راهکاری هایی برای عدم افزایش قیمت بلیت هواپیماشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۲

تین نیوز | عضو کمیسون عمران مجلس شورای اسلامی یکی از دلایل افزایش قیمت بلیط هواپیما را بالا رفتن اجاره بهای پارکینگ هواپیما ها از سوی شرکت فرودگاه های کشور دانست و گفت: دولت با کاهش اجاره پارکینگ ها می تواند فشار وارد شده ناشی از این افزایش قیمت را به حداقل برساند


احمد جباری با اشاره به افزایش 30 درصدی قیمت بلیط هواپیما اظهار کرد: قیمت ها بر اساس نوع هواپیما و خدماتی که شرکت ها به مسافران خود ارائه می دهند بصورت تصاعدی افزایش پیدا می کند.

نماینده مردم بندر لنگه در مجلس شورای اسلامی یکی از دلایل افزایش قیمت بلیط هواپیما را بالا رفتن اجاره بهای پارکینگ هواپیما ها از سوی شرکت فرودگاه های کشور دانست و گفت: دولت با کاهش اجاره پارکینگ ها می تواند فشار وارد شده ناشی از این افزایش قیمت را به حداقل برساند.

وی با بیان این که قیمت ها باید بر اساس برنامه پنجم توسعه واقعی و متنوع شود افزود: این دو مورد به معنای افزایش قیمت ها نیست بلکه ارائه خدمات مناسب و افزایش ایمنی پرواز ها در یک بازه زمانی است.

نماینده مردم بندر لنگه در مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال که آیا در هدفمندی یارانه ها در صنعت حمل و نقل فقط باید به سمت افزایش قیمت بلیط ها حرکت کنیم عنوان کرد: از راه های دیگری همچون راه اندازی مرکز سوخت گیری بین المللی آزاد می توان افزایش هزینه ها را کاهش داد .

جباری در خصوص اثرات توافقات نشست ژنو بر صنعت هوایی کشور گفت: این موضوع باید در کمیسیون عمران و کمیته حمل و نقل مجلس بررسی شود و از طرف دیگر وزارت راه و شهر سازی به خصوص سازمان هواپیمایی کشور با افزایش نظارت باید شرکت ها را مجبور به تامین و بازسازی ناوگانشان کند.

عضو کمیسون عمران مجلس شورای اسلامی توافقات ژنو را مثبت بر شمرد و تاکید کرد: ما باید گشایشی در عرصه سرمایه گذاری داشته باشیم و از کاهش تحریم هابرای افزایش سطح رفاه عمومی مردم بیشترین بهره را ببریم.

وی ادامه داد: اگر وزارت راه شهرسازی در این موقعیت دست به این اقدام نزد در آینده که ممکن است دچار تحریم های دیگری شود در عرصه ناوگان هوایی دچار ضعف مشکل شود.

نماینده مردم بندر لنگه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت های بالا صنعت حمل و نقل ریلی یاد آورشد: با توسعه این ناوگان دسترسی مردم به بسیاری از استان های دور کشور مویسر خواهد شد.

وی با تاکید بر سرمایه گذاری و گسترش ناوگان حمل و نقل ریلی کشور تصریح کرد:سرمایه گذاری ها باید بر اساس اجرای اصل 44 قانون اساسی که مد نظر مقام معظم رهبری انجام شود تا از قید بند سرمایه گذاری های دولتی خارج شویم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان این که حمل و نقل ریلی می تواند جایگزین خوبی برای حمل و نقل هوایی تصریح کرد: در صورت گسترش گسترش قطار های تندور و کاهش زمان سفر های طولانی می تواند این امر تحقق یابد.