برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. سید عماد رضوی ?????? ??
  سید عماد رضوی
  هوانورد نیمه فعال-سرگرد
  September 2013
  قزوین
  541
  تعداد تشکر : 808
  Thanked 1,583 Times in 443 Posts

  ??? ??? مدیرعامل هما: قطعات هواپیما در انتظار صدور مجوز خزنه داری امریکا است

  مدیرعامل هما: قطعات هواپیما در انتظار صدور مجوز خزنه داری امریکا است

  تهران – ایرنا – مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) گفت: شرکت های هواپیمایی درخواست خرید قطعات مورد نیاز را به شرکت های سازنده خارجی داده اند و پس از صدور مجوز خزانه داری امریکا در چند هفته آینده این قطعات تحویل داده می شود.


  فرهاد پرورش روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با پیش بینی این که این شرکت ها بتوانند تا دو ماه آینده قطعات مورد نیاز خود را تحویل بگیرند، افزود: هر چند ایران در خرید برخی از قطعات محدودیتی نداشت، اما تجربه نشان می دهد سازندگان قطعات هواپیما بیش از 80 درصد نیازهای شرکت های ایرانی را تامین کنند.

  پرورش اضافه کرد: درخواست های مختلفی به کمپانی های اروپایی و امریکایی ارائه کرده ایم که پاسخ بیش از 80 درصد آنها مثبت بوده و همه کمپانی ها از بروز این اتفاق ابراز خرسندی کرده اند؛ البته آنها باید درخواست های ما را ابتدا به اداره خزانه داری امریکا ارائه دهند.

  مدیرعامل هما گفت: البته ما در موضوع قطعه های هواپیما تنها با موضوع تحریم ورود قطعات، مواجه نبودیم، بلکه موضوع مسائل بانکی و پرداخت مالی آن و سیستم بانکی بانک مرکزی نیز مطرح است؛ باید بارنامه قطعه هواپیما به مقصد ایران باشد ضمن آنکه قطعه باید بیمه باشد.

  وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه در این مورد به نتیجه برسیم، گفت: با کاهش تحریم ها تعداد هواپیماهای زمینگیر کاهش می یابد.

  مدیرعامل هما با بیان اینکه تمام سازندگان از فروش قطعه به ایران استقبال کرده اند، گفت: با این حال روند خرید قطعه طولانی است زیرا پرداخت هزینه های آن نیز مساله مهمی است تا بارنامه قطعات مورد نیاز به مقصد ایران صادر شود.

  به گفته پرورش با خرید قطعات مورد نیاز، حدود یک چهارم از 100 هواپیمای زمین گیر پرواز خود را از سر می گیرند و تنها از شرکت ایران ایر 10 هواپیمای زمین گیر به ناوگان هما اضافه می شود.

  وی افزود: هم اکنون 37 فروند هواپیما در ایران ایر در حال پرواز است و با بکارگیری این 10 فروند هواپیمای مسافربری، تعداد ناوگان هوایی ایران ایر به 47 فروند افزایش خواهد یافت.

  مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران بر افزایش ناوگان هوایی در این شرکت تاکید کرد و گفت: به همین منظور ایران ایر برای خرید 330 میلیون دلار هواپیما برنامه خود را ارایه داده است تا با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی به واسطه بانک عامل نسبت به خرید خود اقدام کند.

  وی خاطرنشان کرد: در مجموع چهار شرکت هواپیمایی در ایران درصدند حدود 400 میلیون دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی نسبت به خرید هواپیما اقدام کنند.

  مدیرعامل ایران ایر درباره تسهیلات 400 میلیون دلاری صندوق توسعه ملی برای خرید هواپیما و سهم ایران ایر از این رقم توضیح داد: ایران ایر از سال گذشته پی گیر دریافت تسهیلات بود که این رقم به هما و برخی دیگر از ایرلاین ها اختصاص یافت.

  پرورش با بیان اینکه 330 میلیون دلار از این رقم مربوط به ایران ایر است، گفت: موضوع غیرقانونی بودن اختصاص این رقم به ایران ایر برای خرید هواپیما به عنوان یک شرکت دولتی را تأیید نمی کنم.

  وی با بیان اینکه پولی از محل صندوق توسعه ملی به هما داده نشده است، اظهار داشت: در صندوق توسعه ملی آیین نامه ای وجود دارد که باید تمام بندهای آن رعایت شود، صندوق توسعه ملی با همکاری بانک مرکزی معمولاً برای این کار بانک عامل معرفی می کند و بانک عامل در مورد ما با آن شرکت هواپیمایی مذاکره می کند تا به توافق برسند زیرا بانک عامل در واقع طرف مقابل صندوق توسعه ملی است.

  مدیرعامل ایران ایر تصریح کرد: «مسدودی» به ما داده شده اما پولی به ما نداده اند؛ این بدان معنی است که اگر هواپیما را انتخاب کنیم و شرایط تحویل آن مشخص شود، می توان از این پول استفاده کرد، ضمن آنکه پولی به ایرلاین پرداخت نمی شود بلکه فقط اختصاص داده شده تا اگر هواپیمایی خریداری کردند، بابت آن پرداخت شود.

  پرورش با بیان اینکه خرید هواپیمای نو به سرمایه گذاری زیادی نیاز دارد، گفت: با این حال شرکت های خصوصی نمی توانند برای خرید هواپیمای جدید سرمایه گذاری خود را در این بخش افزایش دهند.

  مدیرعامل ایران ایر افزود: هر شرکتی که توان سرمایه گذاری دارد می تواند هواپیما خریداری کند و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد اما ایران ایر برای خرید ناوگان مورد نیاز خود برنامه 330 میلیون دلاری ارایه داده است.

  وی تصریح کرد: ایران ایر همواره به دنبال خرید هواپیما و توسعه ناوگان است و در این راستا پیشنهادهای زیادی به ما می شود اما ما با بررسی تمام جوانب نسبت به خرید هواپیما اقدام می کنیم.

  پرورش تأکید کرد: به طور قطع مایلیم هواپیمای نو وارد کشور کنیم، وزارت راه و سازمان هواپیمایی کشوری نیز همین نظر را دارند اما هواپیماهای جدید سرمایه گذاری سنگینی را می طلبد که باید شرایط اقتصادی آن فراهم باشد، در این بین ممکن است برای شرکت های خصوصی خرید هواپیماهای نو مشکل باشد اما اگر شرایط فراهم باشد، پتانسیل ورود هواپیماهای نو به کشور نیز وجود دارد.

  مدیرعامل ایران ایر اضافه کرد: اگر شرایط تحریم برداشته شود، شرکت فرودگاه های کشور نیز مایل است فرودگاه های خود را با سیستم های مدرن تجهیز کند و ورود انواع هواپیماها به فرودگاه ها امکان پذیر باشد.

  مدیرعامل هما با اشاره به مزیت های برگزاری همایش ایمنی توسط شرکت هواپیما سازی ایرباس در ایران گفت:شرکت ایرباس سالانه همایش های زیادی را برای افزایش ایمنی عملیات پرواز هواپیماهای ایرباس برگزار می کند و امسال نیز با توجه به شرایطی که به وجود آمده ، این همایش را در ایران برگزار کرد.

  به منظور ارتقای ایمنی در پرواز هواپیماهای ایرباس یک گروه از متخصصان شرکت هواپیماسازی ایرباس برای برگزاری بیست و یکمین دوره آموزشی به ایران سفر کرده اند.

  نخستین همایش عملیات پرواز و آگاهی های ایمنی عصر دیروز(دوشنبه) با همکاری شرکت هواپیمایی جمهوری سلامی ایران (هما) در تهران برگزار شد.

  #1 ارسال شده در تاريخ February 4th, 2014 در ساعت 12:49:43

 2. The Following 4 Users Say Thank You to سید عماد رضوی For This Useful Post:

  Farhan (February 4th, 2014), mamad pilot123 (February 4th, 2014), Mohammadme (February 4th, 2014), pakradm (February 4th, 2014)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0