کرمان - ایرنا - مدیرکل فرودگاه های استان کرمان گفت: با پرواز هواپیمای شرکت هواپیمایی العراقیه از فرودگاه کرمان به نجف خط پروازی این مسیر برقرار شد.ˈمحمد نخعیˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: هواپیمای ایرباس 320 هواپیمایی العراقیه با 84 مسافر ساعت 22 و 48 دقیقه شامگاه گذشته وارد فرودگاه بین المللی کرمان شد.

وی بیان کرد: خروج این هواپیما نیز با 149 مسافر ساعت 24 شامگاه گذشته از فرودگاه کرمان انجام شد.

وی گفت: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر اقتصاد مقاومتی و پیگیری استاندار کرمان در راستای توسعه اقتصادی استان، انجام این پروازها می تواند نقش تاثیرگذاری در ارتقای صنعت گردشگری استان داشته باشد.

مدیرکل فرودگاه های استان کرمان بیان کرد: این پرواز توسط آژانس هواپیمایی جنوبشرق و به صورت مستمر هر چهارشنبه از فرودگاه کرمان به فرودگاه نجف انجام می شود.

وی گفت: برقراری این پرواز زمینه را برای حضور تجار عراقی در کرمان و سفر گروه های زیارتی و تجاری از کرمان به عراق آسان می کند.

مدیر فنی آژانس هواپیمایی جنوبشرق نیز گفت: این آژانس با پیگیری های مستمر تلاش کرد تا پرواز مذکور با هواپیماهای پیشرفته توسط شرکت العراقیه صورت گیرد.

ˈمجتبی دهقانیˈ افزود: امید است با برقراری این پرواز بتوان زمینه رشد و شکوفایی استان کرمان در زمینه های مختلف از جمله گردشگری، اقتصادی و صادراتی را فراهم کرد.

62سورتی پرواز از فرودگاه بین المللی کرمان در هفته انجام می شود.