدام نیروهای جدید را از قبل پیش بینی نموده و در این رابطه قوانین خاص و مربوط به خود را دارد و لذا هیچ اقدام غیر قانونی در این خصوص امکان پذیر نخواهد بود. در دوره‌های گذشته برنامه ریزی لازم جذب نیروها با لحاظ نمودن شرایط احراز انجام نشد و این امر امروزه موجب شده تا متأسفانه در سمت‌های فنی کمبودهایی در مجموعه قابل لمس باشد. از سویی با پیگیری‌های به عمل آمده مشخص شده، در انتصابات و روند جذب نیرو در گذشته همچنین شرایط و ویژگی‌های خاصی مدنظر بوده که آنچنان که می‌باید در مسیر اجرای عدالت نبوده است. باورساد در پایان به روند رو به رشد تیم فوتبال شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران اشاره کرد و ضمن تشکر از مدیریت‌های قبلی، جایگاه کنونی این تیم را در جدول برآیند انجام کار حرفه ای دانست و از سایر دوستان و مسئولین مربوطه خواهش کرد با اظهار نظرهای بی مورد و اقدامات غیر ضرور موجبات ایجاد حاشیه و دور شدن از فضای مطلوب کنونی را فراهم نکنند تا انشاء اله با تلاش همه عزیزان بتوانیم در شادی مردم ورزش دوست به ویژه جوانان این شهر قدم موثرتری از گذشته برداشته باشیم.