تین نیوز | از سوی شرکت هواپیمای لوفت‌هانزا، شاهر مراد به عنوان مدیرکل جدید گروه در تهران منصوب شد‌.

کارستن شفر، قائم‌مقام فروش و خدمات جنوب شرق اروپا، خاورمیانه و آفریقا در جلسه معارفه مدیرکل جدید ایران گفت‌: «تهران برای دوره طولانی بیش از ۵۷ سال بخشی از شبکه لوفت‌هانزا بوده است‌.

کارستن شافر افزود‌: شاهر تجربه گسترده‌ای در مدیریت بازارهای رو به رشد دارد‌ بنابراین ما به مدیری با تجربه از لوفت‌هانزا که چگونگی ساماندهی موفق فروش در دوره‌های چالش‌برانگیز جهانی را نشان داده است، خوشامد می‌گوییم‌. ما همچنین با همکار عزیزمان که در سال‌های گذشته هشیارانه در تهران کار کرده است، وداع می‌کنیم‌. رالف و تیمش از یافتن مشتریان وفادار برای خدمات لوفت‌هانزا و خشنود نگه داشتن آنان اطمینان حاصل کرده‌اند‌.»

شاهر از سال ۱۹۷۲ تا ۱۹۹۷ در سوریه زندگی کرد و در دانشگاه دمشق در سوریه در رشته مهندسی برق تحصیل کرد‌. او در ۱۹۸۹ به دفتر مدیریت لوفت‌هانزا در دمشق سوریه پیوست و از آن پس ماموریت‌های گوناگونی را در آلمان و امارات متحده عربی به انجام رساند‌. وی از سال ۲۰۰۸ تا پایان سال گذشته میلادی مدیرکل بحرین و استان شرقی عربستان سعودی در دمام بود‌.

کارستن شافر ادامه داد‌: ما به سابقه بیش از ۵۰ سال پرواز به خاورمیانه نگاه می‌کنیم و اینکه چطور درست پس از تاسیس لوفت‌هانزا در سال ۱۹۵۵ این منطقه به منطقه‌ای بسیار مهم برای ارتباط با اروپا و آمریکا تبدیل شد‌. بنیان نهادن بر این میراث ستونی مهم برای خدمات ما در اینجاست‌. ما به زودی رویدادهای مهم دیگری را خواهیم دید و ۶۰ سالگی پرواز به این منطقه را جشن خواهیم گرفت‌.

محصولات فرست کلاس لوفت‌هانزا موفق به دریافت جایزه ۵ ستاره از Skytrax شده‌اند‌. درون هواپیما، سیستم رتبه‌بندی Skytrax راحتی عالی کابین فرست کلاس به همراه صندلی‌های آن را که به صورت ارگونومیک تراز شده و به تختی کاملا مسطح به طول دو متر تبدیل می‌شوند، برگزید‌. علاوه بر این پرسنل کابین فرست کلاس لوفت‌هانزا نیز برای کیفیت خدمات درون پروازی‌شان، برنده جایزه شدند‌. روی زمین نیز ترمینال فرست کلاس فرانکفورت برای خدمات یاری‌رسانی اختصاصی و همچنین گزینش بی‌رقیب غذا و اسپا، مورد ستایش قرار گرفت‌.

شافر ادامه داد‌: لوفت‌هانزا علاوه بر فرصت‌های هر چه بهتر شبکه از خاورمیانه، خود را تا سال ۲۰۱۵ به سرمایه‌گذاری روزانه یک میلیون یورو (به غیر از سرمایه‌گذاری برای سفارش هواپیماهای جدید) برای بهسازی خدمات زمینی و درون‌پروازی

متعهد کرده است‌.تازه‌ترین سفارش‌های لوفت‌هانزا تعداد این سفارش‌ها را به ۲۹۵ هواپیما می‌رساند‌. از سری جدید Bombardier C گرفته تا بلندترین هواپیما در جهان،
8-747 Boeing و بزرگ‌ترین هواپیمای جهان.

Airbus A380. Lufthansa تا سال ۲۰۲۵ در مجموع بیش از ۳۶ میلیارد یورو در این بخش سرمایه‌گذاری خواهد کرد‌. مهم‌ترین نکته جدید آغاز برنامه 9X-777 Boeing جدید است‌؛ جایی که لوفت‌هانزا به عنوان نخستین مشتری تعهدنامه امضا کرده است‌. از سال ۲۰۲۰، ۳۴، 9X-777 Boeing به ناوگان این شرکت خواهند پیوست و حقوق خرید ۳۰ فروند دیگر نیز پیش از این مورد توافق قرار گرفته است‌. گفتنی است سال ۲۰۱۳ بار دیگر سال ثبت رکورد جدیدی برای لوفت‌هانزا در خاورمیانه بود‌. بزرگ‌ترین گروه هواپیمایی اروپا بیش از یک میلیون مسافر را از سراسر منطقه برای سفر به آلمان، اروپا و فراتر از آن به پرواز درآورد‌. مهم‌تر از همه اینکه لوفت‌هانزا در سال ۲۰۱۳ پروازهایش را به ۱۰۴ میلیون مهمان ارایه داد‌. آمارهای جدید منطقه‌ای نشانگر افزایش بیش از ۱۰ درصد در مقایسه با سال ۲۰۱۲ و اعتماد مشتریان به این خط هوایی به ویژه برای نرخ‌های جذاب خدمات ممتاز و برقراری آسان پروازهای واسط آن است‌.