تین نیوز | رییس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به منظور ارتقای سطح کیفی ناوگان هوایی کشور باید سالانه حدود 50 فروند هواپیما به ناوگان هوایی کشوراضافه شود.

علیرضا جهانگیریان، معاون وزیر راه و شهرسازی، گفت: به منظور ارتقای سطح کیفی ناوگان هوایی کشور باید سالانه حدود 50 فروند هواپیما به ناوگان هوایی کشوراضافه شود که به این منظور تمهیدات لازم اندیشیده شده و تسهیلاتی نیز از طریق صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه میزان تاخیرات پروازی به طور مرتب رصد می‌شود، اظهار کرد: با توجه به بررسی‌های انجام شده در حال حاضر تاخیرات پروازی در فرودگاه مهرآباد به کمتر از 40 درصد رسیده و تقریبا همین آمار را در فرودگاه امام خمینی(ره) داریم.

رئیس سازمان هواپیمایی با بیان اینکه مهم‌ترین برنامه‌ سازمان هواپیمایی کشوری ایمنی در حمل‌ونقل هوایی است، تاکید کرد: تاخیر پروازها دلایل مختلفی دارد که می‌توان از جمله عوامل تاخیر‌ها را اشکالات فنی هواپیما عنوان کرد.

جهانگیریان با بیان اینکه براساس آیین‌نامه‌های موجود برخوردهای لازم با ایرلاین‌هایی که تاخیرات پروازی طولانی دارند صورت می‌گیرد، گفت: برای رسیدن به نظمی مناسب در زمینه زمان پروازها در ماه‌های اخیر، ساعت پرواز برخی از شرکت‌های هواپیمایی را کاهش داده‌ایم.

وی تاکید کرد: شرکت‌های هواپیمایی موظف هستند هنگام تاخیر در پروازها نسبت به اطلاع رسانی دقیق به مسافران اقدامات لازم را انجام دهند.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه اگر تاخیری در پرواز ایرلاین‌ها صورت ‌گیرد به دلیل تامین ایمنی و جلوگیری از صدمه به مسافران است، تصریح کرد: علل تاخیرات پروازهای شرکت‌ها بررسی می‌شود.