تین نیوز | رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاههای کشور به مطالبات این شرکت اشاره کرد و بیان داشت: در حال حاضر بیش از 350 میلیارد تومان مطالبات از بخشهای مختلف داریم.

محمود رسولی نژاد ظهر سه شنبه در حاشیه کلنگ زنی طرح توسعه فرودگاه خرم آباد با اشاره به تطویل باند فرودگاه خرم آباد به میزان 300 متر، اظهار داشت: طرح توسعه فرودگاه خرم آباد به همت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا صورت می گیرد.


وی ادامه داد: در قالب این طرح ضمن توسعه ترمینال فرودگاه به میزان دو هزار و 500 متر، پاویون جدید نیز احداث می شود.


رسولی نژاد با بیان اینکه با توسعه فرودگاه خرم آباد امکان پذیرش هواپیماهای پهن پیکر و پروازهای بزرگتری در این فرودگاه فراهم می شود، بیان داشت: با انجام اقدامات یاد شده این فرودگاه به استانداردهای بین المللی خواهد رسید.


طرح توسعه همه فرودگاههای کشور در حال انجام است

وی میزان اعتبار پیش بینی شده برای توسعه فرودگاه خرم آباد را 51 میلیارد تومان ذکر کرد و بیان داشت: همچنین طرح توسعه همه فرودگاههای کشور در حال انجام است.


مدیر عامل شرکت فرودگاههای کشور عنوان کرد: در حال حاضر در همه فرودگاهها از جمله مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز، زاهدان و کرمان کار توسعه فرودگاهها در حال انجام است.


رسولی نژاد با بیان اینکه سالانه دو هزار میلیارد ریال کار عمرانی از سوی این شرکت در فرودگاههای کشور انجام می شود، عنوان کرد: همچنین به طور متوسط سالانه هزار میلیارد ریال کار عمرانی به کمک استانها در فرودگاهها صورت می گیرد.


سالانه سه هزار میلیارد ریال کار عمرانی در فرودگاهها انجام می شود

وی یادآور شد: در مجموع به طور میانگین سالانه سه هزار میلیارد ریال کار عمرانی در مجموع 54 فرودگاه کشور با هدف ارتقا ایمنی برای پروازها انجام می شود.


مدیر عامل شرکت فرودگاههای کشور همچنین با بیان اینکه این شرکت برنامه ای برای ایجاد فرودگاه جدید در کشور ندارد، عنوان کرد: در حال حاضر پنج فرودگاه در استانهای مختلف در دست احداث است.


رسولی نژاد ادامه داد: این فرودگاهها شامل فرودگاه مدرس در تربت حیدریه، فرودگاه گناباد، فرودگاه ولیعصر(عج) در سه راهی بروجرد به سمت ملایر، فرودگاه سقز و فرودگاه بخش خصوصی سلفچگان قم است.


وی افزود: ساخت فرودگاهها در کشور مورد توصیه مسئولان نیست چرا که هر چه قدر تعداد فرودگاهها افزایش پیدا کند تنها هزینه بیت المال صرف می شود.


به متقاصیان بخش خصوصی خوشامد می گوئیم

رسولی نژاد با بیان اینکه در حال حاضر اولویت ما توسعه فرودگاههای موجود در کشور و بهینه سازی این فرودگاههاست، تصریح کرد: هر کسی از سوی بخش خصوصی متقاضی باشد که فرودگاههای کشور را تحویل بگیرد ما به او خوشامد می گوئیم.


مدیر عامل شرکت فرودگاههای کشور همچنین با بیان اینکه در حال حاضر ما تنها چهار فرودگاه اقتصادی در کشور داریم، بیان داشت: مطابق برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان سال 92 چهار فرودگاه دیگر در کشور اقتصادی می شوند.


رسولی نژاد یادآور شد: با این تفاسیر مابقی فرودگاههای موجود در کشور از مجموع 54 فرودگاه زیان ده هستند به طوریکه در برخی فرودگاهها علی رغم هزینه 400 میلیونی شاهد تنها 20 میلیون تومان درآمد هستیم.


وی با بیان اینکه سیستم فعالیت شرکت فرودگاهها درآمد و هزینه است، افزود: ما از فرودگاههای درآمدزا اعتبار می گیریم و هزینه فرودگاههای زیان ده می کنیم.


ساخت فرودگاه در سه راهی بروجرد - ملایر

مدیر عامل شرکت فرودگاههای کشور در مورد ساخت فرودگاه بروجرد نیز گفت: این فرودگاه تحت عنوان فرودگاه ولیعصر(عج) بین بروجرد و ملایر در حال ساخت است.


رسولی نژاد یادآور شد: به طور قطع این فرودگاه به دلیل نزدیکی به فرودگاه خرم آباد دارای صرفه اقتصادی نیست ولی کار آن در حال انجام است و امیدواریم بتوان با تکمیل آن شاهد برقراری پروازهای کوچک تر در این فرودگاه باشیم.


مطالبات 350 میلیارد تومانی شرکت فرودگاهها

مدیر عامل شرکت فرودگاههای کشور همچنین به مطالبات این شرکت اشاره کرد و بیان داشت: در حال حاضر بیش از 350 میلیارد تومان مطالبات از بخشهای مختلف داریم.


رسولی نژاد عنوان کرد: مطابق برنامه ریزی که وزیر راه و شهرسازی انجام داده اند به دنبال تقسیط بدهی ها و وصول آنها هستیم.