برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. pilot74 ?????? ??
  pilot74

  هوانورد عادی - گروهبان یکم
  January 2011
  شیراز
  84
  تعداد تشکر : 98
  Thanked 331 Times in 90 Posts

  ??? ??? رویت هلال شوال 1436

  به نام خداوند جان و خرد
  وضعيت رويت پذيري هلال ماه شوال در ايران و جهان
  لحظه مقارنه ماه و خورشيد در ساعت 05.55 دقيقه بامداد پنج شنبه 25 تیر ماه 1394 خورشيدي برابر يا 29 رمضان 1436هجري قمري و مطابق با 16 جولای 2015 ميلادي خواهد بود.
  در غروب روز پنجشنبه هلال ماه شوال در امریکای مرکزی با ابزار اپتیکی و در امریکای جنوبی با چشم غیر مسلح رویت خواهد شد ، همچنین رویت این هلال در منتها الیه جنوب غربی افریقای جنوبی با ابزار اپتیکی قوی محتمل میباشد ٰ بدیهی است این هلال در هیچ نقطه دیگری در جهان از جمله کشور ایالات متحده امریکا ، کانادا و در تمام قاره اروپا ، اسیا ، اقیانوسیه و همچنین قاره افریقا به جرز منتها الیه جنوب غربی کشور افریقای جنوبی قابل رویت نمی باشد.
  وضعيت رويت هلال ماه شوال در غروب روز جمعه 26 خرداد ماه برابر با 30 رمضان1436 ومطابق با 17جولای2015 ميلادي .
  وضعيت رويت هلال ماه رمضان درتمام قاره ها به شرح زير ميباشد.
  قاره امريكا: اين هلال در غروب روز جمعه در تمام این قاره با چشم غیره مسلح قابل رویت خواهد بود.
  قاره افريقا : در غروب روز جمعه هلال ماه در تمام قاره افریقا با چشم غیر مسلح رویت میشود
  قاره اروپا : هلال ماهه شوال در جنوب و مرکز اروپا با چشم غیر مسلح قابل رویت میباشد اما در مناطق شمالی تر برای رویت این هلال نیاز به ابزار اپتیکی خواهیم داشت و در مناطق شمالی تر مانند کشور دانمارک ، شمال کشور نروژو کشور فنلاند هلال ماه زودتر از خورشید غروب خواهد کرد به عنوان مثال در شهر اسلو پایتخت کشور نر.ز در روز جمعه هلال ماه زودتر از خورشی غروب خواهد کرد و درغروب روز شنبه تقریبا همزمان با غروب خورشید ، اما به علت قطور شدن و داشتن فاز یا همان بخش درخشان ماه در غروب روز شنبه هلال ماه را میتوان در اسلو دید.
  قاره اسيا : هلال ماه شوال در تمام مناطق اسیا به جز شمال ان با اجشم غیر مسلح قابل رویت میباشد ، اما در مناطقی مثله شمال کشور ژاپن برای دیدن هلال در غروب روز جمعه به ابزار اپتیکی نیاز داریم
  قاره استراليا (اقيانوسيه) : هلال ماه شوال در تمامي خاك استراليا با چشم غير مسلح رويت ميگردد ،.
  وضعيت هلال شوال 1436در ايران.
  همانطور كه گفته شد عوامل متعددي باعث ميشوند اين هلال به راحتي براي نيم كره شمالي كه ساكنينش چه مسلمان و چه غير مسلمان از نيم كره جنوبي بيشتراست سخت تر ديده بشه ، يكي از مهمترين اون عوامل عرض دايره البروجي منفي ماه است اين منفي بودن براي نقاط بالاي خط استوا عامل مهمي است ، هم ارتفاع هلال از افق را كم ميكند و هم مكث هلال رو ، بايك مثال ساده ميتوان به اهميت عرض دايره الروجي ماه در رويت هلال ماه پي برد .
  تهران مختصات جغرافيايه ان به شرح زير است .
  35 درجه و 40 دقيقه شمالي .
  51 درجه و 26 دقيقه شرقي .
  در اين مختصات جغرافيايي هلال ماه در لحظه غروب خورشيد در غروب پنجشنبه حدود نیم درجه ارتفاع دارد که غیره قابله رویت است . و درغروبه روزه جمعه 7 درجه و 11 دقیقه قوسی ارتفاع خواهد داشت همین مختصات معلوم میکند که جرا هلال ماه در غروب روز پنجشنبه غیر قابل رویت میباشد.
  حال ببینیم همین هلال با طول حغرافیایی تهران اما با عرض حغرافیایی برابر در نیمکره جنوبی جه حالتی را خواهد داشت.
  35 درجه و 40 دقيقه جنوبي .
  51 درجه و 26 دقيقه شرقي .
  طول جغرافيايي همان است فقط عرض جغرافيايي بر عكس شده حالا ببينيد چقدر وضعيت رويت هلال در نیم کره جنوبی بهتر شده.
  ارتفاع ماه در لحظه غروب خورشيد در شامگاه پنج شنبه به 5 درج0 و 38 دقیقه قوسی از افق رسیده یعنی 5 درجه بیشتر اما به دلیل بخش درخشانه بسیار کم ماه در غروب پنجشنبه نیز حتی با ابزار قوی رویت نخواهد شد و در شامگاه بعد با ارتفاع 15.30 درجه از افق به راحتی دیده میشود
  با اين مثال ساده مشخص گرديد نقش منفی عرض ماه جقدر برای نیم کره شمالی حالت بحرانی برای رویت بوجود میاورد ، در صورتی که در عرضهای جنوبی وضعیته رویت پذیری هلال را راحت میکند.
  #1 ارسال شده در تاريخ July 14th, 2015 در ساعت 15:07:53

 2. The Following 4 Users Say Thank You to pilot74 For This Useful Post:

  Esmaiel_F4 (July 14th, 2015), F-BTCS (July 15th, 2015), Hamidreza rt (July 14th, 2015), mohamadbaha (July 15th, 2015)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0