28 پرواز کنسلی، 44 پرواز تاخیری
سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۳۷
Share/Save/Bookmark

ارسال اين مطلب به دوستان دريافت فايل مطلب نسخه قابل چاپ
تین نیوز | امروز (15 بهمن)، 28 پرواز از مبدا تهران لغو 44 پرواز تاخیر بالای یک ساعت داشته است این در حالی است که فرودگاه امام در این روزهای برفی 6 پرواز به پروازهایش اضافه شده و هیچ‌گونه لغو پرواز نداشته است.


خبرگزاری میراث فرهنگی ـ حمل و نقل ـ برف و کولاک، هواپیماهای ایران را درنوردید. امروز 44 پرواز در تهران بیش از یک ساعت تاخیر داشته و 28 سفر با هواپیماها لغو شده است.

امروز 15 بهمن ماه سال جاری نه تنها برف تردد در راههای مواصلاتی کشور را مسدود و یا محدود کرده است بلکه این سرما به سفرهای هوایی نیز رسیده است به شکلی که 44 پرواز در مسیرهایی هوایی ایران بیش ازیک ساعت تاخیر داشته و 28 پرواز از مبدا تهران به مسیرهای مختلف داخلی لغو شده است.

طبق این گزارش، پروازهای تهران به مقاصد اهواز، اصفهان، بندرعباس، مشهد، شیراز، کیش، منطقه ویژه عسلویه، گرگان، کرمان، ماهشهر، تبریز، تهران ـ اصفهان ـ شیراز ـ لامرد، تهران ـ سیری ـ لاوان، بندرعباس، تهران ـ خارگ ـ شیراز، قشم،طبس، چابهار، آبادان بیش از یک ساعت بوده که بیشترین آن متعلق به پرواز تهران ـ اهواز با تاخیر 419 دقیقه بوده است.

همچنین، 28 پرواز از تهران به مقاصد تبریز، ارومیه،لارستان، بوشهر، ایلام، یزد، یاسوج ، بیرجند، کرمانشاه، مشهد، شیراز، کرمانشاه، یاسوج، گرمساران، سنندج، اردبیل، رامسر،زاهدان، گرگان، کیش،تهران ـ سیرجان ـ ایرانشهر، رشت و اصفهان لغو شده است.

فرودگاه امام هیچ‌گونه پرواز لغو نشده نداشته است و جالب این‌که از 13 بهمن تا امروز 6 پرواز ازمبدا استانهای مختلف به جده امکان‌پذیر نبوده اما با انتقال مسافران به فرودگاه امام هیچ‌پرواز عمره‌ای حذف یا لغو نشده است.

آمارهای بالا از فرودگاه مهرآباد اخذ شده اما فقط محدود به تهران و فرودگاههای مهرآباد و امام خمینی است .جالب این‌که روابط عمومی شرکت فرودگاهها اعلام کرد که آمار پروازهای لغو شده فرودگاههای استانها را نداشته و در این زمینه نمی‌تواند اطلاع‌رسانی کند و باید با تک تک فرودگاهها تماس گرفته و آمار را اخذ کنیم.

طبق این گزارش، اگر شرکت فرودگاهها متولی بخش فرودگاهی و مسائل تابعه نیست پس چه ارگانی باید پاسخگو باشد؟