برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

???? 1 ?? 2 12 ??????????
????? ?????: ?? 1 ?? 10 ?? 11
dqw
  1. ablolfazl ?????? ??
    ablolfazl
    هوانورد عادی - سرباز صفر
    July 2015
    ....
    1
    تعداد تشکر : 0

new_1 چگونگی طراحی سیستم کنترل زمینی پهپاد

سلام دوستان
    اگه کسی میتونه کمک کنه که چطور میشه همچین سیستمی رو طراحی و برنامه سازی کرد کمک بده.
    راه های اتصال به کامپیوتر و کنترل از طریق آن و نوشتن برنامه کنترل و نمایش هم بگید

این لینک رو نگاه کنید توضیح دادم با عکس
    http://forum.ciscoinpersian.com/showthread.php?t=13133
    #1 ارسال شده در تاريخ July 11th, 2015 در ساعت 03:32:45

2. mh1376 ?????? ??
    mh1376
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    January 2014
    terhan
    17
    تعداد تشکر : 2

??? ??? پاسخ: چگونگی طراحی سیستم کنترل زمینی پهپاد

اوووووووووووووو چقدر کارو سخت کردی تاپیک رو خوندم نیاز نیست وایفای یا بلوتوث یا حتی فرکانس رادیو کنترل استفاده کنی !!!!!!!!

خیلی ساده با 3g اینکارو انجام میدی حداقل 4 مگ پهنای باند داری و میتونی یک فیلم full hd رو مثلا روی اون برودکست کنی

من خودم یک کوادکوپتر ساختم و با 3g کنترلش میکنم دوربین هم وصل کردم و gps هم زدم هیچ محدودیتی ندارم اگر باتری جواب بده میتونم خیلی دوربشم 20 تا 30 کیلومتر یعنی اگه با یک مکانیزم باتری من هیچوقت تموم نشه مثلا خورشیدی باشه میتونم تا بینهایت کیلومتر دور بشم

حتی میشه برنامه ریزی کرد خودش بلند بشه و یک مسیری رو اتوماتیک بره و برگرده باید برد اتوپایلوت بخرید و برنامه ریزی کنیدش کمک خواستی درخدمتم
    #2 ارسال شده در تاريخ July 11th, 2015 در ساعت 08:01:22

3. The Following 5 Users Say Thank You to mh1376 For This Useful Post:

Capitan hm 63 (July 16th, 2015), Hamidreza rt (July 11th, 2015), mahdy (July 18th, 2015), mohamadbaha (July 11th, 2015), saman20074 (July 13th, 2015)

4. saman20074 ?????? ??
    saman20074
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    December 2013
    اصفهان
    3
    تعداد تشکر : 3
    تعداد تشکر : Thanked 1 Time in 1 Post

راس میگه خب
    #3 ارسال شده در تاريخ July 13th, 2015 در ساعت 13:04:18

5. The Following User Says Thank You to saman20074 For This Useful Post:

Capitan hm 63 (July 16th, 2015)

6. IRIAF F-14A ?????? ??
    IRIAF F-14A
    هوانورد فعال-سرهنگ
    January 2012
    Tehran
    1,352
    تعداد تشکر : 6,626
    ارسال هاي وبلاگ : 1

??? ??? ????? ???? ???? mh1376 ????? ??? ??
    اوووووووووووووو چقدر کارو سخت کردی تاپیک رو خوندم نیاز نیست وایفای یا بلوتوث یا حتی فرکانس رادیو کنترل استفاده کنی !!!!!!!!

خیلی ساده با 3g اینکارو انجام میدی حداقل 4 مگ پهنای باند داری و میتونی یک فیلم full hd رو مثلا روی اون برودکست کنی

من خودم یک کوادکوپتر ساختم و با 3g کنترلش میکنم دوربین هم وصل کردم و gps هم زدم هیچ محدودیتی ندارم اگر باتری جواب بده میتونم خیلی دوربشم 20 تا 30 کیلومتر یعنی اگه با یک مکانیزم باتری من هیچوقت تموم نشه مثلا خورشیدی باشه میتونم تا بینهایت کیلومتر دور بشم

حتی میشه برنامه ریزی کرد خودش بلند بشه و یک مسیری رو اتوماتیک بره و برگرده باید برد اتوپایلوت بخرید و برنامه ریزی کنیدش کمک خواستی درخدمتم

امكانش هست بيشتر و قدم به قدم توضيح دهيد؟!
    ممنون

اِلـهي و رَبـّـي مَن لي غَيـرُك

Aeronautics was neither an industry nor a science
    It was a miracle

Igor Sikorsky

#4 ارسال شده در تاريخ July 15th, 2015 در ساعت 20:10:43

7. The Following 3 Users Say Thank You to IRIAF F-14A For This Useful Post:

Capitan hm 63 (July 16th, 2015), Esmaiel_F4 (July 15th, 2015), mohamadbaha (July 17th, 2015)

8. mh1376 ?????? ??
    mh1376
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    January 2014
    terhan
    17

??? ??? ????? ???? ???? IRIAF F-14A ????? ??? ??
    امكانش هست بيشتر و قدم به قدم توضيح دهيد؟!
    ممنون
    ببینید شما یک برد اتوپایلوت یا کامپیوتر باید برای پرنده داشته باشید من از برد رزبری پای استفاده کردم و پورت usb هم داره من یک عدد دانگل 3g وصل کردم یک سیمکارت همراه اول هم روش قراردادم نوترینو فعال کردم

حالا با یک سری کد نویسی من یک وب هوک دارم که کامپیوتر پرنده من دستورات رو از وب هوک میخونه منم با لبتاب و یک عدد 3g دیگه اطلاعات رو روی همون وب هوک ارسال میکنم

حالا یک برنامه هدایت گر روی لبتابم دارم که با وب هوک پرنده رو کنترل میکنه من یک دوربین هم روی پرنده نصب کردم که قشنگ با کیفیت hd تصاویر رو برای من ارسال میکنه قصد اضافه کردن مایکروفون هم دارم

این از این من تو این حالت کنترل کامل و دستی دارم تاخیر هم به هیچ عنوان ندارم کد نوشتم و یک کنترلر رو به لبتاب وصل میکنم با قشنگ میتونم پرنده هدایت کنم این از این

ولی حالت اتوماتیک

من یک gps هم روی برد قراردادم و مثلا یک مسیری رو مشخص کردم مثلا از شمال تهران بره جنوب تهران مثلا میگم میتونم پرنده رو ببرم مشهد خودم تهران باشم

با دوربین که داره کنترلش کنم محدودیت برد ندارم میتونم ببرم پرنده رو لندن یا خودم برم لندن پرنده تهران باشه و از اونجا کنترلش کنم

میتونم برنامه بدم و یک مسیری رو هدایت کنه به تازگی هم قصد دارم برد اتوپایلوت جدیدی بگیرم که امکانات بهتری داره اردوینو هست اسمش میخوام یک صفحه خورشیدی قراربدم ببینم چقدر میتونم رکورد بزنم مثلا شب که میشه خودش یک جایی پیدا کنه بره بشینه صبح که شد از حالت idle دربیاد و پرواز رو ادامه بده

مثلا از شرق تهران بیاد جنوب تهران

سوالی داشتید درخدمتم
    #5 ارسال شده در تاريخ July 16th, 2015 در ساعت 21:25:51

9. The Following 5 Users Say Thank You to mh1376 For This Useful Post:

Esmaiel_F4 (July 16th, 2015), IRIAF F-14A (July 16th, 2015), mahdy (July 18th, 2015), mohamadbaha (July 17th, 2015), Nima Amini (July 19th, 2015)

10. IRIAF F-14A ?????? ??
    IRIAF F-14A
    هوانورد فعال-سرهنگ
    January 2012
    Tehran
    1,352

عاليه
    فقط بي زحمت ، اصطلاحات خاص رو لاتين تايپ كنيد تا اسامي قابل درك باشند .
    بعد برنامه نويسي تحت چه محيطي انجام ميشود؟ متلب؟

پس شما يك مودم و سيم كارت روي اتوپايلت و يكي نيز روي لپ تاپ در اختيار داريد .
    و برنامه اي كه نوشته شده و روي لپ تاپ است ، درست؟
    امكان اسفاده از گوشي هوشمند بجاي لپ تاپ ممكن است؟

It was a miracle

Igor Sikorsky

#6 ارسال شده در تاريخ July 16th, 2015 در ساعت 23:48:30

11. The Following 3 Users Say Thank You to IRIAF F-14A For This Useful Post:

Esmaiel_F4 (July 16th, 2015), mohamadbaha (July 17th, 2015), Nima Amini (July 19th, 2015)

12. mh1376 ?????? ??
    mh1376
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    January 2014
    terhan
    17

عاليه
    فقط بي زحمت ، اصطلاحات خاص رو لاتين تايپ كنيد تا اسامي قابل درك باشند .
    بعد برنامه نويسي تحت چه محيطي انجام ميشود؟ متلب؟

پس شما يك مودم و سيم كارت روي اتوپايلت و يكي نيز روي لپ تاپ در اختيار داريد .
    و برنامه اي كه نوشته شده و روي لپ تاپ است ، درست؟
    امكان اسفاده از گوشي هوشمند بجاي لپ تاپ ممكن است؟
    بله امکان استفاده از گوشی هوشمند هست خودم تست کردم با استفاده از سیستم حسگر حرکت گوشی میتونید پرنده رو کنترل کنید

برنامه نوشته شده روی خود پرنده نوشته میشه و کمی روی لبتاب یاموبایل...

با هرچی که دوستدارید میتونید بنویسید من با پایتون اتوپایلوت نوشتم سمت پرنده و یک کمی هم با php سوکت پروگرمینگ کردم که تا بعضی وقت ها بدون هیچ برنامه ای بتونم پرنده رو کنترل کنم از طریق تحت وب

اگه از برد Arduino استفاده کنیم یک نرم افزار خیلی خوب داره به این شکل میشه برنامه ریزی کرد دوربین هم در پنجره کوچکی نمایان میشه

[IMG]http://api.ning.com/files/L3k9Qyeyuu69LvN6Kz4ep0RFKhFaN9zLZJpUzDOA076p9IP9Se FzLS9wYRpdXm*m/ArduGCSv0jpg.JPG[/IMG]
    #7 ارسال شده در تاريخ July 17th, 2015 در ساعت 00:33:12

13. The Following 5 Users Say Thank You to mh1376 For This Useful Post:

Esmaiel_F4 (July 17th, 2015), IRIAF F-14A (July 17th, 2015), mahdy (July 18th, 2015), mohamadbaha (July 17th, 2015), Nima Amini (July 19th, 2015)

14. IRIAF F-14A ?????? ??
    IRIAF F-14A
    هوانورد فعال-سرهنگ
    January 2012
    Tehran
    1,352

از هزينه ي جزء به جزء اين تجهيزات اطلاعي داريد؟

It was a miracle

Igor Sikorsky

#8 ارسال شده در تاريخ July 17th, 2015 در ساعت 23:28:09

15. The Following 3 Users Say Thank You to IRIAF F-14A For This Useful Post:

Esmaiel_F4 (July 17th, 2015), mahdy (July 18th, 2015), Nima Amini (July 21st, 2015)

16. Nima Amini ?????? ??
    Nima Amini

عضو شورا هوانوردی
    July 2008
    ایران
    1,673
    تعداد تشکر : 8,296

الان بحث طراحی سامانه هست یا صرفا نحوه ی کاربری از وسایل موجود ؟

??? ??? ????? ???? ???? mh1376 ????? ??? ??

آردوپایلت و سایر سیستم های کدبار (که در بیان عامیانه همان سیستم های دانشجویی) برای شروع از همه لحاظ به صرفه تر هستند.
    هم نسبت به سایر تولیدات از لحاظ قیمت خرید ارزان تر هستند و هم کاربری مطلوب و فوق العاده راحتی دارند.
    هم نمونه های APS+GPS و هم OSD ها که با وجود ابتدایی بودنشون بسیار ساده و دلچسب هستند.
    اولین بار 3 سال پیش از چنین زیرسامانه های کدباز ای برای یه تست محدود استفاده کردم، خوبیشون اینه که اپلیکیشن ها و نرم افزاری کاربری شون در دسترس قرار داره و هم اینکه اگه کرش و فیلد داشتید نگران خسارات سنگین نیستید.
    #9 ارسال شده در تاريخ July 19th, 2015 در ساعت 21:21:36

17. The Following 2 Users Say Thank You to Nima Amini For This Useful Post:

Esmaiel_F4 (July 20th, 2015), mohamadbaha (July 20th, 2015)

18. Nima Amini ?????? ??
    Nima Amini

عضو شورا هوانوردی
    July 2008
    ایران
    1,673
    تعداد تشکر : 8,296

از هزينه ي جزء به جزء اين تجهيزات اطلاعي داريد؟
    مهدی جان در مورد این محصول از شرکت اردوئینو، یه قطعه ی کدباز به اسم اردوپایلت ارائه کرده، 3 سال پیش قیمت خریدش تو بازار ایران حدود 1 میلیون و 200 هزار تومان بود و تو یکی دو سال اخیر هم تا قیمت های متفرقه ای مثل 2 میلیون و 500 هزار تومان و حتی 4 میلیون تومان هم فروش می رفت. منتها شما اگه بخواین همین الان این محصول رو بدون واسطه از نماینده ی فروش شرکت سازنده تهیه کنید قیمت خرید تمام شده ش حدود 500 هزار تومان میشه که در ایران با قیمت های چند برابر فروخته میشه (1 میلیون، 1.5 میلیون، 2 میلیون و ...).
    حالا نمیدونم دوستان اینجا با چه قیمتی خریداری کردند.
    اگه قصد خریدش رو دارید پیشنهاد میدم صبر کنی، ممکنه با قیمت های پایین تر از 800 هزار تومان هم تو ماه های آینده بشه از داخل ایران خریدش، اینطوری با توجه به بودجه میشه تعداد بیشتری خریداری کرد.
    قطعه ی پیشرفته ای نیست اما خیلی خوبه، جدا از APS اصلی یه قطعه ی Positioning Antenna هم به صورت On-board روش قرار داره و ورودی ها و خروجی های زیادی داره، یعنی خیلی کارا میشه باهاش کرد.
    هر چند برنامه ای در داخل تحت تحقیق و تست هست که چنین قطعه هایی رو بشه با قیمت هایی حدود 100 الی 200 هزار تومان (بجای قیمت های بالای 1 یا 2 میلیون تومان) با امکانات بیشتر ولی با قیمت کمتر از محصول اصلی ارائه کرد و حداقل دانشجوهای سطح کارشناسی در طول تحصیل بتونن نمونه های متعددی از پهپادهای سبک و کوتاه برد رو بتونن بسازن و پرواز بدن.
    #10 ارسال شده در تاريخ July 21st, 2015 در ساعت 19:33:32

19. The Following 2 Users Say Thank You to Nima Amini For This Useful Post:

Esmaiel_F4 (July 22nd, 2015), IRIAF F-14A (July 21st, 2015)

???? 1 ?? 2 12 ??????????

???? ??? ????? ? ??????

• ??? ????????? ????? ????? ????? ????
  • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
  • ??? ????????? ???? ????? ????.
  • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
  •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0