برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 2 ?? 2
dqw
 1. Aero ?????? ??
  Aero

  هوانورد عادی - گروهبان یکم
  September 2007
  85
  تعداد تشکر : 0
  Thanked 22 Times in 10 Posts

  ??? ??? سپر خورشيدي براي محافظت از فضانوردان

  دانشمندان و مهندسان علوم فضايي سرگرم طراحي و توليد سپرهايي هستند که فضانوردان در سفر به کره مريخ بايد براي حفاظت از خود در برابر اثرات مضر توفانهاي خورشيدي از انها استفاده کنند.
  به نوشته روزنامه گاردين در اينترنت، توفانهاي خورشيدي پرتوهاي پرسرعتي از ذرات باردار بسيار قوي هستند که مي توانند در برخورد با موجودات زنده باعث جهش ژنتيکي و بروز انواع سرطان شوند. اين توفانها سريعتر از سرعت صوت حرکت ميکنند. دانشمندان ميگويند سرنشينان سفينه هاي فضايي را در سفرهاي طولاني مثلا سفر به مريخ بايد در برابر اين توفانها با بکارگيري سپرهايي در سفينه محافظت کرد. محققان انگليسي در ازمايشگاهي در اکسفوردشاير سرگرم ازمايشهايي برروي نوعي سپر مغناطيسي براي اينکار هستند. طرحهاي فضايي اينده کشورهايي از قبيل امريکا براي سفر انسان به ماه در سال 2020 و سفر به سياره سرخ به تحقيقات براي توليد سپرهاي محافظ شتاب داده است. پژوهشگران از راه مقابله زمين با توفانهاي خورشيدي درس گرفته اند و ميخواهند از همان روش براي محافظت فضانوردان استفاده کنند. زمين براي مقابله با اثرات اين توفانها از ميدان مغناطيسي اطراف خود سود ميبرد به اين ترتيب که اين ميدان در اطراف زمين هاله اي مغناطيسي ايجاد ميکند که ذرات باردار ساطع شده از خورشيد را دفع ميکند.
  irib.ir
  #1 ارسال شده در تاريخ January 30th, 2008 در ساعت 10:20:40

 2. nima novini ?????? ??
  nima novini
  هوانورد نیمه فعال-ستوان دوم
  September 2007
  tehran
  227
  تعداد تشکر : 0
  Thanked 39 Times in 25 Posts

  ??? ??? RE: سپر خورشيدي براي محافظت از فضانوردان

  دور ت دور کره زمین و درفاصله بسیار زیا کمربندی با نام ون آلن وجود دارد که زمین ماهواره ها و انسانهایی که در این کمربند قراردارند را از تشعشعات آن حفظ میکند اما وفتیاز این کمربند خارج میشویم به سپرهای مختلفی احتیاج پیدا میکنیم
  #2 ارسال شده در تاريخ February 1st, 2008 در ساعت 21:08:29

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0