برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 2 ?? 2
dqw
 1. سید عماد رضوی ?????? ??
  سید عماد رضوی
  هوانورد نیمه فعال-سرگرد
  September 2013
  قزوین
  541
  تعداد تشکر : 808
  Thanked 1,583 Times in 443 Posts

  ??? ??? وزیر راه و شهرسازی ایرلاین‌ها برای خرید هواپیما برنامه بدهند

  وزیر راه و شهرسازی
  ایرلاین‌ها برای خرید هواپیما برنامه بدهند  چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۳۰


  تین نیوز | وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این که استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای خرید هواپیما یکی از برنامه های وزرات راه است، گفت: شرکت های هواپیمایی درخواست های خود را در این زمینه به ما ارائه کنند.

  عباس آخوندی با بیان این که سقف برای وام خرید هواپیما از منابع صندوق توسعه ملی تعیین نشده است، افزود: شرکت های هواپیمایی باید برای خرید هواپیما درخواست خود را ارائه کنند و این درخواست توسط صندوق توسعه ملی بررسی و تصویب شود.

  وی با تاکید بر این که درخواست ها باید به برنامه کسب وکار تبدیل شود، تصریح کرد: ما نوع هواپیما و مسائل فنی آنرا تائید می کنیم و این مسائل در صندوق توسعه ملی بررسی خواهد شد.

  وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد:پس از این مرحله و بررسی صندوق، به بانک های عامل دستور پرداخت تسهیلات خرید هواپیما به شرکت های هواپیمایی صادر می شود.

  به گفته آخوندی، استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای نوسازی ناوگان هوایی کشور یکی از برنامه های اولویت دار وزارت راه و شهرسازی است.
  #1 ارسال شده در تاريخ January 29th, 2014 در ساعت 14:24:19

 2. The Following User Says Thank You to سید عماد رضوی For This Useful Post:

  farzad.r (January 29th, 2014)

 3. سید عماد رضوی ?????? ??
  سید عماد رضوی
  هوانورد نیمه فعال-سرگرد
  September 2013
  قزوین
  541
  تعداد تشکر : 808
  Thanked 1,583 Times in 443 Posts

  ??? ??? پاسخ: وزیر راه و شهرسازی ایرلاین‌ها برای خرید هواپیما برنامه بدهند

  استقبال ایرلاین‌ها از دعوت آخوندی/مانع چهارم همچنان پابرجاست  چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۳۸


  تین نیوز | در حالی وزیر راه و شهرسازی از شرکت‌های هواپیمایی برای استفاده از منابع صندوق توسعه ملی جهت خرید هواپیما برنامه خواسته که دبیر شرکت‌های هواپیمایی معتقد است با وجود برداشتن سه گام مثبت، هنوز مانع چهارم یعنی بازپرداخت ارزی پابرجاست.

  سال‌های متمادی است شرکت‌های هواپیمایی داخلی به موضوع حقوق شهروندی توجه چندانی ندارند. با وجود آن‌که در سال‌های اخیر ایرلاین‌ها در قبال چند افزایش قیمت قول‌های متعددی برای ارتقای کیفیت خدمات‌رسانی به مردم داده‌اند، اما در عمل اتفاق خاصی در این حوزه روی نداده و مسافران همواره از وضعیت حمل‌ونقل هوایی کشور رضایت ندارند. اما دلیل خلف وعده ایرلاین‌ها چیست؟

  در حال حاضر شرکت‌های هواپیمایی حدود 700 میلیارد تومان بابت دریافت سوخت به شرکت پالایش و پخش بدهکارند، در حالی که هزینه‌های سوخت در بلیت هواپیما محاسبه و از مسافران دریافت می‌شود. یکی از مشکلاتی که شرکت‌های هواپیمایی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند هواپیماهای پیری است که مصرف سوختی تا 3 برابر هواپیماهای روز دنیا دارند.

  این مسئله باعث شده تا هر ساعت پرواز برای اکثر ایرلاین‌ها چندان به‌صرفه نباشد. از سوی دیگر به دلیل تحریم‌های بین‌المللی عملا نوسازی ناوگان هوایی کشور در سی و چند سال اخیر با موانع بسیاری روبرو بوده، به طوریکه در حال حاضر میانگین عمر 243 هواپیمای فعال و زمینگیر ناوگان هوایی 22 سال است.

  هر چند دولت در سال‌های اخیر در راستای نوسازی ناوگان هوایی از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی تلاش‌‌هایی کرده، اما با این شرایط نسبتا سخت این صندوق برای ارائه تسهیلات باعث شده تا ایرلاین‌ها هیچ تمایلی به خرید هواپیما از مسیر نداشته باشند.

  وثیقه ملکی، بهره بالا و بازپرداخت کوتاه مدت و از همه مهم تر بازپرداخت تسهیلات به صورت ارزی چهار مانعی بوده که از حرکت ایرلاین های به سمت دریافت وام خرید هواپیما جلوگیری کرده است.

  خبرهای امیدوار کننده
  چندی پیش نوریان، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی از تسهیل شرایط استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی برای خرید هواپیما خبر داد و گفت: بر این اساس وثیقه هواپیما جایگزین ساختمان می‌شود. در این زمینه تسهیل‌سازی می‌کنیم تا بانک‌ها سرمایه‌های شرکت‌های هواپیمایی، تجهیزات و هواپیماها را به‌عنوان ضمانت قبول کنند، یعنی اول بانک هواپیما را بخرد و سپس آن را به ایرلاین‌ها بدهد.

  دوشنبه هفته جاری نیز معاون وزیر راه و شهرسازی از تسهیل استفاده از وام صندوق توسعه ملی برای خرید هواپیما ایرلاین‌ها خبر داد.

  علیرضا جهانگیریان با بیان این‌که به منظور ارتقا سطح کیفی و جبران عقب ماندگی باید سالانه 40 تا 50فروند هواپیما به ناوگان هوایی ملحق شود، خاطرنشان کرد: به همین منظور طرح جامع 4 ساله ارتقا ناوگان هوایی کشور تدوین و به صندوق توسعه ملی ارائه خواهد شد تا برای خریداری سالانه تعدادی هواپیما در کلاس مشخص تسهیلات مضاعف اختصاص یابد.

  رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: فرصت بازپرداخت تسهیلات صندوق توسعه ملی به 10سال افزایش یافته و نرخ بهره نیز تعدیل شده است، همچنین تضمین‌های مورد نظر بانک برای پرداخت تسهیلات صندوق توسعه ملی جهت خرید هواپیما تغییر یافته و شرایط برای شرکت‌های هواپیمایی مساعدتر شده است.

  *ایرلاین‌ها برای خرید هواپیما برنامه بدهند

  وزیر راه و شهرسازی نیز امروز با تاکید بر این که استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای خرید هواپیما یکی از برنامه های وزرات راه است، گفت: شرکت های هواپیمایی درخواست های خود را در این زمینه به ما ارائه کنند.

  عباس آخوندی با بیان این که سقف برای وام خرید هواپیما از منابع صندوق توسعه ملی تعیین نشده است، افزود: شرکت‌های هواپیمایی باید برای خرید هواپیما درخواست خود را ارائه کنند و این درخواست توسط صندوق توسعه ملی بررسی و تصویب شود.

  وی با تاکید بر این که درخواست ها باید به برنامه کسب وکار تبدیل شود، تصریح کرد: ما نوع هواپیما و مسائل فنی آنرا تائید می کنیم و این مسائل در صندوق توسعه ملی بررسی خواهد شد.

  وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد:پس از این مرحله و بررسی صندوق، به بانک های عامل دستور پرداخت تسهیلات خرید هواپیما به شرکت های هواپیمایی صادر می شود.

  *سه گام مثبت

  دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با استقبال از سخنان وزیر راه و شهرسازی درباره استفاده از منابع صندوق توسعه ملی جهت نوسازی ناوگان هوایی، افزود: هر ایرلاینی متناسب با کسب و کاری که دارد به ترکیب و نوع متفاوتی از هواپیما نیاز دارد و به همین دلیل نمی‌توان برنامه‌ای را یکبار برای همیشه تدوین کرد.

  حمیدرضا غوابش با یادآور این‌که در سال‌های اخیر هیچ وقت نتوانستیم از صندوق توسعه ملی استفاده کنیم به تسنیم گفت: با توجه به آئین‌نامه این صندوق بازپرداخت تسهیلات کوتاه مدت، وثائق ملکی و بهره تسهیلات بالاست و این سه مسئله شرایط استفاده شرکت‌های هواپیمایی از این منابع را به شدت محدود کرده به‌طور یکه هیچکدام از ایرلاین‌ها نتوانسته‌اند برای خرید هواپیما از این صندوق استفاده کنند.

  وی با بیان این‌که اخیر معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده استفاده از تسهیلات صندوق‌ توسعه ملی برای ایرلاین‌ها تسهیل شده است، گفت: بر این اساس سه قدم مثبت برداشته شده و نرخ بهره تسهیلات کاهش، بازپرداخت طولانی و وثیقه ساختمان جای خود را به هواپیما داده است.

  دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی افزود: با این حال بازپرداخت تسهیلات به‌صورت ارزی است و این مسئله مانعی برای بهره‌گیری ایرلاین‌ها از تسهیلات صندوق توسعه ملی به‌شمار می‌آید، چراکه شرکت‌های هواپیمایی عموما درآمدهای ریالی و هزینه‌های ارزی دارند.

  به گفته غوابش، برای نوسازی ناوگان هوایی کشور باید مانع چهارم نیز برداشته شود و بازپرداخت تسهیلات صندوق توسعه ملی به‌صورت ریالی باشد.

  شرکت‌های هواپیمایی داخلی به دلیل تحریم‌های خارجی و محدودیت‌های داخلی نتوانسته‌اند ناوگان خود را به روز کنند، موضوعی که پیامدهای زیادی از جمله نارضایتی مسافران و گلایه‌ها گاه و بیگاه شرکت پخش را به دنبال داشته است.

  به نظر می‌رسد شرایط کشور پس از توافقات ژنو رو به بهبود نهاده و علاوه بر رفع موانع پرداخت تسهیلات صندوق توسعه ملی به شرکت‌ها هواپیمایی، محدودیت‌های خرید هواپیما نیز در حال برطرف شدن است. از این رو لازم است ایرلاین‌ها از این پس در راستای رعایت حقوق گام برداشته و به دوران نسبتا طولانی عدم رضایت از عملکرد خود پایان دهند.

  مرجع : خبرگزاری تسنیم
  کد مطلب : 165419


  #2 ارسال شده در تاريخ January 29th, 2014 در ساعت 19:08:32

 4. The Following User Says Thank You to سید عماد رضوی For This Useful Post:

  farzad.r (January 29th, 2014)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0